reklama

Trnavský priemysel po sebe zanechal stopy aj v podobe rekreačných zariadení

Kultúrne centrum Malý Berlín už tradične prináša témy úzko späté s priemyselným dedičstvom Trnavy a okolia. Tentoraz sa v prednáške pozrú na architektúru rekreačných zariadení trnavských podnikov, ako aj do témy rekreácie ako súčasti priemyslu. Prednáška sa uskutoční v utorok 22. septembra 2020 o 19.00 hod.

Industriálne dedičstvo je nám často oveľa bližšie, než sa na prvý pohľad môže zdať, a to aj vo veľmi neobvyklých formách. S baňami, elektrárňami, továrenskými objektmi a halami si ho vieme stotožniť pomerne ľahko, podobne aj s ich produktami.

Napadne vám však, že priestory fabrík sa nám môžu sprítomňovať aj v čase oddychu na miestach rekreácie?


Rekreačné zariadenie v Dobrej Vode

„Takmer každý podnik nejaké vybudoval alebo vlastnil. Kým samotné fabriky v čase výroby sme nemuseli vôbec zažiť, ich podnikové rekreačné zariadenia, chaty a táborové areály sme navštíviť mohli bez toho, aby sme vôbec vedeli ich pôvod a uvedomovali si ich súvislosť s daným podnikom,“ uviedol architekt Miroslav Beňák, jeden zo zakladateľov projektu Čierne diery.

Ak sa chcete tiež vydať na prechádzku po architektúre rekreačných zariadení v okolí Trnavy, príďte na prednášku spojenú s diskusiou, ktorá sa bude konať v utorok 22. septembra o 19.00 h v  kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4).

Vstupné na podujatie je 2 eurá. Diváci si môžu vstupenky zakúpiť aj v predpredaji na stránke centra.

Podujatie z verejných zdrojov v rámci projektu Malý Berlín 2020 podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.


Rekreačné zariadenie v Dobrej Vode

Ulož ako PDF
Napísal 20. septembra 2020 10:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.