reklama

O údržbu ľadu na zimnom štadióne sa stará nová elektrická rolba, mesto za ňu zaplatí v 48 mesačných splátkach

Ľadové plochy na trnavskom zimnom štadióne upravuje nová elektrická rolba. Vozidlo funguje do konca roka na základe krátkodobého prenájmu, ktorý uzavrela Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava (SKaŠZ) so spoločnosťou SZĽH Infra. Od 1. januára 2019 nadobudne účinnosť zmluva o prenájme rolby na obdobie štyroch rokov. Po ukončení nájmu zostane rolba bez ďalších doplatkov v majetku mesta Trnava.

Elektrická rolba značky Zamboni s označením 650 Electric je poháňaná elektromotorom na všetky štyri kolesá, kapacita batérie je 600 Ah.

Motor dosahuje výkon 24 koní, celkový objem dvoch nádrží na vodu je 1050 litrov, objem nádrže na sneh predstavuje 3,8 kubíka.

Mesto zaplatí za štvoročný prenájom rolby spoločnosti SZĽH Infra, ktorej 100% vlastníkom je Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH), celkom 157 200 eur s DPH.

“Platba bude realizovaná v mesačných splátkach po dobu 48 mesiacov bez navýšenia. Po uplynutí tejto doby sa stane rolba vlastníctvom SKaŠZ mesta Trnava,” priblížil riaditeľ Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava Martin Turčan.


Rolba Zamboni 650 Electric

Ilustračné foto: zamboni.com

Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava vybrala dodávateľa rolby prostredníctvom verejnej súťaže s využitím elektronického trhoviska.

“Prostredníctvom elektronického trhoviska bola informácia a vyhlásení zákazky odoslaná celkovo 160 dodávateľom zo Slovenskej republiky, Českej republika a Poľska,” konkretizoval Turčan.

Ako ďalej poznamenal, mesto Trnava sa bude snažiť prostredníctvom rokovaní s SZĽH získať v budúcnosti aj finančnú dotáciu, ktorá by prispela napríklad na kúpu rolby alebo prevádzku či rekonštrukciu objektu Mestského zimného štadióna.

“Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava ako správca objektu nie je partnerom SZĽH – tieto rokovania prebiehajú na úrovni štatutárnych zástupcov mesta. Keďže výber dodávateľa rolby prebehol v súlade s ustanoveniami zákona o verejnom obstarávaní, nie je problém v prípadnom využití poskytnutých finančných prostriedkov na tento účel,” uviedol Martin Turčan.

Ulož ako PDF
Napísal 19. decembra 2018 13:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

21 komentárov pre “O údržbu ľadu na zimnom štadióne sa stará nová elektrická rolba, mesto za ňu zaplatí v 48 mesačných splátkach”

 1. 1
  Ľad says:

  Hmm, elektrická rolba…
  Čo tak cyklorolba… ?

 2. 2
  erik says:

  a ta co sme dostali z olympiady je uz nanic?

  • 2.1
   Robert says:

   Preco by mala byt na nic? Sak su dve rolby

   • 2.1.1
    Jeden says:

    To je tá z olipmpiády . Navýšením rozpočtu zimnému štadionu o 470 tisíc € oproti minulosti je krok do neznáma . Po sterom by bolo na nákup 3 rolb tej istej značky a vybavenia. Takže po starom by pri cene120 tisíc € bez DPH za jedu rolbu by bolo na nákup 3 rolb ešte by zostalo aj 110 tisíc € na podporu klubu, aby nemuseli rodičia detí platiť 80 € mesačne.

    • 2.1.1.1
     viktor says:

     Vyzerá to tak, že je to tá istá – https://trnava.dnes24.sk/zimny-stadion-v-trnave-sa-moze-pochvalit-unikatom-lad-brazdi-olympijska-rolba-foto-310937 .
     Pred voľbami však ani slovo o tom, koľko by mala stáť, iba to, že ju zafinancuje mesto. 157.000€ s DPH za jazdenku a to ju budú mať vo vlastníctve až o dva roky, good deal Trnava. (irony off)

     • 2.1.1.1.1
      Jozef says:

      Ked dobre citam tak sa sutazila tak ako mali vediet aka bude cena? Mas vestecku gulu? A v majetku mesta bude po 48 mesiacoch to su 4 roky. Nevedel som Viktor ze si odbornik na rolby…Kolko mala ta rolba najazdene vies ked irony off?

      • 2.1.1.1.1.1
       viktor says:

       Takže najprv príde konkrétna rolba, ktorú zabezpečí SZĽH aby sa následne robila súťaž na dodávateľa? To čo potom bolo za súťaž? Čo mali dodavat, keď rolba už bola v Trnave?
       S tými štyrmi rokmi máte pravdu, zle som si to prečítal.

       • 2.1.1.1.1.1.1
        Jozef says:

        Ano lebo SZLH ju len vypozicalo na 3 mesiace a potom sa aj zapojili do sutaze co je natom nepochopitelne?

        • 2.1.1.1.1.1.1.1
         viktor says:

         To, že v októbri som tu rolu bral ako hotovú vec, tak to bolo aj prezentované, o výpožičke ani slovo… O tom som sa dočítal prvý krát až teraz od Vás.

         • 2.1.1.1.1.1.1.1.1
          Jozef says:

          http://sprava.trnava.sk/wp-content/uploads/2018/09/INFRA-.pdf tu je zmluva. Ja som nikde necital ze je to hotova vec kde to kto pisal?

          • 2.1.1.1.1.1.1.1.1.1
           viktor says:

           Napríklad na mnou vyššie uvedenom linku sa píše:
           „V lete navštívil trnavskú župu a náš klub prezident SZĽH Martin Kohút, ktorý keď videl, aké rolby tu používame, tak mu asi trošku stislo srdce. Povedal nám, že by sme mohli dostať jednu rolbu, ktorá je momentálne na území Slovenska a je pridelená SZĽH,“ prezradila prezidentka a ako dodala, SZĽH je jej sprostredkovateľom a rolbu zafinancovalo mesto Trnava.

           Alebo v statuse Petra Bročku na facebooku dňa 1.10.2018 (https://www.facebook.com/brockatt/posts/2156073827938842):
           “ROLBA Z OLYMPIJSKÝCH HIER 2018 V PYEONG CHANGU

           dnes pristála na mestskom zimnom štadióne v Trnave. Tento top stroj sa mestu podarilo vybaviť vďaka podpore Slovenského zväzu ľadového hokeja. Gladiátorom, ale aj verejnosti sa opäť o niečo zlepšia podmienky 👍🏒⛸️”

           Prípadne vy tam vidíte niekde napísané, že je to len na trojmesačnú skúšku?

          • 2.1.1.1.1.1.1.1.1.2
           Mat says:

           Mne z toho vychádza že SZĽH s.r.o , začala podnikať a nezištnosť sa zmenila na legálny biznis

 3. 3
  super says:

  Parada! Len tak dalej. Gladiatori potrebuju konecne pozornost ktoru si zasluhuju!

 4. 4
  Veľký vzor says:

  Škoda, že nekúpili cyklorolbu.
  Mohli by to však vyriešiť zakúpením cyklonabíjačky. Z tých 72% cyklistov by sa vždy zopár našlo, ktorí by pedálovali cyklonabíjačku a nabíjali by tú 600 Ah batériu elektrickej rolby. Namiesto jazdy po v zime takmer nepoužiteľných cyklochodníkoch by svoju energiu umne odovzdali veľmi prospešnej veci. A zase by sme sa na fejsbúčíku mohli postaviť do pozície veľkého zeleného vzoru pre BA a NR.

  • 4.1
   sprava says:

   Gladiatori v rámci regenerácie po tréningu môžu dobíjať batérie na rolbe cez stacionátne bicykle. To by bol svetoví unikát 261 miliónov kliknutí na internete. Chára po zápase trávi na stacionáre 2 hodky. Možno aj by sa zlepšila trénovanosť a boli by lepšie výsledky. Keď im preplatia ušetrenú elektriku aj dačo zarobia.

   • 4.1.1
    Nový Ekonomický Model - NEM says:

    Mohol by z toho byť aj biznis.
    Jedna hodina intenzívneho ťahania jedného hipstera na cyklonabíjačke je cca 0,2 kWh. Nie fajnového ťahania, ale ťahania pri ktorom sa aj brada potí. Keď to vynásobíme príslušným počtom hipsterhodín, bude to zaujímavé číslo.
    Biznis nepustí 🦉

    • 4.1.1.1
     Vyšší level says:

     Úplne najvyšším levelom by bola sieť cyklonabíjačiek rovnomerne rozmiestnená vo fit parkoch, prípadne povedľa chodníkov a cyklochodníkov. Každemu “nabíjačovi” by sa okamžite zobrazila vyrobená elektrická energia.
     Čo tak k tomuto návrhu urobiť nejakú štúdiu?

     • 4.1.1.1.1
      Doktor says:

      Písať si sám so sebou, to už je na psychiatriu.

      • 4.1.1.1.1.1
       Su says:

       Satira komusi nevonia…
       Ak si tu niekto dával otázky a potom si na ne aj sám odpovedal, tak to bol známy pán Najmúdrejší, ktorý je aktuálne odmlčaný, zrejme musí sekať dobrotu.

 5. 5
  Batéria says:

  Keď bude rolba splatená, rolba bude zrejme v zrelom veku na výmenu batérie…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.