reklama

Trnavský priemysel po sebe zanechal stopy aj v podobe rekreačných zariadení

Kultúrne centrum Malý Berlín už tradične prináša témy úzko späté s priemyselným dedičstvom Trnavy a okolia. Tentoraz sa v prednáške pozrú na architektúru rekreačných zariadení trnavských podnikov, ako aj do témy rekreácie ako súčasti priemyslu. Prednáška sa uskutoční v utorok 22. septembra 2020 o 19.00 hod.

Industriálne dedičstvo je nám často oveľa bližšie, než sa na prvý pohľad môže zdať, a to aj vo veľmi neobvyklých formách. S baňami, elektrárňami, továrenskými objektmi a halami si ho vieme stotožniť pomerne ľahko, podobne aj s ich produktami.

Napadne vám však, že priestory fabrík sa nám môžu sprítomňovať aj v čase oddychu na miestach rekreácie?


Rekreačné zariadenie v Dobrej Vode

„Takmer každý podnik nejaké vybudoval alebo vlastnil. Kým samotné fabriky v čase výroby sme nemuseli vôbec zažiť, ich podnikové rekreačné zariadenia, chaty a táborové areály sme navštíviť mohli bez toho, aby sme vôbec vedeli ich pôvod a uvedomovali si ich súvislosť s daným podnikom,“ uviedol architekt Miroslav Beňák, jeden zo zakladateľov projektu Čierne diery.

Ak sa chcete tiež vydať na prechádzku po architektúre rekreačných zariadení v okolí Trnavy, príďte na prednášku spojenú s diskusiou, ktorá sa bude konať v utorok 22. septembra o 19.00 h v  kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4).

Vstupné na podujatie je 2 eurá. Diváci si môžu vstupenky zakúpiť aj v predpredaji na stránke centra.

Podujatie z verejných zdrojov v rámci projektu Malý Berlín 2020 podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.


Rekreačné zariadenie v Dobrej Vode

Ulož ako PDF
Napísal 20. septembra 2020 10:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.