reklama

Čert navštívi deti v Thalmeineri ešte pred Mikulášom

V nedeľu 3. decembra už po tretíkrát privíta Kaviareň Thalmeiner divadelné predstavenie pre deti organizované kultúrnym centrom Malý Berlín. Nedeľa tesne pred Mikulášom bude venovaná dobrodružstvám čerta Kolofóna v modernom svete.

Predstavenie je potešením pre malých aj veľkých divákov. Ide o mix čertovských rozprávok, popkultúry, divokého západu a romantických komédií. Je teda receptom na hodinu neopakovateľnej zábavy v spoločnosti klasických marionetových bábok.

Hlavný hrdina čert Kolofón to má ťažké. Život v pekle totiž nie je len z kotla vylizovať. Jeho príbeh sa môže začať, keď ho pošle Lucifer na zem, aby doviedol aspoň dve neposlušné deti. Dej dostane spád, keď Kolofón stretne Janka a Marienku, hyperaktívne deti fičiace na biostrave.

Ilustračné foto: Tomáš Kusa

Predstavenie O Čertovi Kolofónovi v sebe spája klasický rozprávkový námet a svieži prístup mladého divadelného súboru Bábkového divadla Morgonrock, ktoré vzniklo v roku 2015 v Bytči. Stoja za ním kamaráti s väčšími či menšími skúsenosťami s vodením bábok – herci, kutilovia, hudobníci, kreatívci pod vedením Petra Gärtnera, ktorý vyštudoval filmovú scenáristiku.

Predstavenie je vhodné najmä pre deti staršie ako 3 roky. Kapacita Kaviarne Thalmeiner je obmedzená, organizátori preto ponúkajú možnosť rezervovať si vstupenky na e-mailovej adrese rezervacie@malyberlin.sk. Lístky je možné rezervovať do 12:00 v deň predstavenia a je potrebné vyzdvihnúť si ich najneskôr 15 minút pred začiatkom predstavenia. Vstupné na predstavenie je 2 € pre dospelých aj deti nad 3 roky.

Predstavenie z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2017. Organizátori ďakujú mediálnym partnerom trnava-live.sk, Trnavský Hlas a Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 2. decembra 2017 7:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Čert navštívi deti v Thalmeineri ešte pred Mikulášom”

 1. 1
  Mikuláš says:

  ..čert Kolofón stretne Janka a Marienku hyperaktívne deti fičiace na biostrave…
  Pán Boh zaplať, že sme vyrástli na Troch orieškoch pre Popolušku, Mrázikovi, Rysavej jalovici, Perinbabe…. a fičali sme akurát tak dole kopcom na sánkach v promenáde

 2. 2
  Inzerát na voľné miesta says:

  Pár voľných sobov ponúka voľné pozície na jedného Mikuláša a jedného čerta na miesto šoféra a závozníka saní.
  Požiadavky:
  Mikuláš: vysoký, pokiaľ možno s bradou. Vhodná by bola biela prirodzená farba brady. V núdzi môže byť aj tmavá, máme bielu farbu.
  Čert: malý, hranatý, škaredý, čierny, zarastený. Ideálne by bolo, ak by mal vlastné rohy a ocas s hrčou na konci. V núdzi moznosť zapožičania baranej ♈ hlavy a kožucha z čierneho capa.
  Výberové konanie prebehne na vianočných trhoch, kandidáti budú oslovení.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.