reklama

Pozvánka pre milovníkov vína: Blíži sa 30. ročník Orešanskej koštofky

Horné Orešany už túto sobotu 23. marca 2019 o 14.00 hod. privítajú všetkých, ktorí radi ochutnávajú dobré slovenské vína v príjemnej atmosfére. Jubilejný 30. ročník Orešanskej koštovky ponúkne 525 vzoriek od vyše 160 vystavovateľov. A je sa na čo tešiť.

Výstave vín predchádzala odborná degustácia, počas ktorej skúsení degustátori všetky vzorky zhodnotili a vybrali víťazov vo viacerých kategóriách.

Najväčší úspech tento rok zožalo vinárstvo PEGAS z Častej. Ich veltlín zelený získal ocenenie šampión bielych vín a okrem toho sa môžu pochváliť aj najlepšou kolekciou vín.

FOTO: Marek Boháček

Titul najlepšie orešanské červené a cena starostky patrí Ľubomírovi Novákovi za jeho Dornfelder.

Za pozornosť popri ocenených vínach určite stoja aj menej známe odrody, ako napríklad Johanniter, Merzling či Hetera, ale aj fortifikované vína s pridaným alkoholom, tokajské či ovocné vína.

Zakúpenie vstupenky umožní návštevníkom neobmedzenú degustáciu vzoriek aj automatické zaradenie do tomboly, v ktorej budú môcť vyhrať, ako inak, vínka od lokálnych výrobcov.

Súčasťou podujatia je už tradične aj kultúrny program. Postarajú sa oň cimbalová ľudová hudba FidliCanti a mužský folklórny súbor Záruby.

Klub vinárov Horné Orešany

Ďalšie fotografie odbornej degustácie autora Mareka Boháčka:

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2019 11:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.