reklama

Klavírny večer s Tomášom Hrubišom a Denisom Bangom

Piatkový večer bude v kultúrnom centre Malý Berlín patriť výhradne zvuku klavíra. Na pódiu sa divákom predstaví český klavirista a výtvarník Tomáš Hrubiš, uznávaný pre svoju formálnu aj obsahovú experimentálnosť.

Hudba Tomáša Hrubiša z Brna má premenlivú dynamiku i výraz a vychádza predovšetkým z „telesných“ možností piana. Často využíva aj repetície a špecifický zvuk preparovaného klavíra s presahmi do filmovej či scénickej hudby. Hrou na preparovanom klavíri dokáže zvukovo nahrádzať aj perkusívne a strunové nástroje.

Nahral dva radové albumy: debut Tlecí doba (2016), ktorý bol prirovnávaný k tvorbe Filipa Topola, a kritikou veľmi dobre prijatý Raport (2017). Oba vyšli na labeli Polí5. V nedávnej minulosti spolupracoval napríklad s Jiřím Jelínkom – saxofonistom niekdajších Psích vojákov –, alebo s Tomášom Vtípilom (Dg 307, Načeva, Urband a i.).


Tomáš Hrubiš

Denis Bango je známa postava trnavskej podzemnej i nadzemnej hudobnej scény, všestranný hudobník pôsobiaci v skupine The Wilderness a vo viacerých ďalších projektoch (Hash, Libido, Absinth drivers). Tentoraz vystúpi sólo na klavíri, zahrá autorské skladby a improvizácie na vlastné motívy.

Klavírny koncert Tomáša Hrubiša a Denisa Banga sa odohrá v piatok 14. septembra o 20.00 v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4). Lístky sú dostupné v predpredaji za 3 € na stránke Maxiticket.sk (https://vstupenky.maxiticket.sk/tomas-hrubis-cz-denis-bango-2018-trnava), na mieste sa budú predávať od 19.30.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018.

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2018 23:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.