reklama

Krása folklóru inak. V podobe jedinečnej tanečnej inscenácie

Kultúrne centrum Malý Berlín prinesie začiatkom decembra jedinečnú tanečnú inscenáciu pod názvom Potmehúd. Predstavenie nesie vlastnú poetiku inšpirovanú tradíciami a folklórom, no v inom svetle ako ho doteraz poznáme. Uskutoční sa už v sobotu 1. decembra o 19:00 hod.

Folklór a krása nespútanej ľudovej tvorby inšpirovala päticu tanečníkov, ktorí vystúpia s inscenáciou Potmehúd. Predstavenie vzniklo ako autorský projekt slovenských tanečníkov žijúcich v Prahe v choreografii Csabu Molnára.

Hlavnou snahou predstavenia je rehabilitovať a znovuobjaviť tradície v novom svetle.

Prinášajú vizuálny zážitok plný energie, vitality, humoru, emotívnosti a cynizmu. Okrem toho každé predstavenie je jedinečné a z veľkej časti spontánne.

Do javiskového predstavenia je zakaždým začlenený špeciálny hosť, ktorý tanečníkov prekvapuje svojim pôsobením. Podarí sa im zbaviť folklór muzeálnych nánosov a udržiavať ho živý a aktuálny?

Kultúrne centrum Malý Berlín sa nachádza na Štefánikova 4. Zvýhodnené vstupenky za 7 € je možné zakúpiť online, na mieste pred začiatkom predstavenia bude cena už 9 €.

Predstavenie vzniklo s podporou Ministerstva kultúry ČR, Hlavného mesta Prahy, Fondu na podporu umenia, ALT@RT z.ú /Studio ALTA.

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2018 10:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.