reklama

Študenti architektúry navrhli riešenia Kalvárie, Paulínskej ulice a sídliska na Hlbokej

V minulom roku nadviazalo Mesto Trnava spoluprácu s Fakultou architektúry Slovenskej technickej univerzity, na základe ktorej ponúkla samospráva tri témy na spracovanie študentských projektov: Humanizácia obytného súboru Hlboká, Humanizácia Paulínskej ulice a Nový pohľad na Kalváriu. Výber najlepších študentských prác bude predstavený v pondelok 17. októbra 2016 o 14. hodine na vernisáži výstavy v kaplnke na trnavskej radnici.

Spolupráca Mesta Trnavy s Fakultou architektúry Slovenskej technickej univerzity na jednej strane umožňuje študentom architektúry aplikovať svoje poznatky a schopnosti v reálnom mestskom prostredí a na druhej strane prináša mestu nové pohľady na riešenie verejného priestoru.

kalvaria-trnava
Kalvária

Ilustračné foto

„V prípade, že bude niektorý z návrhov obzvlášť podnetný, je vedenie mesta pripravené zvážiť jeho dopracovanie do podoby projektovej dokumentácie i následnej realizácie,“ uvádza mesto v tlačovej správe.

Projekty budú prezentované v printovej forme na posteroch, v prípade obytného súboru budú súčasťou výstavy aj tri priestorové modely.

Výstava prác študentov potrvá mesiac, ďalším výstupom spolupráce bude brožúra výsledných diel.

Mesto uvažuje o jej distribúcii na trnavské základné a stredné školy, aby sa stredoškoláci a žiaci 2. stupňa ZŠ v rámci predmetu Náuka o spoločnosti mohli oboznamovať s povolaním archiktekta, reáliami Trnavy i otázkou, ako pracovať s mestským priestorom.

Ulož ako PDF
Napísal 16. októbra 2016 21:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Študenti architektúry navrhli riešenia Kalvárie, Paulínskej ulice a sídliska na Hlbokej”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.