reklama

Trnava privíta jedinečnú výstavu určenú pre fanúšikov modelárstva, ale aj vojenskej a historickej techniky

V Trnave sa uskutoční originálna akcia, ktorá osloví fanúšikov modelárstva, vojenskej, historickej aj civilnej techniky, funkčných modelov či hier s miniatúrami.

V sobotu 1. februára 2020 sa v Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici uskutoční jedinečné podujatie ModelCon.

Výstavu spojenú so súťažou o najlepšie plastikové modely organizujú nadšenci z trnavského Klubu plastikových modelárov Jolly Rogers.

„V rámci súťaže uvidia návštevníci stovky realistických modelov áut, motoriek, lietadiel, vrtuľníkov, tankov, lodí, ponoriek, scifi a fantasy miniatúr, či celých scenérií. Počas výstavy sa odprezentujú aj modelárske kluby zo Slovenska, Čiech a Maďarska,“ uviedol spoluorganizátor výstavy ModelCon Milan Kánya.

Hlavné body programu:
– výstava a súťaž plastikových modelov a miniatúr (nielen „výstavných“ miniatúr, ale aj „herných“ miniatúr, využívaných na strategické stolové hry),
– predvádzanie stolových hier s miniatúrami,
– predvádzanie historicky verných funkčných modelov,
– predvádzanie, testovanie a poradenstvo pri práci so striekacími pištoľami rôznych typov,
– výstava ťažkej vojenskej techniky, prerobenej na záchranársku a hasičskú techniku,
– prezentácia súkromnej zbierky z obdobia 2. sv. vojny a ČSLA,
– predaj modelov a príslušenstva

Do súťaže sa môže prihlásiť každý, kto si postavil plastikový model. Stačí ho zaregistrovať v súťaži a stretnúť s modelármi na ModelCon v Trnave.

No nemusíte byť aktívnym modelárom, aby ste si návštevu výstavy užili. Podujatie je určené pre verejnosť v čase od 9. do 16. hodiny.

Okrem vyššie spomínaných modelov všetkého druhu uvidia návštevníci ukážku 3-metrového modelu vrtuľníka Bell 230, ktorý je plne funkčný a identický s originálom.

Zoznámia sa aj s naozaj širokou a bezkonkurenčnou ponukou modelov a príslušenstva, ktorú priviezie do Trnavy takmer 20 predajcov zo Slovenska, Česka a Maďarska.

„ModelCon prinesie aj ukážky špeciálne upravených kusov vojenskej techniky, prerobené na záchranársku a hasičskú techniku. Túto techniku reálne využíva pri zásahoch Dobrovoľné hasičské združenie Pole. Z historických kúskov bude na výstave napríklad samohybný protiletadlový komplex PLDvK ‚Ješterka‘, umiestnený pred hlavným vchodom do športovej haly, ako aj ďalšie artefakty v interiéri športovej haly,“ priblížil Kánya.

Na svoje si prídu aj priaznivci moderných technológií.

Fakulta masmediálnej komunikácie UCM ponúkne možnosť vyskúšať si v digitálnej hernej zóne virtuálnu realitu a vojenský simulátor.

Jeden z výhercov súťaže modelárov získa špeciálnu cenu Leteckých opravovní Trenčín.

„Je ňou VIP návšteva vrtuľníkového krídla Prešov. Počas návštevy bude mať výherca možnosť reálne vyskúšať letecký simulátor vrtuľníka Mi-17 a bude mať k dispozícii statickú ukážku vrtuľníka slovenskej armády UH-60M Black Hawk,“ prezradil Milan Kánya.

Viac informácií nájdete na www.modelcon.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 15. januára 2020 10:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.