reklama

Trnavu a okolie zasiahol intenzívny búrkový systém sprevádzaný víchricou

Silná veterná smršť sprevádzala búrkový systém, ktorý zasiahol Trnavu a okolie vo štvrtok 10. augusta po 22. hodine. Búrkový komplex sa presúval od juhozápadu, naše územie zasiahol od Bratislavy a Záhoria.

Oficiálne informácie o materiálnych škodách v tejto chvíli, asi hodinu po prechode systému, nie sú k dispozícii. Po zistení podrobností a obdržaní informácií od hasičských záchranárov budeme článok aktualizovať.


Blesky nad Trnavou

ILUSTRAČNÉ FOTO

Silná víchrica podľa svedeckých výpovedí v Trnave aj okolí vyvracala stromy, lámala konáre, podľa niektorých správ strhávala aj strechy. Vzduchom lietali aj odfúknuté predmety z balkónov.

Svedkovia hovoria o zásahu spadnutého stromu na prechádzajúce auto na Prednádraží.

Sila veterných nárazov dokonca posúvala veľké kontajnery na komunálny odpad. Viacero ľudí, ktorých búrka zastihla na ulici, sa pred nebezpečnou víchricou schovávalo, kde sa dalo, napríklad aj v okolitých bytovkách.

V niektorých lokalitách hlásili výpadky elektrickej energie.

Intenzívna búrka spôsobila zrejme na viacerých miestach regiónu materiálne škody.

Konkrétne informácie prinesieme priebežne počas dňa.


Grafické znázornenie búrkového systému, ktorý zasiahol trnavský región po 22. hodine

Reprofoto: Wetteronline

VIDEO: Búrka zaznamenaná našim čitateľom na sídlisku Družba

Ulož ako PDF
Napísal 11. augusta 2017 0:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.