reklama

Sobota bude patriť prvému Trnavskému dňu dizajnu

Už túto sobotu budete môcť zažiť po prvýkrát Trnavský deň dizajnu, ktorý bude plný kreatívnych ľudí, pekných dizajnérskych výrobkov a zodpovednej módy.

Podujatie počas dňa prinesie dva trhy, tvorivé dielne a diskusiu na tému zodpovedného a uvedomelého módneho priemyslu. Trhy sa začínajú o 10:00 a na Nádvorí (Štefánikova 4) a o príjemné osvieženie počas letného dňa sa návštevníkom postará bistro Akadémia či svieže sirupy Herbert.

Na Slow fasion markete nájdete to najzaujímavejšie zo slovenskej a českej scény odevného dizajnu, ktorý vyznáva minimalizmus, nadčasovosť, jednoduchosť, kvalitné materiály a šetrný prístup k výrobe. Takzvaná pomalá móda sa hrdo stavia do kontrastu k rýchlej móde z nákupných centier. Trh bude zastúpený siedmymi predajcami, ktorých spája to isté – kúzlo udržateľnej módy.

Druhým trhom, ktorý sa až do 19:00 bude deliť o priestory Nádvoria, je Dizajn market.


Cila_Slow fashion market


Betón Basic_Dizajn Market

Dizajn market prinesie mladý slovenský produktový dizajn, stánky s netradičnými doplnkami, peknými grafikami a inšpiratívnymi knihami.

Návštevníci tu nájdu napríklad ekologické tašky, veselé ponožky, originálne puzzle, krásne ilustrovanú a čerstvo vydanú detskú knihu Leotolda či klobúky od trnavskej značky Alate. Podrobnosti o predajcoch ako aj celom programe sú dostupné v udalosti na sociálnej sieti Facebook.

Večer o 19:30 program pokračuje obľúbeným podujatím PechaKucha Night Trnava vol. 26, to už však v priestore kultúrneho centra Malý Berlín. Návštevníci však nebudú musieť chodiť ďaleko, kultúrne centrum totiž sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4, ktorý je zároveň jedným zo vstupov na Nádvorie.

Hlavnou myšlienkou podujatia PechaKucha je predstaviť umelcov pomocou krátkej, zaujímavej a v neposlednom rade inšpiratívnej prezentácie. V poradí 26. vydania sa predstaví dvanásť účinkujúcich, ktorí sa venujú dizajnu, fotografii, maľbe či iným formám kreatívnej činnosti. Profily hostí sú dostupné na stránke pechakucha.publikum.sk alebo v udalosti na Facebooku.

Denný program Trnavského dňa dizajnu bude voľne prístupný verejnosti, vstupné na večernú PechaKucha Night je 3 € a lístky si môžete kúpiť aj v predpredaji.

Ak vytrváte až do večera, ako čerešnička na torte vás o 21:30 opäť na Nádvorí čaká koncert pod holým nebom. Vystúpi česko-talianske duo Oswaldovi (psychedelický rock, blues) a francúzska kapela Futur.s Mort.s (epileptický post-punk).

Trnavský deň dizajnu spolu pripravilo Mesto Trnava (iniciatíva Zdravé mesto Trnava) a o.z. Publikum.sk s pomocou mnohých partnerov. Za spoluprácu ďakujú komunitnému centru Kubik, obchodu Kumšt a priestorom Nádvoria a kultúrneho centra Malý Belrín.

Podujatie sa realizuje aj s podporou mediálnych partnerov Zaži v Trnave, Mesta Trnava, portálov Trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavska a Trnavského rádia.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2018 6:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.