reklama

Študenti architektúry navrhli riešenia Kalvárie, Paulínskej ulice a sídliska na Hlbokej

V minulom roku nadviazalo Mesto Trnava spoluprácu s Fakultou architektúry Slovenskej technickej univerzity, na základe ktorej ponúkla samospráva tri témy na spracovanie študentských projektov: Humanizácia obytného súboru Hlboká, Humanizácia Paulínskej ulice a Nový pohľad na Kalváriu. Výber najlepších študentských prác bude predstavený v pondelok 17. októbra 2016 o 14. hodine na vernisáži výstavy v kaplnke na trnavskej radnici.

Spolupráca Mesta Trnavy s Fakultou architektúry Slovenskej technickej univerzity na jednej strane umožňuje študentom architektúry aplikovať svoje poznatky a schopnosti v reálnom mestskom prostredí a na druhej strane prináša mestu nové pohľady na riešenie verejného priestoru.

kalvaria-trnava
Kalvária

Ilustračné foto

“V prípade, že bude niektorý z návrhov obzvlášť podnetný, je vedenie mesta pripravené zvážiť jeho dopracovanie do podoby projektovej dokumentácie i následnej realizácie,” uvádza mesto v tlačovej správe.

Projekty budú prezentované v printovej forme na posteroch, v prípade obytného súboru budú súčasťou výstavy aj tri priestorové modely.

Výstava prác študentov potrvá mesiac, ďalším výstupom spolupráce bude brožúra výsledných diel.

Mesto uvažuje o jej distribúcii na trnavské základné a stredné školy, aby sa stredoškoláci a žiaci 2. stupňa ZŠ v rámci predmetu Náuka o spoločnosti mohli oboznamovať s povolaním archiktekta, reáliami Trnavy i otázkou, ako pracovať s mestským priestorom.

Ulož ako PDF
Napísal 16. októbra 2016 21:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Študenti architektúry navrhli riešenia Kalvárie, Paulínskej ulice a sídliska na Hlbokej”

 1. 1
  citatel says:

  Mozno by nebolo odveci tie navrhy aj ukazat.

 2. 2
  sTToka says:

  Juraj Fuzak

  nebolo by zlé zavesiť to na net
  kto má čas chodiť na radnicu?

 3. 3
  Adrian S. says:

  Návrhy som si bol pozrieť hneď v deň otvorenia v priestoroch Kaplnky trnavskej radnice. Nikto mi ako laickej verejnosti v návšteve podujatia nebránil. Všetkým čo majú možnosť odporúčam výstavu do pozornosti. Ako amatérskeho milovníka histórie ma zvlášť zaujal návrh teoreticky možného dobudovania niektorých častí opevnenia (v náznakoch) a náznakov premostení už neexistujúceho potoka na Paulínskej ulici s osadením pôvodných (resp.replík) sakrálnych plastík. Podujatie a hlavne zámer hodnotím vysoko pozitívne. Prezentácia podrobností návrhov na webe po ukončení výstavy by bola prínosom. Palec hore. Výborná akcia.

 4. 4
  Jozo says:

  Klobuk pán Brocka!

 5. 5
  Jozo says:

  Pardon,klobúk dole pán Brocka!

 6. 6
  objektívny says:

  super p. Ing . Arch Milan Horák

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.