reklama

Jesenný Cajgelvíkend na Prengu: ME v cyklokrose aj mnohé atrakcie pre verejnosť

Po roku sa 22. a 23. októbra 2016 opäť zídu milovníci dvoch kolies na trnavskom Prednádraží. Profesionáli v boji o titul majstra Európy v masters kategóriach, športoví fanúšikovia pri povzbudzovaní a tí, ktorí radi trávia čas vonku, pri zábavno-súťažnom podujatí Jesenný Cajgelvíkend na Prengu.

„Aj teraz sa Cajgelvíkend nesie v duchu hesla: Lebo na cajglovačku je vždy ten správny čas. Hoci sa ochladilo, krásna farebná jeseň ponúka mnoho príležitostí tráviť čas vonku. Jednu takú pripravujeme aj my. Športové súťaže, jazda zručnosti okolo kužeľov, maľovanie na tvár, skákanie v mechu, fotenie, púšťanie šarkanov, toto všetko čaká na ľudí počas soboty, 22. októbra,“ priblížila akciu Katarína Ďurková, jedna z organizátoriek podujatia.

Cajgelvíkend v sebe zahŕňa až tri podujatia.

„V sobotu budú bojovať o tituly európskeho šampióna masters cyklokrosári z celej Európy. V nedeľu sa na rovnakej trati uskutočnia cyklistické preteky v rámci slovenskej súťaže. Dopoludnie je určené pre deti trnavských škôl, od obeda začínajú preteky pre cyklistov s licenciou. No a mysleli sme aj na divákov a fanúšikov, ktorých pri rôznych aktivitách zabavia študenti FMK. Verím, že prilákame nielen ľudí, ale aj babie leto,“ pokračuje Ďurková.

Cyklokrosové preteky majú v Trnave dlhú tradíciu. V minulosti prebiehali na Slávii, po jej prestavbe tam však chýbajú potrebné nuansy trate.

Táto divácky atraktívna disciplína ponúka adrenalínové zážitky nielen pretekárom, ale aj fanúšikom. Aj preto sa organizátori rozhodli priblížiť ich bližšie k ľuďom a minulý rok presunuli podujatie na Prednádražie, na koniec staničného parku.

„Trať je rýchla, technická, obsahuje až 57 zákrut a sľubuje zaujímavé boje až do záveru pretekov,“ povedal o podujatí Bohuslav Kujovič, predseda organizujúceho klubu a dlhoročný cyklistický tréner.

„Cyklokros je populárny najmä v severských krajinách, ale sú prihlásení másteráci z celej Európy. Belgičania si dokonca prinesú „vlastné belgické mestečko“ s ochutnávkou belgických špecialít. Chystá sa k nám partia Španielov, Švajčiarov, Holanďanov, Rakúšanov, Poliakov a samozrejme Čechov. Trať sedí aj slovenským pretekárom, a tak verím, že sa im podarí prekonať minuloročnú žatvu šiestich medailí. Srdečne pozývame všetkých školákov na nedeľné preteky. Ktovie, možno práve tu naštartujú svoje prvé cyklistické úspechy,“ dodal Kujovič.

cajgel-vikend
me-cyklokros-pl

preteky-skoly

Ulož ako PDF
Napísal 14. októbra 2016 6:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jesenný Cajgelvíkend na Prengu: ME v cyklokrose aj mnohé atrakcie pre verejnosť”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.