reklama

Opravovňa na Nádvorí vám pomôže opraviť domáce spotrebiče

Inšpirovaní svetovou organizáciou Repair Cafe prináša iniciatíva ľudí, ktorým záleží na našom životnom prostredí, prvý ročník Opravovne.

Opravovňa je miesto, kde sa stretáva komunita ľudí – dobrovoľníkov, ktorá si váži každú vec, ktorú vlastní, a preto sa stará o to, aby vydržala funkčná čo najdlhšie. Cieľom je znížiť množstvo vyhodeného odpadu a v rámci možností sa pokúsiť sfunkčniť každú vec, ktorá je pokazená a za iných okolností by putovala do koša.

Niekedy sa môže zdať, že veľa ľudí zabudlo, aké veľké množstvo vecí sa dá opraviť a aké jednoduché to niekedy je. Občas sa stačí len spýtať, ako na to. Ten, kto vie, je často ochotný pomôcť a ukázať veci nielen v novom svetle, ale opätovne oceniť ich hodnotu. Opravovňa chce zmeniť myslenie ľudí, a tým dopomôcť k udržateľnej spoločnosti.

Stačí sa pozrieť na Trnavu, v ktorej každoročne stúpa množstvo vyprodukovaného odpadu, čím sa nielen zvyšujú náklady na nakladanie s odpadmi. Najmä sa stále viac zaťažuje naše životné prostredie, a tým stúpa naša ekologická stopa, ktorú zdedia tí, ktorí prídu po nás.

Na Nádvorí sa spolu stretneme v sobotu 23. 6. 2018 od 10:00 hod., aby sme spolu opravili všetky veci, ktoré sa dajú ešte používať. Priniesť na opravu si môžete pokazené elektrospotrebiče, hračky, počítače či inú elektroniku, ale tiež lampy, bicykle alebo nože, ktoré vám naostrí profesionálny brúsič.

Súčasťou Opravovne budú aj prednášky o Zero-waste v móde z dielne Fashion Recycling Labu či oprava LCD monitora alebo workshop o tom, „Ako si vyrobiť eko-vrecko na nákup alebo skladovanie potravín“.

Možno len neviete, ako začať alebo doma nenájdete dostatok náradia. Všetko a ešte viac, vrátane šikovných pomocníkov, ktorí vám vašu pokazenú vec pomôžu opraviť, nájdete v Opravovni na Nádvorí. Neváhajte a príďte aj vy a pomôžeme vám ju opraviť.

Viac informácii nájdete v udalosti na sociálnej sieti Facebook. Ak by ste chceli organizátorom ponúknuť pomocnú ruku, napíšte e-mail na trnavska.opravovna@gmail.com.

Ulož ako PDF
Napísal 22. júna 2018 0:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.