reklama

Pozvánka na verejné stretnutie k humanizácii obytného súboru na Zátvore

Trnavská samospráva pokračuje v zapájaní občanov do spoločného plánovania verejných priestorov. Po prípravách zadania súťaže na obnovu Parku Janka Kráľa prinášame Trnavčanom možnosť vysloviť svoje nápady a pripomienky k ďalšej plánovanej revitalizácii: tentoraz pôjde o dvor. č. 1 v rámci humanizácie obytného súboru Zátvor.

Verejné stretnutie sa uskutoční v utorok 24. januára 2017 sa o 17.30 hod. na Základnej škole na Námestí Slovenského učeného tovarišstva 15.

Na uvedenom mieste sa nachádzajú tri dvory. Cieľom mesta je postupne ich všetky dobudovať a vytvoriť tak ucelenú ponuku oddychovo-spoločenských aktivít pre rezidentov všetkých vekových kategórií.

Zatiaľ čo najrozsiahlejší dvor č. 2 ponúkne rôznu spoločensko-športovú vybavenosť, úlohou dvoru č. 3 je oživenie sociálnych kontaktov miestnych obyvateľov a vytvorenie hracích prvkov pre deti. Na oba z nich je už spracovaná projektová dokumentácia.


Sídlisko Zátvor

Ilustračné foto: Google Street View

Predmetom utorkového stretnutia bude plánovacie stretnutie k obnove dvoru č. 1 (medzi Veternou 19 – 24 a Poštovou 2 – 8).

Účastníci budú mať priamo na mieste možnosť vyjadriť sa, ako si túto lokalitu predstavujú, a ako by mala po novom vyzerať.

Výstupy zo stretnutia budú slúžiť ako podklad na vytvorenie zadania projektu. Súčasťou aktivít bude aj následná anketa pripravená na základe zistených pripomienok, ktorá bude distribuovaná do domácností v dotknutom území.

Celý proces je súčasťou konceptu participatívneho plánovania.

Naším cieľom je podporiť Trnavčanov a Trnavčanky v tom, aby vstupovali do vecí verejných, zaujímali sa o dianie okolo seba a boli si vedomí toho, že majú možnosť ovplyvniť kvalitu svojho bezprostredného okolia. O tom, čo mestu a jeho jednotlivým častiach chýba, vedia totiž najlepšie práve ich obyvatelia, a preto samosprávu zaujímajú ich potreby a názory.

(TS mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2017 0:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.