reklama

Radnica si nechá zistiť technický stav prekrytia Trnávky na Námestí SNP

Radnica chce zistiť technický stav prekrytia Trnávky pri Námestí SNP. Potok zakryli zrejme pre rokom 1918 a z dôvodu plánovaných investícií chce mesto poznať aktuálny stav konštrukcie prekrytia.

Potok Trnávka je prekrytý v úseku od Hospodárskej ulice do budovu Knižnice Juraja Fándlyho v úseku dlhom približne 230 metrov.

Mesto Trnava v súčasnosti zabezpečuje projektovú dokumentáciu revitalizácie Námestia SNP v Trnave.

Formou overovacích sond a diagnostiky si nechá radnica vypracovať statický posudok konštrukcie prekrytia v tejto lokalite.

„Nad prekrytím Trnávky sa budú osádzať sochy, budovať nové konštrukcie vozovky, výsadba a výrub zelene, umiestňovať nové inžinierske siete, závlahy, bude sa meniť zaťaženie konštrukcie,“ zdôvodňuje potrebu nového posudku mesto Trnava.

evanj-parcik
Trnávka preteká pod parkom pri evanjelickom kostole v smere pod Námestie SNP

Ilustračné foto

Sondy majú overiť skladbu komunikácie nad prekrytím v mieste vozovky, v mieste chodníka, v mieste zelene a overiť pôdorysný rozsah prekrytia.

Overiť chcú aj skutočnosť či sa v rámci pôvodného prekrytia nenachádza aj pôvodný barokový most.

Prekrytie Trnávky v časti Námestia SNP vzniklo pravdepodobne pred rokom 1918. Generel toku Trnávka z roku 1986 obsahuje len informácie z miesta toku 11,600 – 11,829 km, kde je zaznamenaná výška a šírka profilu toku.

Z konštrukcie prekrytia nie je zachovaná pôvodná dokumentácia ani fotodokumentácia.

Prieskum sa má uskutočniť na konci septembra alebo v októbri 2016.

Ulož ako PDF
Napísal 19. septembra 2016 10:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.