reklama

Sobota bude patriť v Trnave kráľovnej športov. V týchto dňoch oslavuje okrúhlu storočnicu

V septembri 2010 je tomu presne 100 rokov, čo sa profesor Ján Hajdóczy začal so všetkou vážnosťou venovať v Trnave organizovanej atletike. V sobotu 25. septembra si členovia AŠK Slávia Trnava pripomenú významné jubileum organizovanej atletiky na slávnostnom stretnutí za prítomnosti súčasných i bývalých pretekárov, organizátorov, rozhodcov a ďalších pozvaných hostí.

Súčasťou stretnutia veľkej atletickej rodiny v priestoroch reštaurácie Relax bude krst knižnej publikácie 100 rokov atletiky v Trnave. Jej autorom je známy nadšenec Miroslav Hazucha. „Kniha vychádza vo formáte A4 má viac ako 220-strán vytlačených na kvalitnom kriedovom papieri. Autor pracoval na zbieraní podkladov ako sú fotografie, výsledky a štatistiky približne štyri roky,“ priblížil predseda AŠK Slávia Vladimír Gubrický.

Kniha sa hneď po vydaní istotne stane zberateľskou vzácnosťou. Čitateľ si tu vďaka obrovskej práci Miroslava Hazuchu nájde kompletné výsledky družstiev od roku 1956 až po súčasnosť. Opomenutý nezostal ani žiaden z medailistov z majstrovstiev Československa a Slovenska za obdobie posledných 90. rokov. „Publikácii na atraktivite pridáva aj množstvo farebných, ale aj historicky hodnotných čiernobielych fotografií,“ pripomenul V. Gubrický.

Titulnú stranu publikácie zdobí zlatý medailista z tohtoročných ME v Barcelone, kladivár Libor Charfreitag. Liborov historický výkon z európskeho šampionátu v roku, kedy si jeho mesto pripomína storočnicu, je akýmsi symbolom a zároveň nádherným darom všetkým tým stovkám ľudí, ktorí kráľovnej športov v slovenskom Ríme obetovali za uplynulých sto rokov veľmi veľa úsilia a času.

Atletickú sobotu 25. septembra otvorí tradičné podujatie „Trnavské memoriály a Štít mesta Trnava“, súčasťou ktorého budú v tomto roku Majstrovstvá Slovenska vo viacbojoch (desaťboj mužov a sedemboj žien).

Štart podujatia je o 9.30 hodine na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho.


Ulož ako PDF
Napísal 24. septembra 2010 1:17. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.