reklama

Šesťdesiat hasičov cvičilo v lesnom teréne, testovali aj záchranu a vyhľadávanie zranených

V stredu 5. októbra 2016 sa pri Jablonici v okrese Senica uskutočnilo taktické cvičenie Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

Námetom cvičenia bola likvidácia požiaru lesného porastu, vyhľadávanie a záchrana zranených osôb a doprava hasiacej látky na požiarisko, s možnosťami nasadenia novej hasičskej techniky Hytrans Fire systems, pomocou ktorej sa dopravovala hasiaca látka hadicovým vedením v dĺžke takmer dva kilometre.

Podľa informácií hovorkyne KR HaZZ v Trnave Júlie Kedrovej na likvidáciu požiaru bolo nasadených 16 kusov špeciálnej hasičskej techniky.

Okrem požiaru bolo treba v lesnom poraste vyhľadať zranené osoby.

cvicenie-hasici1

cvicenie-hasici2

Foto: KR HaZZ v Trnave

„Cieľom cvičenia bolo precvičiť pripravenosť, akcieschopnosť hasičských jednotiek a súčinnosť medzi zasahujúcimi príslušníkmi a zložkami IZS so zameraním na nasadzovanie potrebných síl a prostriedkov na likvidáciu mimoriadnej udalosti v hornatom teréne,“ poznamenala J. Kedrová.

Na cvičení sa zúčastnilo 59 hasičov z hasičských staníc Senica, Kúty, Holíč, Trnava, Piešťany, Hlohovec, Sereď, Galanta a Dunajská Streda, DHZO Jablonica a Cerová, členovia záchrannej zdravotnej služby (spoločnosť Life Star Emergency) a príslušníci polície.

V úlohe zranených osôb sa zúčastnili študenti Strednej zdravotníckej školy v Skalici.

cvicenie-hasici3

cvicenie-hasici4

cvicenie-hasici5

Foto: KR HaZZ v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2016 11:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.