reklama

Divadlo má novú webovú stránku aj vizuálnu identitu

Divadlo Jána Palárika privíta ďalšiu sezónu s novou webovou stránkou. Od prvého októbra funguje nová stránka s nezmenenou doménou www.djp.sk, ale v novom dizajne, ktorý vyplýva z celkovej novej vizuálnej komunikácie divadla, ktorú sme taktiež odštartovali spolu s aktuálnom sezónou.

„O funkčný a moderný dizajn sa postaralo CUBE studio, víťaz verejnej súťaže o novú vizuálnu identitu divadla, ktorá prebehla na konci minulej sezóny,“ uviedla Lucia Turňová, marketingová riaditeľka divadla.

Súťaž sa týkala celej vizuálnej komunikácie bola dvojkolová, pričom v prvom kole mali uchádzači za úlohu písomne predstaviť základnú ideu, ako by sa malo Divadlo Jána Palárika vizuálne prezentovať.

Reprofoto: djp.sk

Úspešní uchádzači v druhom kole predložili niekoľko vypracovaných grafických podkladov: návrh plagátu k jednej pripravovanej inscenácii, návrh programového plagátu, redizajn loga divadla.

Svoje návrhy prezentovali na osobnom pohovore pred odbornou komisiou. Druhého kola sa zúčastnilo dovedna 5 grafických štúdií, resp. umelcov. Víťazom súťaže sa na základe jednomyseľného rozhodnutia komisie stalo štúdio CUBE.

„Na realizáciu návrhov malo štúdio necelé tri mesiace a okrem novej webstránky pripravilo aj identitu novej sezóny a celkovej vizuálnej komunikácie divadla. Pre divákov je už od septembra k dispozícii nový programový plagát aj programové skladačky s bližšími informáciami o reperotári a udalostiach v divadle. Nový šat dostali aj premiérové plagáty, ktoré pripravilo CUBE v spolupráci s oceňovaným fotografom Robertom Tappertom,“ priblížila L. Turňová.

Predmetom verejnej súťaže boli okrem spomenutých aj redizajn loga. Logo divadla prešlo minimálnymi úpravami a bola zachovaná jeho čierna farba. Piktogram prešiel faceliftom v zmysle harmonického vyladenia tvaru a textová časť dostala presne zadefinovanú typografiu.

Nová webová stránka ponúka v prehľadnej forme všetky užitočné informácie o aktuálnom repertoári, programe divadla, umelcoch a pracovníkoch divadla, jeho histórii a plánovaných aktivitách.

Tmavé farby niekdajšej webovej stránky nahradili jednoduchý, čistý štýl v bielej farbe, ktorá umožňuje vyniknúť fotografiám.

Ulož ako PDF
Napísal 3. októbra 2019 8:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.