reklama

Pripravovaný projekt komplexnej obnovy Ružového parku si vyžiada výrub desiatok stromov

Novému realizačnému stváreneniu Ružového parku môže ustúpiť viac ako 150 stromov a desiatky metrov štvorcových krovín a záhonov. Toľko stromov a drevín je v správnom konaní na vydanie súhlasu na výrub drevín. Trnavská radnica pripravuje komplexnú obnovu parku, ktorý je vymedzený územím medzi Námestím SNP, potokom Trnávka, parkoviskom na Kollárovej ulici, zadnými dvormi domov na Športovej ulici a objektom Kalokagatie.

Mesto Trnava vyhlásilo koncom roka 2016 verejnú anonymnú kombinovanú urbanisticko-architektonickú a krajinársku súťaž návrhov s názvom Obnova Ružového parku v Trnave. Odborná porota vtedy z predložených návrhov víťaza nevybrala, neskôr mesto podpísalo zmluvu s jednou zo súťažiacich, krajinnou architektkou Júliou Straňákovou.


Ružový park

Cieľom radnice je dosiahnuť “komplexnú obnovu územia s novými spevnenými povrchmi, mobiliárom a zeleňou, ktorá bude rešpektovať prelínanie slohových typov v danom priestore”.

“Výsledkom mal byť funkčne a esteticky kvalitný oddychový park, ktorý skĺbi barokovú slohovú etapu pri jestvujúcom objekte Kalokagatie s rano modernistickou časťou. Súčasťou požiadaviek samosprávy je aj citlivo doň včleniť tok Trnávky a vytvoriť atraktívne, prírode blízke miesto,“ konšatovala radnica.

Novinkou bude aj prepojenie parku so záhradou knižnice ponad Trnávku, premostenie má vzniknúť aj do nového polyfunkčného domu susediaceho s knižnicou.

Pred samotným začiatkom stavebných prác z Ružového parku odstránia desiatky stromov a krov. Ktoré stromy napokon odstránia, rozhodne až správne konanie. Mnohé z nich sú náletové dreviny. Celkovo sa v súčasnosti v parku nachádza viac ako 230 stromov.

Z územia plánujú vyrúbať lipy, duby, javory, brestovce západné, smreky, agáty, borovice a ďalšie stromy.

Zoznam drevín, ktorých sa týka správne konanie na vydanie súhlasu na výrub drevín:
26 kusov brestovec západný
11 ks smrek obyčajný
1 ks slivka domáca
21 ks agát biely
8 ks slivka čerešňoplodá
1 ks katalpa bignóniovitá
4 ks tuja západná
3 ks smrek pichľavý ´Glauca´
1 ks slivka čerešňoplodá Nigra
1 ks lipa veľkolistá
1 ks hrab obyčajný
4 ks breza previsnutá
4 ks lipa malolistá
3 ks jedľa srienistá
2 ks céder atlanský
2 ks hloh jednosemenný Pauls Scarlet
3 ks jedľa biela
6 ks borovica horská
1 ks smrekovec opadavý
6 ks sofora japonská
2 ks pagaštan konský
1 ks javor mliečny
1 ks dub letný
1 ks dub červený
3 ks tis obyčajný
14 ks cypruštek lawsonov Elwodii
1 ks lieska obyčajná
16 ks tujovec východný
2 ks javor horský
4 ks borovica čierna
4 jedľa kórejská
1 ks tuja riasnatá Zebrina
236 m2 ruža šípová
1 m2 škumpa vlasatá
82 m2 tavoľník van Houtteho
9 m2 zlatovka prostredná
9 m2 pajazmín vencový
50 m2 baza čierna
9 m2 vtáči zob opadavý
25 m2 orgován obyčajný
13 m2 levanduľa úzkolistá
5,5 m2 tis obyčajný
3 m2 tis obyčajný Fastigiata
4 m2 krušpán vždyzelený
4 m2 trojpuk drsný
16 m2 lieska obyčajná
9 m2 borievka obyčajná
58 m2 borievka prostredná Hetzii
2 m2 vajgélia kvetnatá Variegata
28 m2 tamariška päťtyčinková
34 m2 borievka prostredná Old Gold

ZDROJ: Mesto Trnava


V zozname sa nachádza aj brestovcová alej vedúca popri chodníku od Kalakagatie k súdu

Hlavná časť prác je naplánovaná na rok 2019, podľa údajov z rozpočtu mesta na rok 2018 by niektoré práce mohli odštartovať ešte v tomto roku.

Projekt bol vypracovaný a odovzdaný mestu na konci roka 2017.

V rámci obnovy Ružového parku má byť vysadených viac ako päťdesiat nových stromov, cez 1100 krov a záhony trvaliek.


Súťažný návrh autorského kolektívu v zložení Júlia Straňáková, Denisa Halajová a Veronika Vaculová, ktorý získal v hodnotení odbornej poroty 2. miesto (prvá cena nebola udelená)

Ulož ako PDF
Napísal 22. mája 2018 9:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

113 komentárov pre “Pripravovaný projekt komplexnej obnovy Ružového parku si vyžiada výrub desiatok stromov”

 1. 1
  Tomáš says:

  Neuveriteľné, to hadam nie. Rekonštrukcia či deštrukcia. Prečo ak je naozaj nutné choré stromy vyrubat, prečo nie na päť az osem ročné etapy, ako sa to robí vo svete. Postupné nahradzanie, aby zostali veľké koruny. To co sa zasadi bude trvať desať rokov kym to bude mať korunu. Projektanti za desaťtisíce robia radi na zelenej lúke, ale respektujte prírodu a dany stav. Toto hádam primator nedovolí, to je čistý amaterizmus a snaha zbohatnúť na ukor starej zelene.

  • 1.1
   Bezdomovec says:

   Tá alej pri súde je tiež odsúdená na popravu. Ja verím že vytvára tieň a tým aj menej svetla v kanceláriách. Sú moderné svietidlá ktoré dokážu osvetliť miestnosť kvalitnejšie ako svetelný tok z ulice. Tie stromy druhu Celtis nie sú určite choré, pri teplote nad 30°C je rozdiel teplôt aj 6-7 °C pod korunami stromov. Parádna klimatizácia, čo produkuje aj kyslík. Čiže toľko reklamované dva v jednom. Prosím o udelenie milosti. Architekti ktorí chcú projektovať na zelenej lúke môžu kapacity pripraviť na osídlenie Arktídy, ktorá čoskoro bude bez ľadu obývateľná.

   • 1.1.1
    MH says:

    Po rychlém ověření na městě – alej z celtisu zůstává zachována, vykaceny budou jen zdravotně špatné, provozu nebezpečné stromy do cca 5ks. Ostatní zůstávají .dělal se na ně samostatný posudek.
    Škoda je že novináři zveřejní článek bez toho aby si ověřili informace u zdroje.

 2. 2
  fero says:

  …možno by bolo vhodné u článku uviesť vizualizacie zo spracovaneho projektu. Pôdorys a vizualizacie zverejnené na konci článku…sú dve rozdielne riešenia, no ani jedno riešenie nie je to ktoré sa dopracovavalo do realizačného projektu. V kontextu článku je to zavádzajúce…nie je jasné čo sa ide vlastne v ružovom parku robiť.

  https://www.archinfo.sk/diskusia/vyhodnotenie-sutaze-navrhov-obnova-ruzoveho-parku-v-trnave.html

  • 2.1

   Dobrý deň, ďakujeme za upozornenie, už je správne prelinkovaný zdroj na návrh, ktorý bol najbližšie k predstavám poroty.

   • 2.1.1
    fero says:

    …vďaka. a môžte zverejniť aj finálnu podobu? Predsa len štúdia v rámci súťaže je často jedna vec a finálny projekt niečo trochu ine. Keď píšete o vyrubove bol by okrem návrhu vhodný aj vykres vyrubov a ich zdôvodnenie. Pri tom počte stromov a zámeru odstrániť aj alej z brestovca by podrobnejšie informácie neboli na škodu…aby sa predišlo dezinformáciam ;)

 3. 3
  Tomáš says:

  Rok 2016 vysadenych 492 stromov, vyrubanych 1028, rok 2017 vysadenych 787, vyrubanych 631, vyschnutych cca 60. Kam to spejeme. Trnava by si mala vážiť každý strom a alej. Tie nové nebudú do 15 rokov mať také krytie korunami. O čo tu ide?

  • 3.1
   fero says:

   …tomas stále by malo byť v procese vyrubove konanie….treba sa zapojiť. Podľa iných článkov malo začať už aj stavebné konanie…no na úradnej stránke mesta ani ciarka ;).
   A čo sa týka posúdenia opodstatnenosti výrubu…k tomu chýbajú podklady – popis stromov, zdravotný stav a zdôvodnenie výrubu ako aj návrh tak aby bolo jasné čo sa ide vlastne robiť.

 4. 4
  viktor says:

  V inom médiu som pred necelým mesiacom čítal nasledovné:
  “Do zoznamu výrubu sa dostalo okrem iného 26 brestovcov, 11 smrekov obyčajných, osem sliviek, šesť borovíc horských, šesť soforí japonských i všetkých 236 m2 ruže šípovej, po ktorej má park pomenovanie. Nahradené by mali byť podľa projektu 53 stromami, 1182 krami, deviatimi popínavými rastlinami, 762 ružami, 9126 trvalkami a 34.555 cibuľovín.”

  Aby som to zhrnul, bude vyrúbaných 236 m2 ruža šípová, na druhej strane pribudne 762 ruží a až 34 tisíc cibuľovín. Bude po tom všetkom Ružový park ešte ružovým? Neboli by lepšie celoročne kvitnúce kvety namiesto cibuľovín, ktoré kvitnú krátko (napr. tie tulipány na ostrovčekoch na Kollárovej boli krásne, ale zas tam nič nie je…)?

 5. 5
  Palo says:

  Na internetovej stránke Mesta Trnava:

  http://www.trnava.sk/sk/uradny-oznam/upovedomenie-o-zacati-konania-na-vydanie-suhlasu-na-vyrub-drevin-ruzovy-park-ulica-streleckatrnava

  Do 4.mája sa dalo zapojiť ako účastník konania.

  Už je 22.mája.

  Neskoro ????!!!!!

  RIP alej z brestovcov, RIP výrobca kyslíku a tvorca tieňa, RIP zdravý rozum

  Škoda tých stromov bude, to je už teraz isté.

  Zdroj tejto skazy: Júlia Straňáková, Denisa Halajová a Veronika Vaculová + porota

  • 5.1
   fero says:

   Palo do 4.5 sa dalo prihlásiť, no konanie stále beží …stačí si zistiť či sa niekto prihlásil a pridať sa

  • 5.2
   Timur says:

   Porote dať väčšiu dôležitosť, myslím že rozhodujúcu. Prečo sa vyberajú projekty finančne tak náročné a z hľadiska údržby ešte náročnejšú.

 6. 6
  Dendrolog says:

  Vyrezať alej stromov vedľa súdu? Nie som odborník na stromy, ale tieto teda na mňa nepôsobia že by boli choré.
  Chorý je skôr nápad ich vyrezať.

 7. 7
  Tomáš says:

  Prestáva to mať logiku. Tvrdíme,že reagujeme na zmenu klímy, odbornici tvrdia, že vysoké stromy pomahaju najviac tvorbou kyslika, tieňa i zadržania vlhkosti. Potom projektant za veľké peniaze navrhne vyrábať stromy a urobit plaň, zasadiť iba časť stromov a množstvo drobnych kvetín, to si niekto pripravuje biznis pre každoročné vymienanie na úkor zazemia tienu v centre? Čo chceme dokázať, že sme lepší ako skúsenosť a príroda. Načo hovoríme o zadržiavaní vlahy, ak planirujeme aj to málo väčších stromov co odolali nasim vplyvom. Hádam zdravý rozum ešte poslamcom zostal.

  • 7.1
   julinka says:

   Čo tu vyplakávate,veď ozeleňujeme lávku za 400 000….A niektoré posadené stromy aj dorastú , budú potom tieniť a udržovať klímu. Tam sa radšej tešte, že staviame stredovekú bránu do mesta, aby sme trochu vylepšili dopravu….S tým zdravým rozumom poslancov, tak ten bol dobrý…. A vôbec – už som tu dávno nečítala o cykloparkingu a móle na rybníku…Či sme teraz zamestnaní hľadaním koscov a zakladaním lúčnych porastov ?

 8. 8
  Vlado says:

  A nestačilo by v tomto parku spraviť nové chodníky, osvetlenie a nejaké lavičky. ?? A za ušetrené peniaze vymeniť osvetlenie na nejakom sídlisku za šetrnejšie napr. Rozpočet mesta o ktorom rozhodujú občania mal pred rokom 20000€ a na odmenách pre projektantov za park šlo 13000€ ….

  • 8.1
   Bezdomovec says:

   Tu je marketingové nastavenie všetko pre občan. Opak je však pravdou. Všetko je zamerané a smerované k tomu aby sa niečim ohromilo a zaujalo, toto tu ešte nebolo. To je jediný cieľ a či je to výhodné pre mesto alebo funkčné, úsporné to už je vedľajšie. Tá koncepcia ktorú niekde dohodli a podľa nej kráčajú a boja sa ju predstaviť verejnosti lebo by sa zdvihla vlna kritiky je postupnými krokmi presadzovaná. Nie je nič stratené je potrebné povedať rozhodné nie, donútiť vedenie mesta aby predstavilo ucelený projekt zeleného pásu od Staničáku po Kapitulskú. Prezentuje sa výsadba stromov, získa sa ocenenie, ale že staré stromy rúbeme ako v lese určenom na ťažbu, to už nikoho nezaujíma. Dúfam že nočná búrka dobre poliala lúčne porasty v meste a donúti ich starať sa o prozaickejšie veci ako likvidácia stromov v meste.

 9. 9
  Jarda says:

  V ktorej “pomazanej” hlave sa rodia tieto scestné myšlienky ?! Vyrúbať Hlbokú, vyrúbať stromy pri “Ružáku”, postaviť cyklovežu, sadiť stromy bez ladu a skladu,
  zrekonštruovať Halenársku s chodníkmi 6 m širokými, postaviť cyklochodník na Trstínskej, ktorý začína za obchodným centrom a končí pri železničnom priecestí atď, atď… niečo tu nie je v poriadku…

  • 9.1
   STB says:

   Osobne si myslím že keď dokázali tvorcovia novej koncepcie zorganizovať besedu o ceste križujúcu lesopark do Kamenáča bolo ich psou povinnosťou oboznámiť verejnosť aj s touto koncepciou. V podstate sa zaoberá súvislým zeleným pásom od Hrubého kostola až do Kamenáča. Zároveň chce riešiť aj premiestnenie Pomníka Osloboditeľov. Táto zmena je robená pod rúškom utajenia a neucelené informácie sú posúvané verejnosti. Verejnosť je testovaná a dielčie testy podsúvané verejnosti ako jediné správne riešenie. Pri tak rozsiahlom zábere územia, ktorého by sa zmena dotýkala si myslím, že verejnosť má právo sa k tomu vyjadriť a prísť možno aj s novými myšlienkami, vyplývajúce z lepšieho poznania, tak rozsiahleho územia spĺňajúce doposiaľ rôzne funkcie.

  • 9.2
   plačko says:

   Pomazanú hlavu máš jedine Ty Jardo.Hradby sú hradby,to ti nič nehovorí,ale dobre.Cykloveža je čisto financovaná z EÚ a tie peniaze sú určené len na cyklodopravu.V Ćechách sú dávno tri.Halenárska je krásna,kde na širokom chodníku môžu mať majitelia podnikov terasy.Ten cyklochodník na Trstínskej bude pokračovať až do Smoleníc.Také sú plány,milý Jarda.Aj tento Ružový park bude nádherný.Všetky tieto veci odsúhlasujú podotýkam všetci poslanci.A ja im za to ďakujem,všetkým aj KDH či Lepšej Trnave alebo aj Smeru.Tiež sa mi ničo nepáči,ale nebudem stále vykrikovať aké je všetko zlé.Pekný deň veční frfloši!!!!

 10. 10
  Tomáš says:

  Určite nie je pravdou, že všetko je zlé. Dlhodobo hlavne fandím zvyšovaniu zelene. V tomto prípade som sa preto musel ozvať, pretože to je v rozpore s presadzovanou víziou. Mesto nie je povinné skákať tak ako si niekto niečo nakresli. To je podklad. Ale zodpovednosť mesta je to čo zrealizuje a uchova. V tomto pripade treba uchovat co najdlhšie vzrastle stromy a ak su choré postupne v päť az desatrocnych periodach ich obmieňať. Ružový park je jednou z mala lokalit, kde môžeme udržať v centre mesta súvisle tienenie veľkými korunami a zadrziavat vlahu. Nehovoriac o moznom oddychu. Nemusia kvoli trvalkam padnúť stromy, len preto, že to pekne na obrazku vyzerá. Dosť co sa dava na námestie. To nie je proti primátorovi ani proti harnituram, to je len snaha zachovať si zdravý rozum a to, čo sme hovorili pred rokmi. Vzrastle stromy, údržba zelene a je doplnanie a nie ničenie. To čo všetci poslancami schválili v koncepcii eliminovať klimatické zmeny.

 11. 11
  Terka says:

  Aj projekt Obchodné centrum+ štadión schválili jednohlasne všetci poslanci a predsa skončil a súde. Takže to nie je argument. V prípade že budú stromy rásť rýchlo ako tie trnavské sídliskové lúčne porasty, rúbte stromy ako, koľko chcete. Keďže to tak nie je, tak sa riadte smernicou určujúcou stratégiu v boji s klimatickými zmenami.

 12. 12
  STB says:

  To nie je o plači to je o tom, že jeden nahradí druhého a ten robí to isté len navyše zlodej kričí chyťte zlodeja.

  • 12.1
   pzeer says:

   Je to o placi lebo zlodej ako ty pan stb dosiel o zarobky a poskodzoval mesto a na kazdeho voda vari a diky ludom co su tam teraz budete stale len plakat aj ked by ste mali byt v base a dufam ze aspon niekto do tej basy pojde.

   • 12.1.1
    Timur says:

    A čo ukradol napíš nám nech aj my vieme čo sa robí,nedrž to. Tie peniaze čo tak rozhadzuje sú naše nie tých čo sa tvária ako stvoritelia ktorím musíme všetko odsúhlasiť so všetkým súhlasiť .Daj si zohriať vodu predpokladám že ju budeš potrebovať.

   • 12.1.2
    fero says:

    Celkom zaujímavé kam môže dôjsť zamyslenie sa nad tým či výrub vzraslej aleje a ďalších stromov je opodstatnený, alebo či sa nedalo niečo zachrániť , alebo výrubu rozetapizovat. Čo sa týka tej aleje…tak ta je viac menej mimo parku a bez ohľadu na to čo sa ide robiť s parkom pokiaľ sú tie stromy ako-tak zdravé tak tam mohli ešte chvíľu byť …
    …a po chvíli diskusie… všetci ktorym sa to nepozdáva , lebo ten výrub nie je v clanku zdôvodneny, vysvetleny sú v kategórii plačka, hejter , priaznivec čert vie koho a ideálne by sme mali byť v base …tak to áno, tomu sa vraví konštruktívna diskusia.
    Opätovne to ukazuje že kto si dovolí aj v drobnosti pochybovať o rozhodnutiach súčasného vedenia, a nadšene netlieska nad všetkým je zo strany LT a ich priaznivcov osocovany všetkým možným …PS: dnes tu ešte nebol odkaz na gaba ;)

    • 12.1.2.1
     Kosenie a udrzba zelene says:

     Fero, absolutny suhlas s nazorom. Ustredny vybor”lepsej trnavy” sa drzi hesla z roku 1948.kto nie je s nami, ide proti nam. Hned si Kopunek, mlady poor, smerak, troll atd. Alebo tvoj koment si vymazu z facebookovej diskusie. Boli by z niektorych clenov a predsedu skveli politruci, stbaci atd. Ako este kontroluju cez niekoho aj ip adresy, tak to je uz protizakonne. Doteraz to bolo urazlive.

     • 12.1.2.1.1
      Arana says:

      Pohrobkovia policajtov, agentov , sa skutočne zaľúbili do svojich vzorov z roku 1948. Bojujú o svoju existenciu, opísal to vo svoje knihe spisovateľ Mňačko ” Ako chutí moc”.

     • 12.1.2.1.2
      AB says:

      S tým kontrolovaním IP adries si si istý? Lebo ak by to bola pravda, tak to je na prokurátora.

      • 12.1.2.1.2.1
       občan says:

       Od zajtra 25.5.2018 vstupuje v platnosť zákon GDPR – ochrana osobných údajov ako jednotné pravidlá pre všetky štáty EÚ
       – IP adresa je od zajtra osobný údaj a má rovnakú ochranu ako ostatné osobné údaje
       – takže akékoľvek svojvoľné narábanie s IP adresami od zajtra už môže byť veľký prúser

 13. 13
  Tic tac ovi says:

  Ajoj Tic-tac
  Kto ti znicil kamenac ? Stale tam je a z roka na rok krajsi. O com tocis ? Ani o m stvorcovy kamenac nezmizol. Ked myslis lesopark, tak je tam preruseny pas ekektrickym cedenim a subezne s nim ide hedna uzka cesta. To je vsetko . Zasa zavist? Asi budes z ltt , lebo zasa je niekto prasivy citam. Mozno je to gabo kopunek, alebo smeracky troll . Strhavas sa zo sna ? Ohol sa!

 14. 14
  Spomienky says:

  Tí vaši oligarchovia dovolili v lesoparku Kamenaci urobiť cestu,tak o čom sa bavíme? ?Ta cesta tam nikdy nemala byť! Vaše zlodejiny ako odsúhlasenie Kauflandu v nemocnici či slávna čerpania stanica Tir Petroleum.Reklamné lavičky za jedno euro!!!Tie vaše doslovne zlodejiny Vám nikdy nezabudneme! !!!

  • 14.1
   fero says:

   Skús sa vyjadriť k téme planovanych vyrubov v ružovom parku a nesplietaj koše s baňami . Debata je o tomto konkrétnom projektu …a keď si tu začneme písať kto čo urobil alebo neurobil alebo urobil zle tak to nie su argumenty prečo by sa mala vyrubať alej pokiaľ tie stromy nie su zdravotne na tom tak zle že potrebujú okamžitý výrub.

  • 14.2
   Spomienka 2 says:

   Spomienka, spomienka, vela rozumu a poznania si nenabral. Nastuduj si uzemne plany v Trnave. S vystavbou za tratou pocitali uz komunisti pred rokom 1989. Na pravo Kamennej cesty mala vyrast nova nemocnica atd.
   Tak sa spamataj prosim a zbav sa tych nocnych mur o oligarchoch. Ulavi sa Ti. Prestan ciat Zjem aj vlek, volit Kotlebu a budes mat krasny zivot.

  • 14.3
   Timur says:

   To úžasné divadlo ktorým prezentujete vlastnú nemohúcnosť pri zabezpečovaní kosenia je len predlžovanie agónie ÚV – LTT. Dva krát ešte v noci naprší a spláchne vás to kanalizáciou do Čierneho mora a Trnava si vydýchne, len je obava, aby ten výdych nebol tak silný, že z neho bude orkán. Vy sa pravdepodobne nestihnete vrátiť,
   do volieb lebo, vás zatknú Ukrajinský pohraničníci, za nedovolené prekročenie hraníc.

 15. 15
  Pre Timura says:

  Už prestaň onanovať s tým kosenim. Na Spartakovskej začala už tento rok druhá kosba.Choď sa pozrieť,lebo už si trápny. Je zaujímavé, že za bývalých čias v máji bola vykonana len prvá kosba.Kde tí sudruhovia z NDR urobili chybu….D

  • 15.1
   Rool says:

   On si teraz pocka zas par tyzdnov ked to zas doraste a bude zas plakat ze sa nekosi…

  • 15.2
   Bezdomovec says:

   Chalani to nie je o Timurovi to je o neschopnosti ÚV – LTT niečo cieľavedome zabezpečovať. Niekedy je treba 5 kosieb niekedy 4, podľa toho aký je rok. Poďme na začiatok príbehu, kto začal, koho kritizovať za nevýhodné zmluvy. Tie nevýhodné zmluvy zabezpečili že na kosenie sa dalo v danom potrebnom čase nasadiť až 60 ľudí a mesto bolo pokosené za týždeň. To kosenie až vám to ešte nedošlo je jedna z činností starostlivosti o životné prostredie. Teraz nie je jasné, kedy jedna kosba skončila a začala druhá. A to ešte nehovoríme o cene, k tej sa postupne prepracujeme. Už to nebude že UV – LTT povie a nikto nebude oponovať.

   • 15.2.1
    Rool says:

    V zivote nebolo mesto pokosene za tyzden. Neviem kde na tieto blaboly chodis . Ja tu zijem 40 rokov a ty si asi prisiel z inej planety.

    • 15.2.1.1
     Bezdomovec says:

     To bolo tak samozrejmé že si to ani nevnímal. Do Vianoc bolo navyše aj lístie pohrabané, odvezené na kompostovanie.

     • 15.2.1.1.1
      Juraj Fuzák says:

      Co este oslavujes od soboty? 😂😂😂 ty si 🔝 za tyzden bolo pokosene a odvezene na kompostovanie…. sme še pobavili jak by Ander znal hutorec

      • 15.2.1.1.1.1
       Rool says:

       Mna by strasne zaujimalo ked byvali len 3 kosby za rok ako mohlo byt tak super pokosene ked teraz za 3 tyzdne je trava a burina v rovnakom stave… Prva kosba byvala na konci maja druha v strede leta a posledna na jesen takze logicky ako to mohlo asi vyzerat? Ci vtedy rasta burina pomalsie?

       • 15.2.1.1.1.1.1
        Timur says:

        Nikdy neboli 3 kosby, vždy minimálne 4, dokonca aj za komančov. Čo sa týka tej bujnej vegetácie, to už ani ten najvrchnejší sa nemôže na to pozerať čo s tým mesto robíte, ako ho devastujete. Tragédia je že z roztopaše a zlomyseľnosti, ako by ste tých ľudí testovali čo vydržia. Ver mi toto

        • 15.2.1.1.1.1.1.1
        • 15.2.1.1.1.1.1.2
         Pre Timura says:

         Zase taraš a klameš. Né minimun 4 kosby,ale maximum.V roku 2013 boli len tri kosby.A to začínala prvá kosba v májiTA teraz začala za Brocku už druhá kosba. Takže jediný tragéd si tu ty a nikto iný! !#

         • 15.2.1.1.1.1.1.2.1
          Rool says:

          Preco niesu schvalene moje prispevky kvoli comu?

         • 15.2.1.1.1.1.1.2.2
          Timur says:

          Keď budeš mňa ohovárať prestanem na teba reagovať. Vzhľadom k tomu že chcem tvoje vedomosti posunúť, nemám záujem klamať. V roku 2013 bolo leto suché a tak vedenie mesta dotlačilo firmy že dostanú zaplatené 3,5 kosenie a 0,5 museli darovať na oltár vlasti. Úľavu mali v tom že mohli si vybrať čo pokosia komplet a čo pokosia len vyrastenú ďatelinu. Kosiť sa začínalo 5 až 7 mája vždy keď už bola tráva vysoká, v opačnom prípade by bolo nutné kosiť 5 krát. Priznávam že tento rok je vegetácia posunutá, ale to neospravedlňuje nezvládnutú kosbu. Vždy platilo tých 6 firiem zabezpečilo pokosenie v rovnakom čase a pri tom systéme by už bola pokosená celá Trnava 2 krát a človek by vedel kto je za čo zodpovedný. Firme čo kosila Linčiansku ste zdvihli poplatok za prácu a vrátila sa kosiť. Tak nezavádzaj nesystémové riešenia navyše je to cudzia firma a klameš a odstrkuješ domáce, ktorí ťa chovajú a živia, prispievajú do rozpočtu mesta. To len na doplnenie.

          • 15.2.1.1.1.1.1.2.2.1
           Pre Timura says:

           Tak chlapče nereaguj,lebo klameš. Moje vedomosti nechaj,tak.Môžeš klamať, ale každý si všetko môže spätne pozrieť na nete.V roku boli schválené len tri kosby a. nie 3,5.A žiadne leto suché nebolo.Mám dobrú pamäť ako sme sa s deťmi nemohli hrávať v tráve. Ono trava bola značne veľká. Vieš nie jeden dva týždne ale aj tri štyri mesiace.Takže troluj ďalej. Mňa niekto chová a platí. .daj sa liečiť. To tvoje vedenie šetrilo peniažky pre jedného pána, aby bol veľmi spokojný. Končím.

          • 15.2.1.1.1.1.1.2.2.2
          • 15.2.1.1.1.1.1.2.2.3
           fero says:

           “Pre timura”…ako píšeš všetko sa dá nájsť na nete….a tam sa dá nájsť aj toto zhrnutie počasia roku 2013. …pamäť je niekedy selektivna;)

           …ako píšeš ” žiadne suché leto nebolo”
           http://www.nun.sk/leto2013_analyza.htm

           …” Leto 2013 (jún-august)  skončilo na Slovensku ako teplotne mimoriadne nadnormálne s kladnou teplotnou odchýlkou od  +2 do +3 °C od normálu 1961-1990 (tab. 1), ako aj dlhodobého priemeru 1901-2000 (o mimoriadne teplom lete hovoríme, ak odchýlka od dlhodobého priemeru prekročí hranicu +1,8 °C). Relatívne teplejšie bolo vo východnej časti Slovenska. Priemerná teplota leta v Hurbanove dosiahla hodnotu 21,6 °C, čo je 7. najvyššia hodnota tejto charakteristiky od začiatku pozorovaní na tejto stanici (1871) (obr. 1). Teplejšie letá sa vyskytli len v rokoch 1. 2003 (23,1 °C); 2. 2012 (22,3 °C); 3. 2007 (22,2 °C), 4. 1992 (22,1 °C); 5. 2002 (21,9 °C); 6. 1994 (21,7 °C). V Košiciach skončilo leto 2013 ako 4. najteplejšie od začiatku pozorovaní (1881). 
           Na juhozápadnom a neskôr aj východnom Slovensku boli počas leta viaceré oblasti konfrontované s akútnym nedostatkom zrážok. Na základe analýzy SHMÚ v júli 2013 boli na  Slovensku vo viacerých regiónoch zaznamenané mimoriadne podnormálne až extrémne nízke mesačné úhrny zrážok a júl 2013 sa zaradil medzi 5 zrážkovo najchudobnejších júlov minimálne za posledných 133 rokov (obr. 5). Sucho bolo umocnené aj vysokým výparom v dôsledku mimoriadne vysokých teplôt.

          • 15.2.1.1.1.1.1.2.2.4
           Rool says:

           Nad sebou mas clanok kde pisu ze kvoli znizenemu rozcpoctu budu len 3 kosby tak co tu trepes o suchu? Oni to vedeli dopredu ? Nostradamus Butko :D

          • 15.2.1.1.1.1.1.2.2.5
           fero says:

           .roll … skús čítať s porozumením …je to reakcia na príspevok vyššie kde “pre timur” tvrdí že žiadne suché leto nebolo, on si to veľmi dobre pamätá , ostatní klamú a všetko nájdeš na nete….a tam nájdeš že leto 2013 bolo jedno z najsuchsich a najhorúcejších za posledných 100 rokov. …asi tak.

           A vo vzťahu k počtu kosieb…pri tom suchu mohli urobiť stejny efekt 3 kosby ako v ine dazdivejsie roky 4-5 kosieb. Nie je to vždy iba o počte no aj o klimatických podmienkach. …a že dali so rozpočtu náklady na 3 kosby…to je malo, no mali šťastie že bolo sucho.
           Inak ten článok je tiež dosť dobrý a ako obhajobu súčasného stavu by som ho osobne nepoužíval. Stačí si pozrieť obsah, dátumy a komentáre a vcelku zábavné v kontextu starostlivosti o zeleň posledné roky.

          • 15.2.1.1.1.1.1.2.2.6
           Rool says:

           Preco nie? Posledne roky su tiez suche leta a tento rok sa zacalo historicky najskorsie kosit skoda ze si firmy nesplnili svoje povinosti ale narozdiel od butka a spol sam primator Brocka to riesil a nevyhovaral sa na rozpocet a suche leto…Keby mesto nemalo svoje kosacky a ludi tak to dopadne horsie. Uz to je posun ze to mesto chce prevziat pod svoje kridla a nie sa spoliahat na ine firmy ktore ukazali ze su nespolahlive. Brocka kritizoval v tom clanku centruma a to sa kosi 15 az 25 krat rocne predtym to bolo a polku menej takze je tam velky posun nemyslis?

          • 15.2.1.1.1.1.1.2.2.7
           Rool says:

           * za rok nie rocne

          • 15.2.1.1.1.1.1.2.2.8
           fero says:

           Rool …je usmevne si porovnat ako v r. 2013 PB ako dobrovolnik vyraza 8.maja kosit travnik v ruzovom parku, kritizuje stav udrzby zelene a ma to ako jednu z hlavnych tem svojej kampane. …a o par rokov pozdeji ten isty peter brocka teraz v roli primatora mesta zverejňuje na svojom fcb 9.maja srdco rvuci príspevok nervicky, nervicky …o tom ako sa nám nedarí mať ani po 3tyzdnach od začiatku kosenia pokosene mesto….a ze trpelivost pracujeme na tom. Podotýkam dnes je 25.5. a stále nie je hotová 1. Kosba v celej trnave …po 5. týždňoch.
           …vieš si vôbec pripustiť možnosť že by PB mohol mať niekedy zlý názor alebo prijať zle rozhodnutie. …alebo je on aj cela LT v kategórii neomylnych a nedotknutelnych ?

          • 15.2.1.1.1.1.1.2.2.9
           Rool says:

           Za prve mna vobec nejak netrapi ze je niekde burina to mi nevadilo ani predtym…a po druhe chodim po Trnave dost casto a tych miest co sa nekopokosilo je len par na vacsine uz prebieha druha kosba takze snad budes lepsie spavat konecne :)

         • 15.2.1.1.1.1.1.2.3
          Timur says:

          Keď budeš mňa ohovárať prestanem na teba reagovať. Vzhľadom k tomu že chcem tvoje vedomosti posunúť, nemám záujem klamať. V roku 2013 bolo leto suché a tak vedenie mesta dotlačilo firmy že dostanú zaplatené 3,5 kosenie a 0,5 museli darovať na oltár vlasti. Úľavu mali v tom že mohli si vybrať čo pokosia komplet a čo pokosia len vyrastenú ďatelinu. Kosiť sa začínalo 5 až 7 mája vždy keď už bola tráva vysoká, v opačnom prípade by bolo nutné kosiť 5 krát. Priznávam že tento rok je vegetácia posunutá, ale to neospravedlňuje nezvládnutú kosbu. Vždy platilo tých 6 firiem zabezpečilo pokosenie v rovnakom čase a pri tom systéme by už bola pokosená celá Trnava 2 krát a človek by vedel kto je za čo zodpovedný. Firme čo kosila Linčiansku ste zdvihli poplatok za prácu a vrátila sa kosiť. Tak nezavádzaj nesystémové riešenia navyše je to cudzia firma a klameš a odstrkuješ domáce, ktorí ťa chovajú a živia, prispievajú do rozpočtu mesta. To len na doplnenie.

          • 15.2.1.1.1.1.1.2.3.1
           Rool says:

           Tak takuto rozpravku vymyslet chce ine zbozicko :D

          • 15.2.1.1.1.1.1.2.3.2
           pre fera says:

           Fero o čom točíš?Máš tam jasný dôkaz ako vyzeral parčík v ružáku.Máš tam aj video.A ten parčík bol kosený 5krát!!!A aká tam bola tráva???Si slepí???Kúp si okuliare a poriadne veľké!!Tak ako vyzerali sídliská počas celého roka???S ďeťmi sme nemohli celé leto ani vstúpiť do trávy.A parčík ktorý je na videu má veľkú trávu!!!Tak to či bolo sucha alebo nebolo nie je podstatné.Ide o to,že páni z radnice naplánovali na sídliskách len tri kosby a parkom dali len päť.Teraz parky majú či centrálna mestská zóna má 10 -15 kosieb.Uži si víkend a hlavne teplo,ktoré hlásia.

     • 15.2.1.1.2
     • 15.2.1.1.3
      Rool says:

      https :// www .odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/6961/televizor-na-hradbach 26.12 listy su tam ako je to mozne??

      https :// http://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/7198/vyvalena-dopravna-znacka januar a dalsie listy

      https :// www odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/7109/zarastene-a-znecistene-krajnice ale no
      https :// www .odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/7220/na-nas-zabudli toto nieee

   • 15.2.2
    občan says:

    Kto je ÚV – LTT / ústredný výbor / ? Začalo sa používať v diskusiách aj označenie 6 / šestka / dajte mená, ktorí to sú z LTT

    • 15.2.2.1
     Juraj Fuzák says:

     6 nie ale 4. Styria tankisti a pes, psovi nic, pes tu…

     • 15.2.2.1.1
      občan says:

      Ach pán poslanec…
      Štyria tankisti a pes bol poľský seriál / 1966-1970/, príbeh posádky poľského tanku č. 102 a ich psa Šarika na ceste za oslobodením Poľska v II. sv. vojne až po bitku o Berlín.

 16. 16
  Rool says:

  To mozes rozpravat detom v skolke taketo rozpravky.

  • 16.1
   Bezdomovec says:

   Teraz v škôlkach v Trnave rozprávajú deťom o dobrom a statočnom nezamestnanom diletantovi čo na počkanie robí zázraky. Dajte si vytiahnuť faktúry a prídete na koreň veci, dokonca bolo aj tak, že keď nestihli pokosiť v termín, dostali penalizáciu 10 % z fakturačnej ceny dolu.

 17. 17
  MH says:

  Patrik pokorný….ověřte si prosím na městě jak je to s vyrubem té aleje z celtisu. Podle informací které jsem dostala dnes já, má zůstat alej zachována až na pár jedinců ve špatném stavu.
  S neuplnymi, neověřenými informacemi ve článku pak jen zbytečně vyvolávate u lidí zbytečné emoce a uvádíte je v omyl….netuším na co je to dobré a čemu to poslouží, ale určitě ne atmosféře ve městě stejně rak ro není vizitka kvalitní novinářské práce. Věřím že pokud se obrátíte na kompetentní úředníky co mají projekt na starosti, tak Vám celou problematiku podrobně vysvětlí.

  • 17.1

   Dobrý deň MH,
   tento článok vznikol na základe oficiálnej informácie z úradnej tabule mesta Trnava (http://www.trnava.sk/sk/uradny-oznam/upovedomenie-o-zacati-konania-na-vydanie-suhlasu-na-vyrub-drevin-ruzovy-park-ulica-streleckatrnava).

   V článku napríklad uvádzame, že “prebieha správne konanie na vydanie súhlasu na výrub drevín”, uvádzame, že “Ktoré stromy napokon odstránia, rozhodne až správne konanie”, prinášame “Zoznam drevín, ktorých sa týka správne konanie na vydanie súhlasu na výrub drevín”… teda nikde netvrdíme, že všetky uvedené stromy pôjdu dole, iba informujeme, ktorých drevín a stromov a týka NÁVRH na výrub v súvislosti s prípravou územia na obnovu Ružového parku.

   • 17.1.1
    Rool says:

    To bolo pred mesiacom takze dovtedy sa nedalo preverit ako to spravne konanie dopadlo? Ci naco?

   • 17.1.2
    MH says:

    Patrik pokorný – děkuji za Vasi reakci. To oznámení uvádí všechny stromy jak píšete. Nicméně vyruby stromů jsou u veřejnosti citlivá téma a zvlášť pokud se jedná a větší množství nebo větší jedince. Potom zveřejnění čistého seznamu, bez podrobnějších vysvětlení důvodu proč je nutné k vyrubu přistoupit , nedává moc možností laikům daný krok pochopit jednak to vytvari prostor na různé konspiracni teorie a osočování se. V podstatě je to částečná informace vytrhnuta z celkového kontextu.
    Posoudit jestli je ten vyrub opodstatněný nebo ne , nevím na základě zveřejněných informací v článku posoudit ani já jako odborník, a konkrétně ta alej nevypadá pri rychlém pohledu na vyrub….takže mě to, stejně jako jiné občany zarazilo. Stačilo zvednout telefon a přišlo vysvětlení …že záměr je alej zachovat , odstraněny budou jen zle stromy, …a jsem co se týká aleje v pohodě. Pokud by byla tato informace i ve casem článku…tak by ušetřila čas můj a úředníků…a možná i části diskutujících kteří se nad vyrubem aleje pozastavili.

    • 17.1.2.1
     ufff says:

     Tento web je len o preberani tlacovych sprav a oznamov mesta – nic viac a nic menej. zabudnite na novinarsku pracu na take nema pan Pokorny prostriedky ako pan Kopunek :D

    • 17.1.2.2
     jana says:

     Pracovala som kedysi vo verejnej sprave, a viem aké informacie sa možu poskytovať obcanom a aké médiam. A verte mi že novinárom informacie len tak lahko neposkytnú, aj ked si mnohí myslia že je to opak. Tažko je pravda, že sa dá zavolat uradníkovi a ten vám vsetko vyklopí.

     • 17.1.2.2.1
      Tim says:

      Aby sa niekto mohol aktívne zúčastňovať dajakého konania (detailné oboznámenie sa so spisom, podávanie námietok a pripomienok), je nutné, aby sa prihlásil za účastníka konania.

      To bežne novinári nie sú.

      Verejne prístupné informácie sú zverejňované (musia byť v predpísaných lehotách) na Úradnej tabuli obce. Na Trhovej ulici pred MÚ sú fyzické vývesné skrinky, na webe je internetová Úradná tabuľa : http://www.trnava.sk/sk/uradne-oznamy .

      Ešte je tu možnosť aktívne sa zúčastňovať zasadnutí Výborov mestských častí http://www.trnava.sk/sk/clanok/zasadnutia-vyborov-mestskych-casti alebo kontaktovať mestských poslancov http://www.trnava.sk/sk/clanok/poslanci-mestskeho-zastupitelstva .

      Taktiež občan môže požiadať o vystúpenie na Zasadnutí Mestského zastupiteľstva so svojím príspevkom http://www.trnava.sk/sk/clanok/harmonogram-rokovani-mestskeho-zastupitelstva.

     • 17.1.2.2.2
      Bezdomovec says:

      Novinári v Trnave tieto problémy nemajú. Informujú jednostranne o trnavskom zázraku v prevedení ÚV – LTT . Po vzore Rudého Práva za krajšie zajtrajšky. Za špinavšiu Trnavu, celoplošné lúčne porasty, prašné cesty, za súťaž kto dá v projekte dolu viacej vzrastlých stromov, v hľadaní vinníka vysychania novo vysadených stromov.

      • 17.1.2.2.2.1
       Rool says:

       Pozri si odkaz pre starostu roky pred LT a uvidis co je to spinava Trnava ty trtko. Preco si nebol tak vzruseny ked odsuhlasili kaufland pri nemocnici napriklad? Pacienti nemaju narok na klud? Hned vedla je porodnicke co ty nato ?

 18. 18
  Tomáš says:

  Bol by som radšej keby sa pan Pokorný mylili, ale ak si pozriete úradnú tabulu mesta, tak pán Pokorný opisal to čo mesto zverejnilo. Začaté konani na výrub drevín a keď to spocitate zistite, že zialje to tak ako píše. Naozaj by sme si mali chrániť vzrastle stromy, keď prežili doteraz, maju predpoklad prežiť aj horká, na rozdiel od novych vyslachtenych stromov. Presiel som sa po parku a mám obavu, ze to bude zrovnane vsetko. Parky potrebujú údržbu a nie rekonštrukciu v podobe všetko zrovnat a budovať odznovu. Verím, že poslanci nenaletia tým, co sa tešia na novu zákazku. Uchovajme co môžme a postupne vymenme choré. Udrzujme zeleň a tieň. Nerobme nové otvorené slnku vystavené plochy.

  • 18.1
   MH says:

   Tomáš …alej podle odpovědi kompetentních zustava, vykácených z ní bude do cca 5 stromu, podle podrobnejšího posudku. Cílem je alej zachovat , nicméne je nutné vykácet z ní provozu nebezpečné stromy (tech cca 5).

 19. 19
  Palo says:

  Tomáš, súhlasím.

  Múdro uvažovať je najviac.

  Dva krát rozmýšľaj a raz rúb (nový strom rastie 20-30 rokov).

  Žiadame kompetentných o zachovanie tieňovej aleje z brestovcov pri súde.

  Ďakujeme.

 20. 20
  STB says:

  Niečo z nášho archívu, skoro na jar vyhrabávanie trávnikov, odstraňovanie nafúkaných listov z kríkov, každý rok. Po nástupe PB zrušené. Začiatky kosenia rok 2014 – 7.4 ,rok 2015 – 13. 4, 2016 – 14. 4 , kosenie 4 kosby v roku 2014: Neskoro na jeseň vyhrabávanie a odvoz lístia na kompostovanie. Tvrdenie PB listy nie je treba hrabať, tie zoberie kosačka pri prvej kosbe. N E Z M Y S E L !!!! Celú zimu ich vietor rozfukuje kade tade a pravidelne sú nafúkané do závetria a tam ich občania čo sa už na to nemôžu pozerať snažia odstrániť. V rokoch 2015 – 2016 kosenie v réžii ÚV – LTT. Poůze vítr ví .

  • 20.1
   Topop says:

   https ://www .odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/9772/nepokosena-zelen konec maja a odpoved samospravy ze 2 kosba prebehla 5.6 takze ked prva mala byt 7.4 to je skoro 2 mesiace to sa ti zda dobre?

  • 20.2
   To je už raz tak... says:

   … a väčšina to aj pozná, že občas sa z capka stane záhradník.
   Opačné procesy bývajú zriedkavé, ale občas sa prihodí aj to, že zo záhradníka sa stane capko.

 21. 21
  Topop says:

  https ://www .odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/7220/na-nas-zabudli Januar skvele vyhrabavanie a to je len jeden prispevok ako toto vysvetlis?
  pises ze 2014 zacala kosba 7.4 a jakto ze toto nebolo este pokosene ked kosba mala trvat tyzden? https ://www .odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/9035/zarasteny-chodnik-2

 22. 22
  Timur says:

  Bol som tie Celtysy spočítať v aleji je ich 24 ks a pred súdom 2 ks. Všetky padnú na palivo. Tie stromy môžu mať aj 70 rokov Broka neprežijú Ch O R É. Odborníci určite diagnózu a zahájte urgentne liečbu. P R O S Í M !!!!

  • 22.1
   Dochtor says:

   Žeby to bola diagnóza typu “cap v záhrade”? Dr. Choholoušek už má na liečbu pripravený klystír.

 23. 23
  Palo says:

  Ľudia….

  Zachráňme alej :)

  Ďakujem

 24. 24
  Treba čítať says:

  Majú ísť dole len choré stromy,treba si prečítať vyššie spomínanú diskusiu. Od MH.Toho Chocholuska by ste mali vy navštíviť, páni. Hlavne Timur.

 25. 25
  Timur says:

  Docent Chocholoůšek je prepracovaný. V Trnave je v poslednom období preferovaný jedným pánom poslancom.. Stromy nie sú choré, nie sú na nich suché haluze, majú zdravé zelené listy bez stôp žltnutia. Všetko smeruje k tomu, že projektantky a porota majú predstavu poňať do projektu aj alej. Alej nezachráni ani vydláždenie zrejme pôvodnými kockami z hlavnej obchodnej cesty v smere juh – sever.

  • 25.1
   ufff says:

   Ti si ***** alebo nevies citat diskusiu? Padnu len chore stromy, ktore vyberie odbornik.

   • 25.1.1
    Bezdomovec says:

    Pritvrdil si kámo. Je zverejnený zoznam stromov, ktorý je určený na výrub, takže čítať sa nauč ty. To čo si spomenul a snáď máš medzi nohami, používaj k svojej radosti so života a nepoužívaj k urážaniu diskutujúcich.

   • 25.1.2
    Dochtor says:

    Vzhľadom k tomu, že ktosi v zúfalstve začal používať invektívy, treba dať do pozornosti liečivý májový roztok Dr. Chocholouška, používaný v ambulantnej liečbe klistýrom.
    Navyše povýšiť informáciu z bohapustej diskusie nad oficiálnu zverejnenú správu je pre Dr. Chocholouška indíciou na zahájenie liečby na lôžkovom oddelení.

   • 25.1.3
    Timur says:

    Ty zázrak ten tvoj chlebodarca čo povýšil funkciu primátora na veliteľa hasičov zásahovej jednotky, čo hasí pri kosení odkiaľ zavolajú, k tomu by si mal aj prispôsobiť plat 900 € v hrubom a nie 4400 € v hrubom. Tie pomenovania si nechaj pre neho.

   • 25.1.4
    hlava XXII says:

    Uffff…situácia je trocha neprehľadná. Predpokladajme že odborník spracoval projekt na základe ktorého mesto podalo žiadosť na výrub stromov- to je ten zverejnený zoznam vratanie všetkých brestovcov v aleji. Potom tu máme informáciu z diskusie, že mesto chce vyrubať iba choré stromy v aleji a alej chce zachovať. A to ktoré stromy v aleji výrubu určí odborník. Otázka znie ako riešil projekt alej a prečo treba ďalší posudok a nebolo to riešené rovno v projektu. No mozno aj bolo , no potom by malo byť jasné čo sa ma rubať a prečo a nie že sa podá žiadosť na výrub všetkých stromov v aleji aj keď ju chceme zachrániť a až v procese vyruboveho konania začneme zisťovať čo vlastne vyrubeme. Trocha schizofrene, dr. Chocholousek sa poteší a mesto by sa malo čím skôr oficiálne vyjadriť čo idú presne robiť.

   • 25.1.5
    iné kafe says:

    podať žiadosť na výrub všetkého súkromný investor…s tým že stromy chceme zachrániť, no pre istotu dáme všetko a čas ukáže čo padne. Tak to by bolo ine kafe, reakcie úradníkov, verejnosti ochranárov.

    • 25.1.5.1
     Timur says:

     Táto situácia veľmi začína pripomínať situáciu Všivavý Hájiček. Keď sa zdvihla vlna kritiky, tak z akcie vycúvame, vedomí si toho, že požiadavka vyrúbať všetko čo je v projekte napísané je dehonestácia zdravého rozumu s ambíciou uspieť v súťaži ropák roka a nie v súťaži miest s najväčším množstvom vysadených stromov. Snaha projektantiek dostať Ružový park do stavu zelenej lúky by mala byť odmenená, dievčatá v Trnave si 5 rokov neškrtnete.

   • 25.1.6
    Diagno says:

    Ufff, nemaj strach. Dr. Chocholoušek okrem sezónnych roztokov má aj celoročný liečivý roztok do klystýra.
    Či už ten tvoj výrok bol jednorazový, resp. ho máš na jazyku častejšie, Chocholoušek vždy pozná recept na liečbu.

 26. 26
  Arana says:

  Vedenie mesta si zrejme myslí že občania mesta nemajú iné starosti ako striehnuť čo kde idú vypilovať schovávajúc sa za projekty, alebo za ich chorými nápadmi. Tichú spomienku venujme bezdôvodne vypíleným stromom v Všivavom hájičku. Verejne treba poďakovať iniciátorke petície proti výrubu stromov vo Všivavom hájičku Mgr. Olachovej. Kto diriguje tento orchester čo degeneruje naše životné prostredie, tak potrebné čo i len na prežitie. Keď nás zlikvidujete, kto vám bude platiť dane, z čoho budete potom žiť.

 27. 27
  Jana says:

  To na námestí je čo? Pán riaditeľ Nedielka je v zrkadlovej sále a robí DJja?

 28. 28
  Pre Timura says:

  Zase sa strapnujes Timur??Neviem či si dievča alebo chlapec,ale možno muzatka.Uz si pisal do diskusie aj ako chlap či žena. Ten tvoj trápny vsivavy hajicek pojde preč tak či tak.Si doslova úbohý tajtrlik. Máš veľmi spoločné s Kopunkom.Dúfam, že ťa osloví písať do jeho hnoja Bez Rešpektu. Jedine komu chýba rozum je tebe.Nikomu inému. Ty nie len,že nevieš čítať ale chýba ťa ti aj v hlavičke niečo ako rozumTakže pre ľudí z osobitnej školy: idú dole len choré stromy!!!.Klamstvo je tvoje hoby.Si jednoducho prvtriedny klamár alias Gabo K!!!!!!

  • 28.1
   pane, says:

   hlaste se u Dr. Chocholouška

  • 28.2
   hlava XXII says:

   Situácia je trochu neprehľadná – keď zoberieme iba tu brestovcovu alej, tak žiadosť na výrub išla na všetky stromy 26 ks , ale ako vravíš maju sa rubat iba choré stromy. A to je koľko z tej aleje? A prečo je podaná žiadosť na výrub na všetky a nie iba na tie choré stromy? Má to logiku? Keď chcem niečo zachovať prečo žiadam súčasne o výrub? To je zrelé pre chocholusika a nebuď nervózny keď sú z toho ľudia zmätený, lebo je to čistá schíza.

  • 28.3
   Timur says:

   Tuším ti vadí keď niekto napíše pravdu. Ľudom čo majú kariéru založenú na polopravdách a klamstvách pravda vždy vadila. V tej koncepcii jednoducho tá alej prekáža a aj ďalšie stromy v Ružáku, tak to zrovnajme s buldozérom a začnime budovať nanovo. Keď majitelia pozemkov v minulosti brzdili rozvoju mesta začalo sa hovoriť o ďalšom rozširovaní mesta v lokalite Kočiské. Tam môžete realizovať projekty na zelenej lúke. Poukazovať na prešľapy ÚV – LTT na to jeden Gabo nestačí. Tu by sa uživili a štyria nie však tankisti ale slušný novinári.

  • 28.4
   Mudr says:

   Pane v bode 27, ide z vás oheň, síra a negatívna energia.
   Aj vy sa hláste u Chocholouška, vyšetrí vás a niečo vám namieša.

   • 28.4.1
    Mudr dodatok says:

    Samozrejme, že roztok budete podaný štandardným spôsobom – klystýrom

   • 28.4.2
    Bezdomovec says:

    Upozorňujem na nové VZN 2014 -2018 mesta Trnava. BOD č. 1.1 VÚ – LTT má vždy pravdu. Bod č. 1.2 keď ju nemá platí bod č. 1.1. Tak čo tu o čom točíme, treba lepšie sledovať uznesenia MZ. Oznam docent MUDr Chochloůšek , už neberie nových pacientov.

  • 28.5
   Tover says:

   On je strasne husty aj dalsi poskoci ale ked ich niekde stretnes osobne tak len sklopia usi a zrak a zrazu je po kurazi :D Nadavaju na facebucik ale tam nakladaju na vsetkych aj tu ale v realnom zivote su pokakani niekomu nieco povedat do oci…

  • 28.6
   Príroda says:

   Dotaz k č 27:
   Asi viete toho dosť, keď tvrdíte že Všivavý hájiček pôjde preč. Otázka znie, čo Agátka – lokalita oproti. Agátka je čím/kým chránená, veď tam sú tiež len náletové rastliny ako vo Všiváku a navyše sa tam pelešia homlesáci.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.