reklama

Rozsiahlu budovu na Paulínskej ulici ponúka STU v súťaži za 13,6 milióna eur

Slovenská technická univerzita (STU) v Bratislave sa cez verejnú obchodnú súťaž snaží predať nepotrebnú budovu na Paulínskej ulici v Trnave. Jej hodnota je stanovená znaleckým posudkom na 13 miliónov 580-tisíc eur.

Dnes už bývalé sídlo Materiálovotechnologickej fakulty STU, ktorá všetky svoje aktivity presunula do nového kampusu vo svojom areáli na Prednádraží, zaradila univerzita medzi nepotrebný majetok.

FOTO: STU

Pri výstavbe rozsiahleho objektu padlo za obeť v druhej polovici 80. rokov minulého storočia niekoľko historických domov na Halenárskej ulici.

Budova slúžila krátko po dokončení v roku 1989 ako sídlo Okresného výboru Komunistickej strany Slovenska.

Po páde totalitného režimu zostala nevyužívaná až do doby, než sa rozhodlo, že objekt získa Slovenská technická univerzita, resp. vtedajšia Slovenská vysoká škola technická.

Slovenská technická univerzita sa snaží budovu predať už niekoľko rokov, v roku 2019 vyhlásila súťaž najprv v júni a opakovane o štyri mesiace neskôr.

Vyhodnotenie ponúk prípadných záujemcov predložených v súťaži sa uskutoční na Rektoráte STU 5. decembra 2019.

V prípade, že ani z opakovanej verejnej súťaže nevzíde víťaz, ktorý ponúkne aspoň východiskovú cenu takmer 13,6 milióna eur, bude môcť vlastník objektu znížiť cenu stanovenú znaleckým posudkom.

Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2019 7:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

11 komentárov pre “Rozsiahlu budovu na Paulínskej ulici ponúka STU v súťaži za 13,6 milióna eur”

 1. 1
  Čubirková Mária says:

  najlepšie miesto pre súkromné sanatórium s hospicom a paliatívnou starostlivosťou pre súdruhov a vykonavateľov ich moci. Tu by sa im umieralo.

 2. 2
  Šopa says:

  Zburat a postavit podzemne parkovisko s parkom, pripadne replikou budov ako v pripade domu krala Ludovita.

 3. 3
  jaro says:

  Matovič by si ju mal kúpiť do svojej zbierky, nevyužívaných schátraných budov..ako si kúpil sociálnu ubytovňu a ubytovňu pre robotníkov na linčasnkej budovy v centre mesta, ktoré mu zozožierajú mole..Podla mňa sa jedná o najlakomejšieho Trnavčana a chýba mu do zbierky chátrania ešte táto ..

  • 3.1
   3962 says:

   Napíš to Matovičovi na jeho FB-účet, ja nemôžem,lebo ma ten cvok už presne za toto zablokoval

  • 3.2
   sprava says:

   Najšikovnejší podnikateľ na východ od Bratislavy. 16 miliónov € za tláchanie za pozornosti médií pre 4 ľudí na štyri roky .Povedz ďalší taký biznis kde sa to dá legálne dosiahnuť.

 4. 4
  Gorbačov says:

  Budovu Okresného výboru strany KSS predávajú za 13,5 mil Eur t.j. cca 40,5 mil Sk. Členovia komunistickej strany platili členské príspevky od roku 1948 -1989, ktoré boli odvodené z platu, najmenej 1 Kčs, najviac 350,- Kčs. Koľko takto vyzbierali členovia strany za 40 rokov ? Postavili z členských budovu pre seba ako sídlo strany, nestavali to zo štátneho rozpočtu. Potom im to ” znárodnila ” VPN a novodobí politici a včúl to predávajú za 13,5 mil Eur ? Kde súdruhovia urobili chybu ? A kde a u koho skončil všetok majetok KSS ? A takto je to aj s majetkom SZM, koľko mali nehnuteľností, hotelov, rekreačných zariadení, ktoré slúžili mladým.. Kto to vlastní ?
  A čo Vám postavili drahí spoluobčania naše politické strany za 30 rokov z príspevkov, ktoré dostávajú od štátu, t. j. od nás všetkých, z našich daní ?

  • 4.1
   maxim says:

   Súdruh – 13,5 mil. € je 407 mil. Sk.

  • 4.2
   odborár says:

   Ešte treba doplniť rozkradnutý majetok odborárov za stá milióny, ktorí si príspevky tiež platili zo svojej výplaty.
   Čo sa dalo ukradli alebo sprivatizovali a teraz chcú potomkovia gardistov a eštebákov a VPN vyššie dane od tých istých ľudí ktorých už 3 x okradli.

 5. 5
  soteking says:

  budovu zburat, rozsirit centrum o ulice pre pesich so sluzbami, administrativou a funkciou byvania, s obmedzenim dynamickej a statickej dopravy, s parkom a namestim. riesit spolu z jamou pri hygienikoch. podzemne garaze vybudovat na komunisticko parkovisku pri jednote, hore park.

 6. 6
  Person says:

  Majiteľ tej budovy chce určite zarobiť a nie robiť park takže myšlienka pekná ale nereálne

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.