reklama

Rozsiahlu budovu na Paulínskej ulici ponúka STU v súťaži za 13,6 milióna eur

Slovenská technická univerzita (STU) v Bratislave sa cez verejnú obchodnú súťaž snaží predať nepotrebnú budovu na Paulínskej ulici v Trnave. Jej hodnota je stanovená znaleckým posudkom na 13 miliónov 580-tisíc eur.

Dnes už bývalé sídlo Materiálovotechnologickej fakulty STU, ktorá všetky svoje aktivity presunula do nového kampusu vo svojom areáli na Prednádraží, zaradila univerzita medzi nepotrebný majetok.

FOTO: STU

Pri výstavbe rozsiahleho objektu padlo za obeť v druhej polovici 80. rokov minulého storočia niekoľko historických domov na Halenárskej ulici.

Budova slúžila krátko po dokončení v roku 1989 ako sídlo Okresného výboru Komunistickej strany Slovenska.

Po páde totalitného režimu zostala nevyužívaná až do doby, než sa rozhodlo, že objekt získa Slovenská technická univerzita, resp. vtedajšia Slovenská vysoká škola technická.

Slovenská technická univerzita sa snaží budovu predať už niekoľko rokov, v roku 2019 vyhlásila súťaž najprv v júni a opakovane o štyri mesiace neskôr.

Vyhodnotenie ponúk prípadných záujemcov predložených v súťaži sa uskutoční na Rektoráte STU 5. decembra 2019.

V prípade, že ani z opakovanej verejnej súťaže nevzíde víťaz, ktorý ponúkne aspoň východiskovú cenu takmer 13,6 milióna eur, bude môcť vlastník objektu znížiť cenu stanovenú znaleckým posudkom.

Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2019 7:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rozsiahlu budovu na Paulínskej ulici ponúka STU v súťaži za 13,6 milióna eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.