reklama

Prednádražie cez víkend opäť ožije cyklistikou

Poslednú októbrovú nedeľu ožije Prednádražie opäť cyklistikou. Jesenný „Cajgelvíkend“, zahŕňajúci preteky detí, hobbíkov, seriál slovenského pohára v cyklokrose aj súťaž zaradená vo svetovom kalendári UCI. Chýbať nebudú ani rôzne aktivity a súťaže pre deti. To všetko už 29.októbra 2017 na konci staničného parku na „Prengu.“

Trnava je už roky spájaná s dobrou cyklistikou. Či už ako dejisko medzinárodných pretekov alebo zázemie, z ktorého vyšlo mnoho reprezentantov. V uplynulých dvoch rokoch sa práve jeseň spájala s organizáciou majstrovstiev Európy masters v cyklokrose, ktoré „presťahovali“ cyklokros zo Slávie na Prednádražie.

„To miesto je úplne fantastické, jedna z najlepších slovenských cyklokrosových tratí,“ povedal k trnavskému prednádražiu Martin Fraňo, predseda komisie pre cyklokros.

Ilustračné foto

„Je tu naozaj výborná trať, aj z hľadiska technického aj z pohľadu vytvorenia potrebného zázemia pre pretekárov. Aj diváci to majú rovno pod oknami, cyklokros je naozaj fantastické divadlo, vysoká škola cyklistickej techniky. Tunajší klub pod vedením Bohuslava Kujoviča už v minulosti ukázal, že „má na to“ zorganizovať významom väčšie podujatie. Som preto rád, že sa ani tentokrát nezľakol výzvy zorganizovať podujatie zaradené do UCI kalendára,“ dodal Fraňo.

Nosným podujatím dňa budú preteky UCI kategórie C2 pre mužov, ženy a juniorov. Ešte pred nimi uvidíme na trati mládežnícke kategórie, bojujúce o body do Slovenského pohára.

„Už v minulosti sme sa stretli s narastajúcim záujmom aj detí a hobby pretekárov, ktorí nemajú licenciu SZC. Veľmi radi sme aj tentokrát vytvorili priestor pre otestovanie ich výkonnosti. Úplne najmladšie kategórie budú mať upravenú trať, tí starší si už vyskúšajú veľký okruh. Podmienkou je prísť sa zaregistrovať a vyzdvihnúť štartovné číslo v centre ŠPP na Čajkovského 55, v nedeľu 29.10 medzi 8:00-9:00 hodinou. Vítaní sú nielen žiaci základných škôl, ale všetci, čo majú radi šport. Pre malé deti, rodiny a divákov budú už tradične pripravené rôzne outdoorové aktivity študentov Fakulty masmediálnej komunikácie, ktoré poznáme aj z minulosti – mechoskákačka, maľovanie na tvár, súťaže,“ priblížil program podujatia Bohuslav Kujovič, tréner CK Olympik Trnava a riaditeľ pretekov.

Katarína Ďurková, PR nanažér Slovenského zväzu cyklistiky

Ulož ako PDF
Napísal 22. októbra 2017 20:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.