reklama

Zabudnite na nevestu hôľ. Katarína Máliková s novým sólo programom na Nádvorí

V piatok 10. augusta na Nádvorí (Štefánikova 4) Katarína Máliková predstaví známe skladby v nových aranžmánoch. Koncert sa začína o 20:00 a vstup naň je voľný.

Katarína Máliková pritancovala na slovenskú hudobnú scénu sčista-jasna v roku 2016 debutovým albumom Pustvopol (Slnko Records). Jej odvážna kombinácia folklóru, džezu a elektroniky si získala obdiv kritikov a priazeň publika nielen u nás, ale aj v zahraničí.

Album získal tri ceny Radio_Head Awards 2016 a dostal sa aj do medzinárodných rebríčkov World Music Charts Europe Transglobal World Music Charts. Piesne z Pustvopolu predstavila spolu s ansámblom na početných koncertoch, jeden odohrala v lete 2017 aj v Trnave.

Po roku prichádza ako sólistka na Nádvorie. Krehké a brilantné aranžmány pre sólo klavír, syntetizátory, looper a iné nástroje v jej sólo podaní prinesú nový, intímny, ale zato intenzívny zážitok z piesní oceňovaného albumu Pustvopol.


Katarína Máliková

Máliková ako vždy vsádza na prepracovanie materiálu, preto jej aranžmány znejú ako celistvé kompozície pre klavír a hlas. Sólo koncertmi sa jej splní sen, no neočakávajte jej typickú polohu a pripravte sa na niečo úplne nové.

Na koncerte zaznejú aj nové skladby. Piesne s kritickými textami a sprievodmi inšpirovanými klasickými skladateľmi sa prelínajú so syntetizátormi a beatmi evokujúcimi lo-fi reminiscencie na 80. roky.

Surové zvuky, navrstvené vokály, ale aj efemérne a citlivé plochy. Zabudnite na nevestu hôľ, Katarína prichádza znova s niečím novým a jej hybridný hudobný svet vás zaujme aj teraz.

Koncert Kataríny Málikovej sa uskutoční v piatok 10. augusta o 20.00 na Nádvorí ako súčasť série Letné nádvorie, pozostávajúcej z koncertov, DJ setov, premietaní a iných podujatí. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presunie do veľkej sály kultúrneho centra Malý Berlín.

Vstup na podujatie je voľný.

Ulož ako PDF
Napísal 5. augusta 2018 22:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.