reklama

Pozvánka: v sobotu bude v Trnave atraktívny medzinárodný šermiarsky turnaj

Trnava sa za ostatné desaťročie vypracovala na šermiarsku veľmoc nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Súčasné trnavské šermiarske kluby – Trnavský šermiarsky cech, Pugiles a Hector -, ktoré úzko kooperujú, zastrešujú vyše 80 šermiarov. V Trnave je preto najväčšia komunita na Slovensku – a to aj vďaka mimoriadnej podpore zo strany mesta Trnava.

Dva trnavské kluby, Trnavský šermiarsky cech a škola šermu Pugiles, sa prioritne venujú HEMA (Historical european martial arts) – historickým európskym bojovým umeniam.

„To znamená, že sa nezaoberáme vystupovaním a divadelným šermom, ale cvičíme šerm historickými európskymi zbraňami ako bojové umenie a šport. Je zaujímavé, že v Európe je takéto zameranie podstatne rozšírenejšie ako divadelný šerm,“ vysvetľuje Martin Tibenský z Trnavského šermiarskeho cechu.

V súčasnej dobe nastal tiež mimoriadne veľký boom HEMA. HEMA sa rozširuje v USA, Ázii a dokonca aj v Japonsku. Súčasťou trénovania šermu sú aj športové zápolenia a turnaje.

serm-pozv

Práve v týchto zaznamenali Trnavčania mnohé úspechy po celom svete a patria k tým najlepším. Naposledy si naši dvaja členovia priniesli striebornú a bronzovú medailu z októbrového turnaja v americkom Bostone.

V súčasnosti existuje tiež česko-slovenská HEMA liga, do ktorej sa započítavajú výsledky z viacerých turnajov v Čechách a na Slovensku. Jedným z najväčších turnajov tejto ligy je Tyrnhaw, ktorý sa bude tento rok konať po prvýkrát v Mestskej športovej hale už v sobotu 22. októbra 2016.

„Ide o prestížny turnaj, počas ktorého budú športovci súťažiť v dvoch kategóriách: dlhý meč – dvoma rukami držaný meč – a rapír. Tento rok sa tiež turnaj prvýkrát otvára pre verejnosť. Podujatie bude z tohto dôvodu komentované. Ak máte radi bojové športy a umenia, ak máte radi históriu, je to rozhodne akcia ktorú by ste si nemali nechať ujsť,“ pozýva na atraktívne podujatie M. Tibenský.

V rámci turnaja bude bojovať viacero Trnavčanov.

Priebeh finálových zápasov sa odhaduje na 17:00.

Začiatok podujatia je o 10:00 Vstup je voľný.

Podujatie môžete sledovať aj na Facebooku (link).

Ulož ako PDF
Napísal 21. októbra 2016 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.