reklama

Samosprávy budú spolupracovať na projekte Cyklotrasa Trnava – Zeleneč

Trnavský samosprávny kraj, Mesto Trnava, Obec Zeleneč a spoločnosť Island podpísali 26. júna 2019 Zmluvu o spolupráci v oblasti cyklodopravy na projekte „Cyklotrasa Trnava – Zeleneč.“ Cieľom projektu je podpora cyklodopravy v Trnavskom kraji, ako jeden zo základných predpokladov pre rozvoj cestovného ruchu.

Cyklotrasa začína v intraviláne Mesta Trnava na Zelenečskej ulici, ďalej povedie od extravilánu Mesta Trnava a Obce Zeleneč po ľavej strane cesty III/1287 od kruhovej križovatky Zelenečskej ulice s Mikovíniho ulicou smer Zeleneč.

„Na základe uzavretej zmluvy trnavská župa zabezpečí vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné a stavebné konanie, predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok, a v prípade získania nenávratného finančného príspevku z fondov EÚ, vybuduje cyklotrasu v extraviláne Trnava – Zeleneč,“ priblížil trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto

Mesto Trnava sa zaviazalo zapracovať a schváliť projekt cyklotrasy v územnom pláne mesta, opraviť povrch cyklopruhov ako aj vykonávať zimnú údržbu na Zelenečskej ulici.

Obec Zeleneč zabezpečí vypracovanie štúdie uskutočniteľnosti siete cyklotrás v katastri obce s napojením na susedné obce a schválenie siete cyklotrás v územnom pláne obce.

Spoločnosť Island, na vlastné náklady vybuduje časť cyklotrasy od kruhovej križovatky na Zelenečskej ulici po ľavej strane cesty triedy III/1287 po celej šírke pozemku v jej vlastníctve.

O konkrétnych termínoch ani približnom časovom horizonte sa zatiaľ nehovorí.

V roku 2014 sa uskutočnila rekonštrukcia cesty z Trnavy do Zelenča.

Už vtedy sa tam cyklocesta takpovediac „pýtala“. Trnavský samosprávny kraj sa vtedy bránil, že postaviť oddelnú cyklocestu nebolo možné z dôvodu veľkého množstva vlastníkov pozemkov a zdĺhavých rokovaní s nimi.


Rekonštrukcia cesty z Trnavy do Zelenča

Ulož ako PDF
Napísal 3. júla 2019 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Samosprávy budú spolupracovať na projekte Cyklotrasa Trnava – Zeleneč”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.