reklama

Sedemnáste vydanie Improligy osviežia nováčikovia

V stredu 9. novembra sa do Kina Hviezda opäť po pol roku vráti obľúbená súťaž v divadelnej improvizácii, tento raz aj s posilou nových tímov.

Improliga sa v Trnave organizuje už od roku 2008. Súťažia v nej spravidla dvoj až trojčlenné tímy, ktoré si z vytiahnu tému, majú tri minúty na prípravu a ďalšie tri minúty na to, aby zabavili publikum a pri tom svoju scénku dobre vypointovali. Súťaž vďaka tomu často prináša nečakané a aj nezabudnuteľné situácie.

Jesenné vydanie je výnimočné osvieženou skladbou súťažných tímov, a to vďaka workshopu improvizácie, ktorý sa uskutočnil pred dvoma týždňami v dočasnom kultúrnom priestore Berliner.

improliga_t

Pod vedením skúseného lektora z Česka, Daniela Kunza, si šestnásť účastníkov vyskúšalo veľké množstvo improvizačných hier, ktoré im ozrejmili nielen základy improvizácie, ale aj pomáhali posilňovať vzájomnú spoluprácu v tímoch.

Vďaka workshopu sa môžu diváci 17. vydania Improligy tešiť na dva celkom nové trnavské tímy, no napr. aj na dvoch cezpoľných „sólistov“, ktorí radi improvizujú v menej tradičnom pantomimickom žánri.

Zo Žiliny sa na súťaž chystá už ostrieľaná improvizačná skupina T.N.T. a, navyše, brány sú vždy otvorené aj tým, ktorí si chcú divadelnú improvizáciu skúsiť prvýkrát. Registrácia tímov sa v Kine Hviezda začína pol hodinu pred začiatkom o 18:30.

Hoci ide o súťaž, to najdôležitejšie pre tímy improvizátorov je tvorivo a príjemne stráviť čas a pri tom sa dobre zabaviť. Nenechajte si teda ujsť predstavenie, ktoré sa zaručene nebude opakovať. Vstupenky na podujatie v cene 2 eurá sú v predaji v pokladni Kina Hviezda.

improliga17_plagat

Ulož ako PDF
Napísal 7. novembra 2016 18:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.