reklama

Hra Nevyliečiteľní spustí emocionálnu lavínu pred očami divákov. Hovoríme s hercom Csongorom Kassaiom

Miestami lyrická, miestami bláznivá komédia, ktorá rozohráva podmanivú hru medziľudských vzťahov. Nevyliečiteľní je predstavenie, ktoré divákov vťahuje do spleti lások, prelínaní vzťahov, následných trápení hlavných hrdinov zverených v rukách psychológov, ktorí by sami potrebovali odbornú pomoc. Pod tlakom vypätých emócií sa publikum ocitá vo víre situácií, ktorý rýchlo prepadne do komického tónu. Komédiu v hlavných úlohách s Csongorom Kassaiom, Helenou Krajčiovou, Kamilom Mikulčíkom, Lenkou Barilíkovou a Ottom Culkom uvedie v sobotu 25. novembra 2017 trnavské Kino Hviezda.

Naše pozvanie na krátky rozhovor prijal Csongor Kassai.

V hre stvárňujete ústrednú postavu. Čo ho trápi, čo chce od života, aká je to povaha?

– Je to veľmi nevyrovnaný človek, no strašne túži po harmonickom živote. Snaží sa každému vyhovieť, hoci vie, že je to úplný nezmysel. Samozrejme, to ale nikdy nevzdá!

V čom jú hlavní protagonosti nevyliečiteľní?

– Nevyliečiteľní sú v tom, že v partnerstve každý z nich hľadá niečo, čo zdanlivo nemá, a možno mu to leží priamo pod nohami. No buď to nezbadajú, alebo to nechcú vidieť.

Hra je zábavná, ale zároveň otvára aj viaceré životné otázky. Ako je v tejto inscenácii vystavaná komická linka?

– Všetci z nich potrebujú pomoc. Vyhľadávajú odborníkov, čo im, samozrejme, iba komplikuje život. Do toho si zamiešajú vlastné pravdy a presvedčenia a začne sa valiť emocionálna lavína priamo pred očami divákov.

Aký je pre vás odkaz tejto hry?

– Porozumenie, tolerancia, vzájomné pochopenie. A jeden citát z našej hry: “Ľudia musia prejavovať svoje city!”

Aké reakcie dostávate na hru, keď ju uvádzate po Slovensku?

– Ťažko by som to hodnotil objektívne. Myslím, že to poznáme všetci. Keď sa niekomu váš výkon alebo samotné zinscenovanie hry páči, tak sa s tými pocitmi aj rád podelí. V opačnom prípade to dotyčný nechá “plávať”. No keďže to hráme už vyše desať rokov a veľmi často (!), dostávame pozitívne reakcie a hodnotenia v rôznych kútoch Slovenska. Je to znamenie, že sa nám oplatilo venovať čas a energiu do tejto hry (úsmev).

Nevyliečiteľní v kine Hviezda

25. 11. 2017 (sobota)
Štart: 19:00 hod.
Vstupenky: bit.ly/Nevyliečiteľní

Event: www.fb.com/events/580552245666722

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2017 19:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.