reklama

Deti v Malom Berlíne budú vyrábať plstené zvieratká

Sobotné poobedie v Malom Berlíne bude patriť tvorivej dielni. Plstené zvieratká z filcu si deti vytvoria 2. apríla 2022 o 14.00 h.

Vlnená plsť alebo filc je tradičným a výnimočným prírodným materiálom, ktorý sa vyrába už po stáročia. Je to mäkký, poddajný materiál, ktorý hreje, no a keď doň striháte okraje sa nestrapkajú. Dobre sa naň lepí, kreslí, a tiež vyšíva. S deťmi tieto skvelé vlastnosti lektorka Michaela pretaví do tvorby rôznych farebných zvieratiek.

Deti si budú farebné vrstvy moderného filcu lepiť na seba, dokresľovať fixkami, no a tí šikovnejší si môžu našívať rôzne aplikácie, ktoré budú tvoriť oči, zobák alebo len zdôraznia nejaký prvok na zvieratku.

Na dielni vzniknú vtáčiky alebo práve aktuálne kuriatka a zajačiky, ktoré môžu použiť aj ako ozdoby počas veľkonočných sviatkov. Pri tom si budú kresliť, strihať, lepiť a dokonca ich lektorka naučí vytvoriť si brošňu, kľúčenku alebo náušnice.

Vstupné na podujatie je v predpredaji 3 € a na mieste 5 €. Lístky si môžete kúpiť v online predpredaji na webovej stránke Malého Berlína (https://www.malyberlin.sk/eventy/plstene-zvieratka/).

Kapacita je obmedzená na 10 detí a tvorivá dielňa je vhodná pre deti od veku 5 rokov. Vstup do interiéru je povolený iba s respirátorom.

Podujatia kultúrneho centra Malý Berlín z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2022 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.