reklama

O reklame bez servítky s grafickým dizajnérom Jánom Balážom v Malom Berlíne

Kultúrne centrum Malý Berlín pozýva na ďalšiu prednášku o výtvarnom umení zo série Raster s podtitulom Umčo kvalitné, dizajn dobrý, reklama fuj. Program prednášok pripravuje výtvarník a pedagóg Roman Gajdoš.

Jeho pozvanie k spoločnej diskusii tentoraz prijal grafický dizajnér Ján Baláž. Ten prichádza s príspevkom o vlastných niekoľkoročných skúsenostiach z oblasti marketingu a tvorby reklamy či vizuálnych identít.

Podujatie prinesie jeho kritický pohľad na vizualitu vecí, s ktorými sa bežne stretávame v galériách aj na uliciach či sociálnych sieťach. Porozpráva o tom, ako reklama vzniká a aký priepastný rozdiel je v tom, ako si jej tvorbu predstavuje laik, absolvent vysokej umeleckej školy a zabehnutý dizajnér.


Pozvanie R. Gajdoša prijal grafický dizajnér Ján Baláž

Ján Baláž vyštudoval pedagogiku na Trnavskej univerzite v Trnave, po ktorej pokračoval na ďalšie štúdium na VŠVU v ateliéri Intermédiá a multimédiá.

Niekoľko rokov pedagogicky pôsobil na Súkromnej strednej umeleckej škole animovanej tvorby v Bratislave a od roku 2012 pôsobí ako dizajnér a idea maker.

Aktuálne ho môžete stretnúť v štúdiu CUBE to CUBE v Trnave, kde zastáva pozíciu kreatívneho riaditeľa. V priestore Nádvoria na Štefánikovej ulici nedávno spustil vlastný umelecký ateliér Makuki a projekt nesúci názov Rozkresli sa Trnava.

Podujatie sa uskutoční v pondelok 13. mája so začiatkom o 19:00 v Malom Berlíne so vstupným 2 eurá.

Z verejných zdrojov podujatie podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2019 0:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.