reklama

Sobota bude v Trnave patriť celomestskej brigáde, vítaná je každá pomocná ruka

Jar sa okrem príchodu krajšieho počasia a veľkonočných sviatkov spája aj s dôkladným upratovaním, a to nielen v domácnostiach, ale aj v rámci celých miest. Dobrovoľnícke brigády sa postupne stávajú spoločenskými udalosťami, ktorých sa aj v Trnave zúčastňuje čoraz viac ľudí.

Najbližšiu akciu zameranú na čistenie mesta iniciujú mestskí poslanci pri príležitosti blížiaceho sa Dňa Zeme. V piatok 12. apríla 2019 budú zamestnanci Mestského úradu v Trnave upratovať Ružový park a Park Antona Bernoláka.

Deň na to sa uskutoční celomestská brigáda – čistiť sa bude Zelený kríček, Park Janka Kráľa, Park Antona Bernoláka, Agátka, Všivavý hájiček, Štrky a viaceré trnavské sídliská. Prísť môže ktokoľvek, komu záleží na tom, aby sme žili v peknom a čistom meste.

„Budeme radi, ak sa do upratovania zapojí celá Trnava, lebo mesto nie sme len my poslanci a zamestnanci mestského úradu, ale aj široká verejnosť. Každý z nás nesie svoj kúsok zodpovednosti za to, ako to u nás vyzerá,“ vysvetľuje poslanec z komisie pre životné prostredie a prírodných hodnôt mestského zastupiteľstva Marcel Krajčo.

Ilustračné foto

Začiatok celomestskej brigády je naplánovaný na 10.00 h. Spolu sa bude upratovať dvadsať lokalít, ktorých zoznam je zverejnený na webstránke mesta trnava.sk i na facebookovej stránke Mesto Trnava.

„Ľuďom odporúčame priniesť si vlastné pracovné rukavice, my zabezpečíme vrecia na odpad aj ich odvoz,“ hovorí ďalej M. Krajčo. Podávať sa bude drobné občerstvenie – každý dobrovoľník dostane jabĺčko. „Aby sme nehromadili odpad, prosíme tiež Trnavčanov, aby si pitnú vodu priniesli vo vlastných fľašiach,“ vyzýva poslanec, ktorý verí, že o celomestskú brigádu bude záujem.

Do budúcna by poslanci radi do podobných aktivít zapojili aj žiakov základných a stredných škôl. „Veríme, že to je dobrá cesta, ako predchádzať znečisťovaniu mesta,“ dodal Krajčo.

(TS)

Miesto stretnutia:

1. Námestie SNP – pred pomníkom
Upratovať sa bude sídlisko na Vajanského a Park Antona Bernoláka (promenáda)

2. Terézie Vansovej 57 – pred reštauráciou Merkúr
Upratovať sa budú vnútrobloky na Hospodárskej od T. Vansovej až po Študentskú

3. Kollárová – na parkovisku oproti parným kúpeľom
Upratovať sa bude sídlisko na Ľ. Podjavorinskej

4. Pri Kalvárii 33 – pred predajňou Juel
Upratovať sa bude lokalita Štrky popri Trnávke

5. Zelený kríček – pred Galériou Jána Koniarka
Upratovať sa bude Zelený Kríček a Park Antona Bernoláka (promenáda) smerom k Bernolákovej bráne

6. Hlboká – pri odbočke k Mestskému amfiteátru
Upratovať sa bude „všivavý hájiček“ a Agátka

7. Park Janka Kráľa – na chodníku na konci parku
Upratovať sa bude Park Janka Kráľa od jeho konca smerom k OC MAX

8. Park Janka Kráľa – pri stánku rýchleho občerstvenia na začiatku parku
Upratovať sa bude Park Janka Kráľa od jeho začiatku smerom k OC MAX

9. Šafárikova – pri vstupnej bráne športového areálu Fortuna
Upratovať sa bude okolie Šafárikovej ulice

10. Botanická – pri COOP Jednota
Upratovať sa bude Botanická ulica a jej vnútrobloky

11. Na hlinách 30 – pri bráne Gymnázia Jána Hollého
Upratovať sa bude sídlisko Na hlinách

12. Tehelná – stánok s predajňou pečiva
Upratovať sa budú vnútrobloky a okolie na Tehelnej a Bučianskej ulici

13. Vladimíra Clementisa – napravo od vchodu do predajne Kaufland
Upratovať sa bude parčík za predajňou Kaufland

14. Koniarekova – pri betónovom ihrisku pri Súkromnej strednej odbornej škole DSA
Upratovať sa bude okolie Koniarekovej ulice

15. Starohájska – detské ihrisko za sídlom Trnavského samosprávneho kraja
Upratovať sa bude okolie sídla TTSK až po Mestský zimný štadión

16. Jána Bottu – pred základnou školou
Upratovať sa bude okolie Ulice Jána Bottu

17. Limbová – nákupné centrum
Upratovať sa bude okolie Limbovej ulice

18. Vajslova dolina – na moste pri vstupe do Vajslovej doliny od Tamaškovičovej ulice
Upratovať sa bude Vajslova dolina smerom na Mikovíniho

19. Mikovíniho – na moste
Upratovať sa bude Vajslova dolina smerom k Tamaškovičovej

20. Terézie Vansovej 57 – pred reštauráciou Merkúr
Upratovať sa bude lokalita za Merkúrom až po Ulicu Andreja Kubinu

 

Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2019 1:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

28 komentárov pre “Sobota bude v Trnave patriť celomestskej brigáde, vítaná je každá pomocná ruka”

 1. 1
  otrok says:

  Prelomová situácia, niekto pochopil že k čistote mesta musia prispieť jeho občania a aj návštevníci z radov stredoškolákov a vysokoškolákov. Nie je možné aby po cca 90 000 tisíc ľuďoch, ktorí sa denne pohybujú v meste, nikto neupratoval, s výnimkou 8 pracovníkov v centre mesta. Touto aktivitou sa dá vzbudiť záujem verejnosti o čistotu mesta a donútiť občanov minimálne sa zamyslieť nad svojim správaním a začať sa chovať k svojmu mestu ohľaduplnejšie. Nehádzať ohorky cigariet po zemi, taktiež odpadky hádzať do odpadových košov. Prikláňam sa k názoru profesionálneho čistenia verejných parkov a intenzívne navštevovaných priestorov a sídliská ponechať obyvateľom. Obe promenády nechať na pravidelné čistenie mladým, aby videli ako ich nechávajú pravidelne po víkende ich vrstovníci.

  • 1.1
   klára says:

   ..kedysi boli úplne bežné brigády v okolí škôl, ktoré boli po sídliskách…nik z rodičov neprotestoval, skôr, deti boli vybavené vrecami a rukavicami .Dnešný rodičia, bohužiaľ, protestujú…..vraj na to je mesto/ ?!/ …a potom aj mesto vyzerá tak, ako vyzerá. Všíma si niekto mládež ? všetko čo má v rukách, končí na zemi. Fajčiar, krabičku z cigariet a ohorky – na zem, fúkaš si “sople! , vreckovka na zemi..atď,atď…

 2. 2
  Neštandard says:

  Na jednej strane je prístup niektorých spoluobčanov k čistote mesta. Niekto tu poukazuje na mládež, ale k neporiadku prispievajú aj dospelí obyvatelia vrátane dôchodcov, stačí si ich všímať. Aj návštevníci mesta urobia dosť neporiadku. Prístup občanov k udržiavaniu poriadku je vecou ich dlhodobej výchovy a kultúrnej úrovne. No a tu sme na tom veľmi úboho. Deti sú obrazom svojich rodičov, obyvatelia mesta sú obrazom mesta, občania SR sú obrazom SR. Celý reťazec je veľmi smutným zrkadlom tejto spoločnosti, na pochopenie stačí návrat do miesta bydliska z civilizovanej spoločnosti.
  Na druhej strane si však treba uvedomiť, že brigády na upratovanie mesta tento stav neriešia. Sú to pozostatky zo socializmu v myslení ľudí. Brigáda je OK, ale nie na systémovú záležitosť. Brigády majú riešiť nesystémové záležitosti, napr čistenie riečka Parná formou brigády je pochopiteľné. Pochopiteľné však nie je brigádou nahradiť štandardný spôsob upratovania mesta, ktorý aktuálne totálne zlyhal!!! Obyvatelia tento stav vnímajú, preto veľa z nich sa už začalo starať o svoje okolie. Robia to aj bez selfíčok a bez fejkbuku.
  Zamestnanci mesta by kľudne mohli brigádovať individuálne v okolí svojho bydliska, tam to za nich nikto neurobí. Nemusia robiť žiadne gestá formou upratovania ružového parku. Na parky má byť profesionálne zabezpečená starostlivosť, tak ako v civilizovanej spoločnosti!!!
  Ešte veľa km bude treba nabicyklovať a veľa hustiliek spotrebovať, kým nastane zmena smerom k štandardným pomerom.

 3. 3
  Občan says:

  Občania si upratujú, udržiavajú svoje najbližšie okolie či už bývajú v rodinných domoch alebo bytovkách, čiže klasické zametanie, odpratávanie snehu, starostlivosť o predzáhradky, prípadne malé hrabanie, výsadba kvetín a pod.
  Ale prečo majú občania upratovať celé mesto ?
  Na to máme predsa spoločnosti mesta : STEFE a FCC.
  Tieto spoločnosti sú za to patrične platené, prečo si neplnia svoje povinnosti ? Kto ich kontroluje ?
  Ak si občania mesta poupratujú svoje mesto budú týmto spoločnostiam znížene platby za to, že si svoje povinnosti nevykonali ? Sú tieto spoločnosti postihované aj sankciami za neplnenie svojich povinností v čistote mesta ?

  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=2ahUKEwi4-o7hy73hAhUK3qQKHaLVANwQFjAEegQIBRAC&url=http%3A%2F%2Fwww.trnava.sk%2Fuserfiles%2Ffile%2FOpera%25C4%258Dn%25C3%25BD%2520pl%25C3%25A1n%2520zimnej%2520%25C3%25BAdr%25C5%25BEby%2520na%2520sez%25C3%25B3nu%25202018-2019.pdf&usg=AOvVaw0K4Q6XeZBqM4wqLOpq3ULK

  • 3.1
   Neštandard says:

   Občan, veľmi dobre sa pýtaš. Odpoveď však nebude ani na fejkbuku.
   To čo kedysi ako tak fungovalo, majú teraz niektorí “na hustilke”.

   • 3.1.1
    Ano says:

    Ano,ano.Obcania nech poupratuju a my si navysime platy a rozdelime odmeny.

    • 3.1.1.1
     Amater says:

     Škoda počasie nevyšlo, mohol to byť faj víkend.Niečo spraviť pre mesto a aj pohyb pri upratovaní je pridaná hodnota. Mám však pripomienku k organizácii akcie. Vo Vranove podľa spravodajstva v rozhlase na stanici Vlna odznela informácia o započatí upratovania vo východoslovenskom mestečku kde sa upratovania zúčastnilo 600 stredoškolákov. Toto sa udialo v piatok teda 12.4.2019. Určite im bolo poskytnuté náradie, aby necestovali z domu s náradím. Mohli im dať poupratovať Študentskú, ktorá sa nepodarila poupratovať ani na dva krát, z dôvodu odstavených aut na ktorých prišli na vyučovanie.

 4. 4
  brigádnik says:

  Po zdrvujúcej kritike a trapasu s brigádou na Hlbokej a celkovej smutnej realite so špinou v meste sa dňa 7.4. rozhodol Krajčo upratať Trnavu. Samozrejme nie tak, aby si pnil povinnosti poslanca a kontroloval na to platené firmy a žiadal od nich plnenie, ale na úkor voľna občanov. Zabudol že už nie ja aktivista ( ani nikdy nebol ) ale poslanec a má urobiť audit, starať sa o reálny výkon činností určených organizácí.
  Napríklad Kamenáč sa dobrovoľne upratuje min 10 rokov ale Krajča, Cabanovú, Hrica a spol. tam pred desiatimi rokmi vidieť nebolo. Možno ešte chodili do škôlky.
  Najviac selfičiek budú mať Štefunko, Bročka, Krajčo, Šujan, Uhlík ….

  Upozorňujem že existujú aj iné problémy napr. doprava, parkovanie. Občania si teda vlastne môžu budúcu sobotu asfatovať svoje ulice a stavať brigádnicky parkovacie domy.
  Ešte sa môžu natierať aj lavičky a ploty. To je ale iba pre blbcov lebo nie sú aktuálne voľby.

 5. 5
  faloš says:

  Najskôr Krajčo a 22 otrokov odhlasovalo mega skládku na 30 hektároch a teraz sú zelení ekoaktivisti. Falošnééé.

 6. 6
  Terasky says:

  Zopár postrehov, brigády boli za socíku aj teraz a aj v iných krajinách kde nebol nikdy socík sa brigády konali a aj konajú. Je to akési vyjadrenie spolupatričnosti ku komunite v ktorej žijeme. V Kamenáči sa brigádovalo, upratovalo po záhradkaroch čo povyhadzovali k Parnej , alebo na iné čierne skládky odpad.Organizoval to a aj organizuje Lančarič a tí ostatný sa pridali až keď to bolo in. Tie dve spomínané firmy sú zriadené predovšetkým preto aby sa bez kontroly dali presúvať financie z rozpočtu mesta do mechov tých čo tomu rozumia. Celý balík sa schváli v jednom rozpočte, keď je málo tak sa pridá v aktualizácii a systém funguje už roky. Teraz pribudla aj tretia firma, ale o tom potom. V niektorých mestách v Anglicku vznikali ako obrana pred rozkrádaním samosprávy domobrana myslím že dozrel na to čas aj v Trnave. Čo sa týka skládky je to nenažranosť a bezcharakternosť, tá súčastná mala fungovať úplne inak a mali sme byť niekde pri druhej kazete. Keď niekto spraví kontrolu na poslednej kazete na ktorej bol požiar tak to zavrú hneď a bude po skládke. Tak svetové firmy a nevedia ani zabezpečiť zimnú údržbu, čistenie mesta, kosenie, no skratka čo majú na starosti a za čo sú platený z našich daní a oni chcú robiť mega skládku, to chcú zlikvidovať mesto. Spomínané práce môžu posúdiť občania každodenne v priamom prenose.

 7. 7
  Modrancan says:

  A modranka opätovne piate kolo u voza. V celomestskej akcii žiadna lokalita v tejto mestskej časti, a to ma najväčšiu rozlohu.

  • 7.1
   Tim says:

   Opravte si prosím nepresnosť, mestská časť Modranka nemá najväčšiu rozlohu, skôr opačne, je druhá najmenšia s výmerou 7,7 km2 zo 71,5 km2 prislúchajúcich celej Trnave.

   Modranka má svojho poslanca a výbor mestskej časti, prečo sa nepodieľa na celomestskej akcii treba zisťovať tam, stále je možnosť pridať sa, môže ísť aj o výlučne občiansku iniciatívu.

  • 7.2
   Ružová Brigáda says:

   Milý modrančan, brigáda je vyhlásená v Ružovom parku. Tam môžeš ísť brigádovať, veď Modranka patrí do Trnavy. Keď sa budeš “motať” v správnom čase na správnom mieste, možno budeš aj v TV.

 8. 8
  Mat says:

  Vy len makajte a velebte najvyššieho že vás to nepostihne. To je ďalšia akcia chi,chi chi, cha, cha, cha . Najväčšia a najkrajšia záhrada mesta na Trnávke. Veď o 10 hodine máte už aj tak všetko porobené. To organizujú pre seba, aby prezentovali že 10 hodine sú schopný niečo akože organizovať. Potom keď bude tá najväčšia ekologicko-teroristická skládka odpadov v prevádzke občas vás vykúrime ,aby ste boli v pohotovosti. Skúsenosti už máme a keď nebudete poslúchať budeme vás neustále vychovávať.

  • 8.1
   Hop says:

   Svoje psychicke problemy by si mal uz konecne riesit, tu ti nikto nepomoze.

   • 8.1.1
    Šup says:

    To je tá odborná a relevantná diskusia, napádať diskutujúcich. To je tak asi všetko na čo máte.Hlavne, že Vy ste psychicky na tom super.
    A 2. kolo prezidentských volieb sa konalo 30.3.2019, tie reklamné panely už mali byť odstránené v čase konania moratória t.j. 28.3.2019.
    Takže ich už odpracte konečne z centra mesta.

    • 8.1.1.1
     Hop says:

     Ten prispevok predtym bol fakt odborny. Preco mas pocit ze tu na diskusii niekto vyriesi tvoj problem?

     • 8.1.1.1.1
      Mat says:

      K tej odbornosti, Modranka je zásobáreň kyslíku pre Trnavu, s tým verím že súhlasíš. Zatiaľ nemám informácie že by ich stromy prestali produkovať kyslí z dôvodu že sa neviete chovať. Občania Modranky za vlastné peniaze sa starajú o stromy, za čo iným firmám vy platíte z našich a ich daní. Po tom mohutnom požiari na skládke tri dni obščasnoval dym občanov Modranky že si ani nemohli vyvetrať. Na koniec, idete prvý krát sa snažiť zapojiť občanov do prác na zlepšenie životného prostredia a vy chcete aby sa zapojilo do toho veľa ľudí s vlastným náradím. Krajčo nech ide nakúpiť aspom náradie pre 100 ľudí a cez Trnkove rádio púšťajte v mestskom rozhlase pochodové piesne zo 48 roku po prevrate, alebo zo 40 rokov minulého storočia, bratia arizátori. To náradie sa vám zíde keď budete organizovať školy na skrášľovacie práce. A keď úprimne chcete , zapojte do toho predchádzajúci systém a veľké parky nech dva krát za rok vyčistia. firmi.Zároveň môžu aj zabezpečovať zimnú údržbu, vo vašom prevedení je to katastrofa.Iba hlupáci si nevedia priznať chybu. Dajte prácu aj domácim a nie smotanu zahraničným investorom a domácim sa neujde ani cmar.

      • 8.1.1.1.1.1
       Hop says:

       Tym beres nejake drogy? Nestaci ze si sa tu niekolko krat pomylil a napisal rovnaky svoj prispevok s tvojimi dalsimi nickmi ale este si tu budes brat do huby dalsich ludi? Prestan sa uz totalne strapnovat , diky tebe co tu pises v kazdej teme s niekolkoi nickmi tato diskusia je hnoj ale kedze mas hnoj v hlave tak iny asi nebudes.

       • 8.1.1.1.1.1.1
        Mat says:

        Ja drogy neberiem ani nefajčím a zriekol som sa aj piva, aj keď dobré pivo je fajn na osvieženie. Hnoj je pre ekologický vývin rastlín veľmi prospešný. Aby so tu dlho neprispieval a neodovzdával vedomosti napíšem len toľko, minulí rok ste nekosili ani koncom máj, tento ste začali začiatkom apríla. No nie je to pokrok, po štyroch rokoch trepania nezmyslov , je to pokrok. Dovolím si ešte jednu otázku, koľko škody musíte porobiť, aby vás niekto bral na zodpovednosť. Robotníci keď spreneverí mech cementu a nebodaj aj kotúčik toaletného papiera nájde sa vo vyšetrovacej väzbe, vy 300, 500, 800 tisíc € a pohoda.

        • 8.1.1.1.1.1.1.1
         Hop says:

         Kto je to vy? Kto presne co spreneveril?

         • 8.1.1.1.1.1.1.1.1
          Mat says:

          Spreneverili ste sa,, VY ,, myšlienkam občianskych aktivistov s ktorými ste predstúpili pred občanov mesta a sľubovali hospodárne nakladanie s našimi financiami ,, našimi daňami zverenými vám do správy ,, . Zvolili ste cestu nehospodárneho nakladania s našimi financiami čím spôsobujete nenávratné škody na financiách a na majetku mesta s dosahom na zdravie svojich spoluobčanov. Tie horeuvedené čísla sú len špičky ľadovca vašej činnosti,, VY občiansky aktivisti ,,. Vo vašom prípade to znie už ako nadávka. Podľa výsledkov volieb by sa malo tej brigády zúčastniť tak minimálne 10 000 ľudí, vašich podporovateľov, vtedy budú čísla uvedené po voľbách pravdivé . Takže aktivizujte svojich stúpencov nech sa naplnia dobre myslené myšlienky skutkami.

      • 8.1.1.1.1.2
       Tim says:

       Prečo to preháňanie?

       Nepochybne, aj stromy v Modranke prispievajú v čase olistenia k tvorbe kyslíka, rovnako ako aj stromy inde na území mesta, hovoriť o Modranke ako o zásobárni kyslíku pre Trnavu je minimálne nepresné.

       Ak sa chcete zúčastniť akcie, tak sa zúčastnite, ak nie, tak sa nezúčastnite, ale načo a prečo tie jedovaté reči.?

       Občania majú na takýchto akciách napríklad aj možnosť bezprostredne spoznať svojich poslancov, neformálne s nimi aj podiskutovať, nadviazať kontakty a popritom urobiť niečo prospešné pre všetkých.

       Dúfajme, že bude vhodné počasie.

    • 8.1.1.2
     viktor says:

     Treba sa pri tých paneloch pristaviť, zistili by ste, že nie sú k prezidentským voľbám, ale k májovým voľbám do Európskeho parlamentu…

 9. 9
  Mat says:

  Vy len makajte a velebte najvyššieho že vás to nepostihne. To je ďalšia akcia chi,chi chi, cha, cha, cha . Najväčšia a najkrajšia záhrada mesta na Trnávke. Veď o 10 hodine máte už aj tak všetko porobené. To organizujú pre seba, aby prezentovali že 10 hodine sú schopný niečo akože organizovať. Potom keď bude tá najväčšia ekologicko-teroristická skládka odpadov v prevádzke občas vás vykúrime ,aby ste boli v pohotovosti. Skúsenosti už máme a keď nebudete poslúchať budeme vás neustále vychovávať.

 10. 10
  oTTázkY says:

  On line prenos selfíčok do fasabúka bude zabezpečený?
  Treba sa v rodinnom kruhu tešiť aj na snímky z chrabrých výkonov vo večernom spravodajstve?

  • 10.1
   ABC says:

   Vie niekto dať hodnovernú informáciu o počte a výkonoch brigádnikoch zúčastnených na akcii. Dnes ráno som sa dozvedel že v podstate to bola celo Európska akcia. V Čechách prebiehala pod názvom vyčistime Česko, vyčistime svoje mesto. V prípade že to bolo tak, potom zodpovedný pracovníci na meste spia ako susedov bundáš , alebo sa neprebrali po zimnom spánku. Aj najlepšie platený dispečer takú akciu opomenul? Zverejnené 7.4 a akcia sa mala konať 13.4 2019, alebo sa konala? Ja som videl na ulici A. Kubinu jedného mladého muža s malým chlapčekom zbierať papiere. Takže myslím si že minimálne propagácia je nedostatočná, nehovoriac už o roztrieštenosti celej akcie.

   • 10.1.1
    Marcel Krajčo says:

    Dobrý deň, neviem o tom že to bola celosvetová resp. celoeurópska akcia. Je pochopiteľné , že vo viacerých mestách sa na jar upratuje. Akcia vznikla ako rekacia na viacero podnetov. Spojením vôle študentov, mesta a mestský poslancov sa zorganizoval celý týždeň aktivít zameraných na tematiku ekológie a ochranu prírody. Boli rôzne prednášky, podujatie v športovej hale, výtvarná súťaž pre žiakov ZŠ a záverom bola brigáda. V piatok brigádovali zamestannci MSú a v sobotu mestský poslanci s doborovľníkmi. Akcia bola prezentovaná formou plagátov – po celom meste, ďalej všetkými médiám bola odoslaná tlačová správa so všetkými podkladmi. Rovnako na Trnavskom rádiu bola celý týžďen medializovaná. Informácia sa ďalej šírila aj sociálnymi sieťami, nakoľko bolo vytvorené podporné video, ktoré zdielalo viac asko 500 ludí medzi ktorými aj napr portál startitup alebo pár slovneských influencerov. Všetko to bolo organizované a propagované za minimálne náklady. Do upratovania sa zapojilo takmer 200 doborvoľníkov a vyzbieralo sa 5 ton odpadu. Na jeseň budeme brigádu opakovať.
    Udalosť sa plánovala niekoľko mesiacov, ale tým že sa na nej podielalo viacero zložiek , tak sa prvá informácia distribuovala až 30. marca.
    https://www.trnava-live.sk/2019/03/30/den-zeme-si-trnavcania-mozu-uctit-aj-zapojenim-sa-do-upratovania-mesta/

    + video

    https://www.facebook.com/mestskateleviziatrnava/videos/377791959477147/

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.