reklama

Rýchlosť áut na Hlbokej ulici obmedzí betónový ostrovček

Mesto Trnava sa po dohode s Okresným dopravným inšpektorátom v Trnave dohodlo na vybudovaní spomaľovacieho retardéra na priechode pre chodcov pod premostením na polikliniku.

Vybudovanie bezpečnostného ostrovčeka, podobného, aký je o niekoľko stoviek metrov ďalej pri City Arene, ktorý prinúti vodičov spomaliť, podnietila podľa slov hovorcu mesta Pavla Tomašoviča aj minulotýždňová tragická zrážka chodkyne s autom.

Vyvýšený spomaľovací retardér vybudujú v najbližších dňoch po celej šírke Hlbokej ulice v priestore priechodu pre chodcov pod mostom na polikliniku.


Na tomto priechode vybudujú spomaľovač

„Ako sa ukázalo, nie každý vodič jazdí v súlade s predpismi a dodržiava pravidlá. Mesto sa preto po dohode s políciou rozhodlo, že pre zvýšenie bezpečnosti chodcov osadí na priechode tento bezpečnostný prvok,“ poznamenal Tomašovič.

Okrem vyvýšeného retardéra na priechode pribudne ostrovček aj na konci ľavého odbočovacieho pruhu pod mostom v smere od Rybníkovej ulice.

„Mnohí vodiči využívali ľavý odbočovací pruh na predbiehanie áut v pravom pruhu a pokračovali v jazde rovno, čím vznikali nebezpečné kolízne situácie,“ vysvetlil realizáciu ďalšieho bezpečnostného prvku hovorca mesta.

Ulož ako PDF
Napísal 19. júla 2017 9:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rýchlosť áut na Hlbokej ulici obmedzí betónový ostrovček”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.