reklama

Eva Šrubařová vystaví maľby, ktoré vlastne nie sú maľbami

V stredu 20. júna 2018 sa v Kníhkupectve AF uskutoční vernisáž výstavy Evy Šrubařovej s názvom Nemalby. Výstava bude voľne prístupná až do 20. augusta.

Návštevníci kníhkupectva a milovníci výtvarného umenia sa znova po dvoch mesiacoch môžu tešiť na novú výstavu.

Svoje umelecké diela v priestore Kníhkupectva AF po Dominike Žákovej predstaví ďalšia Trnavčanka. Bude ňou Eva Šrubařová, ktorá pripravila malý výstavný projekt obsahujúci päť textilných malieb v rozmeroch cca 40 × 40 cm. Tieto vznikali na základe priamej inšpirácie autorskou poéziou herečky a poétky Dáši Móderovej.


Eva Šrubařová

Autorka pracuje vlastným alternatívnym a nevšedným postupom, ktorý nazýva „maľba textilom“.

Pri tvorbe svojich diel pracuje síce nemaliarskym spôsobom, teda šije, avšak dielo vo výsledku pripomína skutočnú maľbu. Vrstvenie farebných plôch a tieňovanie je totiž vytvorené látkami miesto typických tekutých farieb.

Eva Šrubařová (1991) momentálne žije a tvorí v Trnave, kde tiež pedagogicky pôsobí na SZUŠ Pablo vo výtvarnom odbore. V rokoch 2011 – 2017 navštevovala Ateliér textilnej tvorby v priestore na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave pod vedením MA Blanky Cepkovej. Počas štúdia sa zúčastnila zahraničného pobytu na Aalto University of Art v Helsinkách.

Vernisáž sa uskutoční v stredu o 19:00 a výstava bude prístupná celé dva mesiace do 20. augusta 2018. Realizáciu výstavy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Organizátormi výstavy sú občianske združenia Publikum.sk a Malý Berlín.

Organizátori ďakujú za spoluprácu mediálnym partnerom, ktorými sú Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, MY Trnavské noviny, Trnavsko a Trnavské rádio.

Ulož ako PDF
Napísal 15. júna 2018 21:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.