reklama

Mesto má nových zástupcov v dozorných radách, v akciovke City Areny už za mesto nebude dozorovať nikto

Mesto Trnava bude mať nových zástupcov v štatutárnych a kontrolných orgánoch obchodných spoločností založených mestom.

Výmena nominantov mesta v dozorných radách sa týkala Mestskej televízie Trnava, spoločností TT-IT, FCC Trnava a Stefe Trnava.

Po schválení nových zástupcov mesta v štatutárnych a kontrolných orgánoch obchodných spoločností mestským zastupiteľstvom, budú návrhy nových členov dozorných rád predložené príslušným právnickým osobám na zabezpečenie ďalších nevyhnutných krokov.

Ilustračné foto

Do dozornej rady Mestskej televízie Trnava, s.r.o., poslanci schválili Katarínu Ďurkovú, Ľubicu Horváthovú a Richarda Sládeka.

V mestskej spoločnosti TT-IT, s.r.o., budú pôsobiť v dozornej rade poslanci Andrej Farkaš, Emanuel Gronský a Ľuboš Kollár.

Zástupcami mesta v štvorčlennej dozornej rade spoločnosti FCC Trnava, v ktorej má mesto Trnava 50 – percentnú majetkovú účasť, budú novými členmi poslanci Gabriela Cabanová a Peter Šujan.

Zástupcom mesta Trnava v orgánoch spoločnosti zostáva konateľ Tibor Pekarčík. FCC Trnava má troch konateľov.

Rovnako majetkovú účasť vo výške 50 percent vlastní mesto Trnava aj v spoločnosti Stefe. Dozorná rada má piatich členov, za mesto ju budú zastupovať Stanislav Hric a Martin Uhlík.

Stefe Trnava má dvoch konateľov, za mesto vykonáva funkciu Eva Kolláriková.

Mesto Trnava malo dvoch zástupcov aj v dozornej rade spoločnosti City-Arena a.s. Do funkcie boli v minulosti vymenovaní poslanci Marián Galbavý a Peter Haščík.

Obaja navrhnutí členovia dozornej rady – Rastislav Mráz aj Marián Galbavý – sa svojej účasti v dozornej rady spoločnosti vzdali. Poslanci teda hlasovali len o odvolaní doterajších zástupcov mesta z dozornej rady City Areny.

„Dozornú radu zvoláva predseda alebo nadpolovičný počet členov. Keďže ich je päť, tak dvaja zástupcovia mesta ju zvolať nemôžu. Z toho aj vyplýva, že počas celého predchádzajúceho volebného obdobia dozorná rada nezasadla ani raz. A to aj napriek tomu, že má zákonné povinnosti, napríklad schvaľuje účtovnú uzávierku. Preto si myslím, že účasť mesta v dozornej rade iba budí dojem, že mesto vykonáva nejaké kontrolné funkcie v spoločnosti City Arena, a.s., ktorá si aj tak funguje bez ohľadu na dozornú radu,“ poznamenal Marián Galbavý.

Nominácie do dozornej rady sa vzdal aj navrhnutý poslanec Rastislav Mráz. „Nesúhlasím s nomináciou do tejto funkcie a ani som o ňu nežiadal. Ak by mal už byť niekto do funkcie nominovaný, malo by ísť o niekoho, kto bude plnohodnotnejšie reprezentovať väčšinu v tomto zastupiteľstve a vedenie mesta,“ uviedol.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2019 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.