reklama

Jana Chynoradská: Ten, kto sa prestane učiť a rozvíjať, je na začiatku svojho pádu

HARMONY ACADEMY spolupracuje s jednou z najväčších automobiliek na Slovensku PSA Groupe už takmer vyše 14 rokov. O tom ako vznikla táto spolupráca, aký prínos firme HARMONY prináša, či v čom spočíva základ úspechu mnohých slovenských podnikov, sa dozviete v rozhovore s Janou Chynoradskou, jej súčasnou riaditeľkou.

Kedy a ako vznikla spolupráca HARMONY ACADEMY s Groupe PSA Slovakia?

– Písal sa rok 2003 a my sme na jednom z rozvojových mítingov premýšľali nad príležitosťami v našom regióne. V tom čase sa začala výstavba priemyselného parku v Zavare, kde dnes sídli spoločnosť PSA Groupe. Vtedy sme sa začali pripravovať na rozšírenie palety služieb našej jazykovej školy a otvorili sme kurzy francúzštiny. To sa ukázalo ako kľúčové rozhodnutie, vďaka ktorému sme o dva roky na to dostali pozvánku predložiť našu prvú cenovú ponuku na intenzívny kurz francúzštiny.


Jana Chynoradská (v strede) so študentami z PSA Groupe po úspešnom workshope Effective Negotiation Skills na tému “Think Win-Win”

Čo je podľa vás základom tak dlhej spolupráce s touto spoločnosťou?

– Otvorená a dôsledná komunikácia, osobná starostlivosť o študentov ako aj ústretovosť a flexibilita v riadení organizačných potrieb spoločnosti a pravidelné osobné stretnutia manažmentu oboch partnerov.

Čo spoločnosti Groupe PSA ponúka HARMONY ACADEMY?

– Spolupráca s nadnárodnou spoločnosťou, jednou z lídrov na súčasnom trhu práce, nám prináša priame spojenie s čelom “pelotónu” a navádza nás tak na inovácie, ktoré sme začali vyvíjať intuitívne už v prvých rokoch založenia HARMONY ACADEMY. Po čase sme sa ich naučili posúvať do riadeného procesu prostredníctvo našich medzinárodných vzdelávacích projektov. Dnes sme aj vďaka tomuto partnerstvu “inde” ako sú konkurenčné jazykové školy. Prešli sme spolu úskalia niekoľkých krízových období (ekonomická kríza, plynová kríza, vnútropodniková kríza) tak na strane PSA Group ako aj u nás v Harmony a obchodné partnerstvo je tak posilnené a pripravené čeliť výzvam, s ktorými sa v tomto turbulentnom prostredí trhu stretáme.


Držitelia certifikátov z anglického jazyka zo spoločnosti PSA Groupe

Aký prínos majú pre spoločnosť Groupe PSA rozvojové kurzy Learn & Lead?

– Vďaka našim workshopom dokážeme ponúknuť zamestnancom PSA špecifické témy v pútavom prevedení poldňových stretnutí, na ktorých si majú možnosť posilniť tak svoje jazykové zručnosti ako aj rozšíriť znalosti o odborný obsah v oblasti komunikácie, vedenia ako aj efektívneho učenia sa cudzích jazykov.

Spoločnosť Groupe PSA bola v jednom z projektov Learn & Lead odborným konzultantom. O aký projekt išlo a čo bolo jeho cieľom?

– Áno, išlo o projekt “Learning, training a working for better perspectives and employability”, ktorý sme koordinovali v mene Asociácie jazykových škôl a v ktorom sme vytvorili odbornú kariérnu cestu rozvoja lektora cudzích jazykov v špeciálnej metodike CLIL a zároveň sme vytvorili jazykovo-obsahovo integrovaný vzdelávací program pre oblasť automobilového priemyslu. Dnes je súčasťou našej programovej ponuky a je dostupný cez päť nosných tém spracovaných v 20-hodinových kurzoch. Konkrétne ide o témy:
– The Technical World,
– Working in the Automotive,
– Automotive Today,
– Industry 4.0
– Language & Leadership.

Spoločnosť PSA Groupe nám pri tvorbe poskytla odborných konzultantov z radov vlastných manažérov, ktorí nám dodávali témy a pomáhali nastaviť aktivity pre svojich kolegov. Výnimočné na týchto kurzoch je práve ich autenticita a odbornosť, ktorá pochádza priamo z dielne tejto nadnárodnej automobilky.

„Ten, kto sa prestane učiť a rozvíjať, je na začiatku svojho pádu.“

Kde podľa Vás spočíva základ úspechu mnohých slovenských podnikov?

– Myslím si, že je to najmä v jasnosti vízie a pochopení potrieb ľudí 21. storočia. Generácie sa veľmi dynamicky rozvíjajú a menia a firmy dnes potrebujú byť v neustálom dialógu so svojimi zákazníkmi. Musia zároveň držať krok s tempom vývoja spoločnosti a inovovať svoje služby ako aj produkty. Ten, kto sa prestane učiť a rozvíjať, je na začiatku svojho pádu. I my sme pre tento účel naštartovali cestu vedúcu k naplneniu vízie Learn & Lead. Pracujeme na tom, aby sme aj vďaka partnerstvu s PSA Group našich ľudí nadchli a aby si v našej vízii našli svoje uplatnenie a pochopili jej vyšší zmysel.

(PR)

Ulož ako PDF
Napísal 19. septembra 2019 7:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.