reklama

Mesto chystá projektovú dokumentáciu novej cesty, ktorá má dostať kamióny z Modranky

Zhoršujúcu sa situáciu s prejazdom množstva najmä nákladných áut v Modranke plánuje mesto riešiť výstavbou dvoch nových obslužných komunikácií. Cesta má viesť mimo zastavaného územia a v budúcnosti by mala spojiť obchodnú zónu na konci Modranky, ako aj areál určený najmä pre vodičov nákladnej dopravy.

Nová miestna obslužná komunikácia sa má napojiť na jestvujúcu cestnú sieť z diaľničného privádzača novovybudovanou okružnou križovatkou na Diaľničnej ulici. Následne by pokračovala juhovýchodným smerom k rýchlostnej ceste R1, ktorú by vo vzdialenosti niekoľkých mestrov prakticky kopírovala.

Za areálom emparku pokračujú dve navrhované komunikácie – jedna ďalej v smere popri R1 až k Merkury Marketu, druhá cesta popri emparku spojí novú obslužnú komunikáciu so Sereďskou ulicou.

Aktuálne hľadá mesto dodávateľa projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a predprojektové geodetické zameranie riešeného územia v takom rozsahu, aby bolo možné navrhnúť komunikáciu v zmysle mestom požadovaných podmienok.

Dĺžka cesty dosiahne približne 1,2 km, komunikácia v smere na Sereďskú má mať dĺžku asi 400 metrov.


Zakreslenie budúcich komunikácií červenou farbou (označené ako C3 MO 8/50) a pohľad na riešené územie zhora

Reprofoto: Mesto Trnava / Mapy.cz

„Cieľom realizácie miestnej obslužnej komunikácie je zabezpečenie prístupu nákladných vozidiel k prevádzkam v južnej časti Modranky, ktoré v súčasnosti využívajú na príjazd Diaľničnú a Seredskú ulicu. Tieto komunikácie však prechádzajú cez oblasti so zástavbou rodinných domov, čo generuje množstvo sťažností, petícií a žiadostí o riešenie hluku, vibrácií a zníženie množstva nákladných vozidiel. Mesto vykonalo v minulosti viaceré opatrenia pre zníženie negatívnych vplyvov dopravy na bývanie avšak účinným riešením pre zamedzenie vjazdu nákladnej dopravy je realizácia navrhovanej komunikácie, ktorá dopravu presmeruje k zadným bránam všetkých priemyselných areálov,“ zdôvodňuje potrebu nového riešenia dopravy mesto Trnava.

Komunikácia má byť navrhnutá tak, aby mohla slúžiť ťažkej nákladnej doprave. Popri nej sa počíta aj s realizáciou chodníka.

Dotknuté územie je podľa platného územného plánu vedené ako plochy plochy a bloky areálov a zariadení mestotvorných podnikateľských aktivít, komercie a služieb.

Súčasťou projektovej dokumentácie bude osadenie stavby v katastrálnej mape, vrátane definovania záberu jednotlivých pozemkov. Až následne budú zrejmé konkrétne vlastnícke vzťahy k dotknutým pozemkom.

K pripravovanému predbežnému zámeru mesta sa vyjadrila aj Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

Diaľničiari požadujú, aby bolá nová obslužná komunikácia umiestnená minimálne 10 metrov od rýchlostnej komunikácie R1, ako aj vypracovanie hlukovej štúdie, ktorej výsledok určí, či po sčítaní hluku z oboch komunikácií bude alebo nebude potrebná výstavba protihlukovej steny na ochranu obyvateľov Modranky.

Národná diaľničná spoločnosť tiež bude požadovať majetkovoprávne vysporiadanie stavby umiestnenej na pozemkoch NDS najneskôr pred začatím stavebného konania.


Nová cesta sa má napojiť na jestvujúcu sieť v tomto mieste novou kruhovou križovatkou

Reprofoto: Google Street View

Ulož ako PDF
Napísal 15. novembra 2018 12:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chystá projektovú dokumentáciu novej cesty, ktorá má dostať kamióny z Modranky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.