reklama

Novembrová PechaKucha so šťavnatým umeleckým výberom

Obľúbený večer venovaný výtvarnému umeniu, dizajnu či architektúre sa vracia už po 28. krát. Konať sa bude v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín na Štefánikovej ulici 4 v stredu 7. novembra so začiatkom o 19:30.

Medzi hosťami PechaKucha Night Trava vol. 28 sa predstavia zabehnutí profesionáli, aj začínajúci talentovaní študenti, aby predstavili svoju tvorbu. Každý z účinkujúcich má k dispozícii 20 obrázkov a na každý z nich iba 20 sekúnd , aby divákov zaujal a ukázal svoju aktuálnu tvorbu.

Potešia sa napríklad obdivovatelia grafického dizajnu, ktorého kategóriu zastúpia hneď niekoľkí účinkujúci. Svoju tvorbu predstaví Boris Meluš, ktorý je známy najmä vďaka tvorbe knižných obálok. T

í z vás, ktorí navštevujú SNG alebo SCD sa zas určite stretli s tvorbou Mateja Vojtuša, ktorý pre nich vytvoril niekoľko vizuálov. Do tejto kategórie môžeme zaradiť aj typografa Jána Filípka či kaligrafa Rudolfa Letka.

Svoje zastúpenie si medzi prezentáciami nájde aj maľba. Svoje práce predstaví niekdajší finalista Ceny Oskára Čepana, Viktor Fuček. Kombinovanú techniku zas predstaví Matej Fabián a svoje ilustrácie ukáže Natalia Sheveleva pochádzajúca z Ruska.

Medzi prezentujúcimi sa umelcami vyniknú aj fotografi. Predstavia sa dvaja, pričom obaja pôsobia na bratislavskej VŠVU. Budú nimi Olja Triaška Stefanović a Michal Huštaty.

Aby boli obsiahnuté naozaj všetky žánre a druhy súčasného umenia, neopomenieme ani odevný dizajn a tvorbu šperkov, ktorú príde ukázať Soňa Bergendinová zo susednej Šale.

A napokon, kráľovná všetkých umení, architektúra, v zastúpení manželskej dvojice Marcela a Evy Gachovej. Tí predstavia koncept svojho štúdia Randvatri, ktorý prepája architektúru a dizajn.

Vstupné na podujatie je 3 €. Podujatie organizuje občianske združenie Publikum.sk s podporou mediálnych partnerov: Mesto Trnava, Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2018 22:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.