reklama

Deti v Malom Berlíne budú vyrábať plstené zvieratká

Sobotné poobedie v Malom Berlíne bude patriť tvorivej dielni. Plstené zvieratká z filcu si deti vytvoria 2. apríla 2022 o 14.00 h.

Vlnená plsť alebo filc je tradičným a výnimočným prírodným materiálom, ktorý sa vyrába už po stáročia. Je to mäkký, poddajný materiál, ktorý hreje, no a keď doň striháte okraje sa nestrapkajú. Dobre sa naň lepí, kreslí, a tiež vyšíva. S deťmi tieto skvelé vlastnosti lektorka Michaela pretaví do tvorby rôznych farebných zvieratiek.

Deti si budú farebné vrstvy moderného filcu lepiť na seba, dokresľovať fixkami, no a tí šikovnejší si môžu našívať rôzne aplikácie, ktoré budú tvoriť oči, zobák alebo len zdôraznia nejaký prvok na zvieratku.

Na dielni vzniknú vtáčiky alebo práve aktuálne kuriatka a zajačiky, ktoré môžu použiť aj ako ozdoby počas veľkonočných sviatkov. Pri tom si budú kresliť, strihať, lepiť a dokonca ich lektorka naučí vytvoriť si brošňu, kľúčenku alebo náušnice.

Vstupné na podujatie je v predpredaji 3 € a na mieste 5 €. Lístky si môžete kúpiť v online predpredaji na webovej stránke Malého Berlína (https://www.malyberlin.sk/eventy/plstene-zvieratka/).

Kapacita je obmedzená na 10 detí a tvorivá dielňa je vhodná pre deti od veku 5 rokov. Vstup do interiéru je povolený iba s respirátorom.

Podujatia kultúrneho centra Malý Berlín z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2022 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.