reklama

O údržbu ľadu na zimnom štadióne sa stará nová elektrická rolba, mesto za ňu zaplatí v 48 mesačných splátkach

Ľadové plochy na trnavskom zimnom štadióne upravuje nová elektrická rolba. Vozidlo funguje do konca roka na základe krátkodobého prenájmu, ktorý uzavrela Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava (SKaŠZ) so spoločnosťou SZĽH Infra. Od 1. januára 2019 nadobudne účinnosť zmluva o prenájme rolby na obdobie štyroch rokov. Po ukončení nájmu zostane rolba bez ďalších doplatkov v majetku mesta Trnava.

Elektrická rolba značky Zamboni s označením 650 Electric je poháňaná elektromotorom na všetky štyri kolesá, kapacita batérie je 600 Ah.

Motor dosahuje výkon 24 koní, celkový objem dvoch nádrží na vodu je 1050 litrov, objem nádrže na sneh predstavuje 3,8 kubíka.

Mesto zaplatí za štvoročný prenájom rolby spoločnosti SZĽH Infra, ktorej 100% vlastníkom je Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH), celkom 157 200 eur s DPH.

„Platba bude realizovaná v mesačných splátkach po dobu 48 mesiacov bez navýšenia. Po uplynutí tejto doby sa stane rolba vlastníctvom SKaŠZ mesta Trnava,“ priblížil riaditeľ Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava Martin Turčan.


Rolba Zamboni 650 Electric

Ilustračné foto: zamboni.com

Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava vybrala dodávateľa rolby prostredníctvom verejnej súťaže s využitím elektronického trhoviska.

„Prostredníctvom elektronického trhoviska bola informácia a vyhlásení zákazky odoslaná celkovo 160 dodávateľom zo Slovenskej republiky, Českej republika a Poľska,“ konkretizoval Turčan.

Ako ďalej poznamenal, mesto Trnava sa bude snažiť prostredníctvom rokovaní s SZĽH získať v budúcnosti aj finančnú dotáciu, ktorá by prispela napríklad na kúpu rolby alebo prevádzku či rekonštrukciu objektu Mestského zimného štadióna.

„Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava ako správca objektu nie je partnerom SZĽH – tieto rokovania prebiehajú na úrovni štatutárnych zástupcov mesta. Keďže výber dodávateľa rolby prebehol v súlade s ustanoveniami zákona o verejnom obstarávaní, nie je problém v prípadnom využití poskytnutých finančných prostriedkov na tento účel,“ uviedol Martin Turčan.

Ulož ako PDF
Napísal 19. decembra 2018 13:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “O údržbu ľadu na zimnom štadióne sa stará nová elektrická rolba, mesto za ňu zaplatí v 48 mesačných splátkach”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.