reklama

Septembrová Opravovňa ukáže, že aj pokazené veci sa dajú opäť používať

Po troch mesiacoch sa Trnavská Opravovňa vracia do priestorov Malého Berlína, s cieľom zníženia množstva vyhodeného odpadu a sfunkčnenia každej veci, ktorá je síce pokazená, ale do koša ešte nepatrí.

Inšpirovaní svetovou organizáciou Repair Cafe vám opätovne prinášame Opravovňu – miesto, kde sa stretáva komunita ľudí – dobrovoľníkov, ktorá sa stará o to, aby vydržala funkčná čo najdlhšie.

Niekedy sa môže zdať, že veľa ľudí zabudlo , aké veľké množstvo vecí sa dá opraviť a aké jednoduché to niekedy je. Občas sa stačí len spýtať ako, a ten, kto vie je častokrát ochotný pomôcť. A ukázať veci nielen v novom svetle, ale opätovne oceniť ich hodnotu.

Opravovňa chce zmeniť myslenie ľudí, a tým dopomôcť k udržateľnej spoločnosti.

V priestoroch Malej Sály Malého Berlína sa stretneme v sobotu 22. septembra 2018 od 09:00 hod., aby sme spolu opravili všetky veci, ktoré sa dajú ešte používať. S opravou pokazených elektrospotrebičov, hračiek, počítačov, či inej elektroniky, lámp alebo aj bicyklov vám pomôžu šikovné ruky našich Opravovačov.

Rýchlosť opravy dokážete ovplyvniť aj sami, napríklad takým náradím, ktoré si prinesiete spolu s pokazenou vecou. Pokiaľ vám náradie chýba Opravovňa je to správne miesto, kde ho nájdete.

Súčasťou Opravovne budú aj prednášky, videoprojekcia či workshopy vo veľkej sále Malého Berlína. Rozprávať sa budeme o eliminovaní odpadu v bežnej domácnosti, prípadne aj o tom čo všetko sa z odpadu dá vyrobiť nám porozpráva a ukáže na workshope Jakub Vričan.

Ako si vyrobiť Ekovrecká a používať ich miesto igelitových vreciek nám na workshope ukáže Michaela Gallová. A tiež sa dozvieme ako prebieha taká oprava LCD monitora či iných elektrotechnických zariadení. Viac informácii o programe nájdete na našom Facebooku.

Možno len neviete ako začať, alebo doma nenájdete dostatok náradia. Všetko a ešte viac, vrátane šikovných pomocníkov, ktorí vám vašu prinesenú veci pomôžu opraviť nájdete v Opravovni na Nádvorí.

Neváhajte a prineste si pokazenú vec aj vy, a pomôžeme Vám ju opraviť. A pokiaľ stále váhate, či vám zvládneme pomôcť napíšte nám!

INFO

Kedy a Kde?

Sobota 22.09.2018 od 09:00 do 13:00 hod., Malý Berlín

Viac informácii nájdete na stránkach udalosti na facebooku: https://www.facebook.com/events/454152121739166/

Prípadne ak nám chcete pomôcť napíšte nám na trnavska.opravovna@gmail.com

Alebo k chcete vidieť ako to vyzeralo minule:

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2018 0:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.