reklama

Kraj investuje vyše milióna do domovov sociálnych služieb, peniaze sa ujdú aj DSS Humánum v Zavare

Viac ako milión eur (1 008 500) investuje v roku 2018 Trnavský samosprávny kraj do domovov sociálnych služieb vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

V rámci investičného balíka pristúpi kraj k ďalšej fáze modernizácie aj v Domove sociálnych služieb pre dospelých Humánum v obci Zavar.

Na rekonštrukciu jedálne a kuchyne je vyčlenených 150-tisíc eur.

Objekt Majláthovského klasicistického kaštieľa z 19. storočia nedávno postupne obnovili v interiérovej aj exteriérovej časti. V domove žije približne 120 mužov.


Domov sociálnych služieb v Zavare

FOTO: DSS Humánum

Ako informoval hovorca Trnavského samosprávneho kraja Patrik Velšic, viac ako polovica plánovanej sumy (550 – tisíc €) je vyčlenená na prístavbu hlavnej budovy DSS v Medveďove. V súčasnosti sa pripravuje verejné obstarávanie na dodávateľa projektovej dokumentácie.

Prostriedky na zveľadenie v tomto roku dostanú aj ďalšie inštitúcie: domovy sociálnej starostlivosti v Hornom Bare (68 000 €) v Galante (60 000 €) dostanú novú fasádu so zateplením budov, čím sa zníži energetická náročnosť a prevádzkové náklady v oboch zariadeniach. DSS v Košútoch (15 000 €) čaká v blízkom období rekonštrukcia a prístavba kuchyne, v tomto roku sa pripraví projektová dokumentácia.

Spojovacie chodby a bezbariérový vstup sa v letných mesiacoch realizuje v DSS v Skalici (79 000 €) aj v Moravskom Svätom Jáne (9 500 €), kde navyše pribudne nové oplotenie areálu. Zrekonštruované rozvody elektroinštalácie sa realizovali v Rohove (42 000 €).

V rámci významných opatrení v oblasti sociálnych služieb trnavská župa už v júni ohlásila zvyšovanie platov zamestnancom v zariadeniach sociálnych služieb.

Župan Jozef Viskupič, vzhľadom na konsolidáciu hospodárenia župy a lepší výber daňových príjmov, rozhodol úpravou rozpočtu, že už od 1. júna majú najmä zamestnanci v priamom kontakte s klientami – hlavne opatrovateľky, opatrovatelia a ošetrovateľky – zvýšené mzdy v priemere o 100 eur a viac (v čistom).

Trnavská župa na tento účel vyčlení pre tento rok 1,1 milióna eur, t.j. na 7 mesiacov do konca roka. V budúcoročnom rozpočte bude toto zvýšenie predstavovať celkovo 2 milióny eur, poznamenal Velšic.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júla 2018 12:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.