reklama

Shakespearov Macbeth, úplne inak ako ho poznáte

Do priestorov dočasného kultúrneho priestoru Berliner opäť zavíta divadlo Kontra. Tentoraz sa Trnavčanom predstaví so svojou nezvyčajnou „prerábkou“ Shakespearovej hry Macbeth. Divadelné predstavenie sa bude konať 19. októbra o 19:00.

Všetkých milovníkov dramatického umenia pozývame na predstavenie divadla pochádzajúceho zo Spišskej Novej Vsi. Divadla Kontra nie je trnavským divákom neznáme, vidieť mohli už niekoľko hier z jeho repertoáru. Návštevníkom prináša, celkom netradičným spôsobom, tradičný príbeh z pera najznámejšieho anglického dramatika.

„Tragédia Macbeth je príbehom chrabrého rytiera a skutočného vlastenca, oddaného svojmu kráľovi, ktorý sa pod vplyvom lákavých vízií postupu v spoločenskom rebríčku, nahovorený bezohľadnou manželkou, rozhodne zavraždiť svojho vládcu, Duncana,“ predstavuje hru jediný herec na pódiu, Peter Čižmár.

Táto adaptácia sa stala „klasikou“ v repertoári mnohých divadiel na celom svete, no nie každé sa s ním dokázalo popasovať tak originálne, ako práve Divadlo Kontra. Ide totižto o monodrámu.

mackbeth_t
Macbeth v originálnom prevedení uvidíte v Trnave už 19. októbra

V tomto predstavení niet Duncana, Banqua, Macduffa, dokonca ani Lady Macbeth. Je len hlavný hrdina. Človek, ktorý trpí, lebo sa stotožňuje s vlastnými myšlienkami.

Je skutočne vrahom? Alebo udalosti, ktoré rozohráva, sú len projekciami jeho mysle? Prebudí sa Macbeth do stavu vedomia? Vyslobodí sa z nadvlády mysle a nájde svoju istotu tu a teraz? A hlavne, bude na všetky naše otázky odpovedané?

To všetko sa dozviete, ak sa prídete na túto jedinečnú adaptáciu pozrieť. A prečo by ste mali? Pretože dôkazom kvality tohto predstavenia je aj jeho ocenenie Ceny mesta Wroclaw z festivalu Wrostja, najstaršieho festivalu monodrámy na svete.

Dočasný kultúrny priestor Berliner sa nachádza na Pekárskej 40 v Trnave. Sála má kapacitu len 50 miest, preto je vhodné rezervovať si miesto vopred na e-mailovej adrese rezervacie@malyberlin.sk.

Podujatie je organizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a Mesta Trnava.

Viac informácii na webovej stránke www.malyberlin.sk alebo na sociálnej sieti Facebook (link tu).

macbeth_plagat

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2016 18:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.