reklama

O reklame bez servítky s grafickým dizajnérom Jánom Balážom v Malom Berlíne

Kultúrne centrum Malý Berlín pozýva na ďalšiu prednášku o výtvarnom umení zo série Raster s podtitulom Umčo kvalitné, dizajn dobrý, reklama fuj. Program prednášok pripravuje výtvarník a pedagóg Roman Gajdoš.

Jeho pozvanie k spoločnej diskusii tentoraz prijal grafický dizajnér Ján Baláž. Ten prichádza s príspevkom o vlastných niekoľkoročných skúsenostiach z oblasti marketingu a tvorby reklamy či vizuálnych identít.

Podujatie prinesie jeho kritický pohľad na vizualitu vecí, s ktorými sa bežne stretávame v galériách aj na uliciach či sociálnych sieťach. Porozpráva o tom, ako reklama vzniká a aký priepastný rozdiel je v tom, ako si jej tvorbu predstavuje laik, absolvent vysokej umeleckej školy a zabehnutý dizajnér.


Pozvanie R. Gajdoša prijal grafický dizajnér Ján Baláž

Ján Baláž vyštudoval pedagogiku na Trnavskej univerzite v Trnave, po ktorej pokračoval na ďalšie štúdium na VŠVU v ateliéri Intermédiá a multimédiá.

Niekoľko rokov pedagogicky pôsobil na Súkromnej strednej umeleckej škole animovanej tvorby v Bratislave a od roku 2012 pôsobí ako dizajnér a idea maker.

Aktuálne ho môžete stretnúť v štúdiu CUBE to CUBE v Trnave, kde zastáva pozíciu kreatívneho riaditeľa. V priestore Nádvoria na Štefánikovej ulici nedávno spustil vlastný umelecký ateliér Makuki a projekt nesúci názov Rozkresli sa Trnava.

Podujatie sa uskutoční v pondelok 13. mája so začiatkom o 19:00 v Malom Berlíne so vstupným 2 eurá.

Z verejných zdrojov podujatie podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2019 0:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.