reklama

Súťaž Ukáž svoj herbár pozná víťazov

Motivovať deti a mládež k spoznávaniu rastlín, kvetín a stromov, podporiť vzdelávanie detí, záujem o prírodu a prírodovedu ako odbor. Aj to boli ciele nového projektu Dopravného ihriska RM JET v Trnave Ukáž svoj herbár.

Súťaž vyhlásili v júni 2016 a zapojiť sa mohli triedne kolektívy základných škôl aj jednotlivci.

„Do súťaže sa prihlásilo množstvo zaujímavých prác. Vďaka projektu sa deti naučili opäť niečo nové o prírode, rastlinách a kvetoch okolo nás, čo je určite prínosné,“ hodnotí vedúca detského dopravného ihriska Hana Pongrácová.

rm-jet-herbar1

rm-jet-herbar2
herbar-vyherca
Žiaci 4.A z Modranky a pani Ester so svojimi deťmi sa stali víťazmi súťaže Ukáž svoj herbár

Hoci hlavnou náplňou ihriska je dopravná výchova, jeho prevádzkovateľ počas roka realizuje aj iné aktivity dotýkajúce sa vzdelávania či osvety.

Víťazmi premiérovej edície projektu Ukáž svoj herbár sa stali Ester Baťková so svojimi deťmi, ktoré od útleho veku učí žiť v súlade a rešpektom voči prírode, a deti zo 4.A na ZŠ v Modranke.

„Podobné aktivity v súčasnosti podporujú aj niektoré školy v rámci učebných osnov. Budeme radi, ak sa v budúcnosti do výroby herbárov a zároveň zábavného súťaženia zapoja aj ďalší jednotlivci či školy,“ poznamenala riaditeľka Autocentra RM JET Anna Kadúcová.

Víťazi získali bezplatné vstupy na detské dopravné ihrisko a niekoľko príjemných darčekových predmetov.

Ulož ako PDF
Napísal 24. novembra 2016 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.