reklama

Príbehy z potuliek po pestrom Mexika zaznejú v Malom Berlíne

Kultúrne centrum Malý Berlín prináša ďalší zo série cestovateľských večerov, na ktorom sa dozviete zaujímavosti, ktoré v bežných bedekroch len tak nenájdete. Spolu so sprievodkyňou môžu diváci nazrieť do Mexika vo štvrtok 13. decembra 2018 o 19:00 hod.

Fanúšikov exotických krajín a cestovateľov po nepoznaných trasách poteší, že už tento týždeň majú možnosť dozvedieť o Mexiku oveľa viac, ako len to, čo ponúkajú stránky Wikipédie.

Mexiko je známe kultúrou Aztékov, Mayov, Olmékov, Toltékov a Zapotékov. Mexiko je tiež krajinou obklopenou Karibským morom s úžasnými plážami, ktoré sú vždy zaliate horúcim slnečným počasím.

Ale to nie je zďaleka všetko, čo o ňom môžete vedieť. Patrí napríklad medzi najnavštevovanejšie krajiny sveta, no to ešte neznamená, že sa tu nenájde miesto, ktoré ešte turisti neobjavili.


Plagát

Najväčšími lákadlami pre návštevníkov sú určite vodopády Aqua Azul či pyramidálne chrámy ako pozostatky mayského staviteľstva, medzi ktorými nájdeme napríklad stupňovitý chrám v Chichén Itzá na Yukatáne. Keď sa povie Mexiko, mnohým sa určite ako prvé vybaví ich jedinečná Teqiula či výrazná chuť kuchyne s pochúťkami, medzi ktoré patria nachos či burrito.

Mexikom vo štvrtok večer prevedie skúsená turistická sprievodkyňa a odborníčka na Mexiko, Zuzana Hermanová, ktorá túto krajinu, zvyklosti a tunajších ľudí dokonale pozná.

Venuje sa sprevádzaniu aj v iných častiach sveta, avšak Mexiko patrí medzi jej srdcovky. Na prednáške divákom ponúkne nielen svoj pohľad skúsenej sprievodkyne, ale i perspektívu bežnej návštevníčky s vlastnými zážitkami a fotografiami.

Vstupné na podujatie je 4 eurá a návštevníci si môžu vstupenky zakúpiť v predpredaji na stránke MaxiTicket.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2018 8:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.