reklama

Trnava privíta jedinečnú výstavu určenú pre fanúšikov modelárstva, ale aj vojenskej a historickej techniky

V Trnave sa uskutoční originálna akcia, ktorá osloví fanúšikov modelárstva, vojenskej, historickej aj civilnej techniky, funkčných modelov či hier s miniatúrami.

V sobotu 1. februára 2020 sa v Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici uskutoční jedinečné podujatie ModelCon.

Výstavu spojenú so súťažou o najlepšie plastikové modely organizujú nadšenci z trnavského Klubu plastikových modelárov Jolly Rogers.

„V rámci súťaže uvidia návštevníci stovky realistických modelov áut, motoriek, lietadiel, vrtuľníkov, tankov, lodí, ponoriek, scifi a fantasy miniatúr, či celých scenérií. Počas výstavy sa odprezentujú aj modelárske kluby zo Slovenska, Čiech a Maďarska,“ uviedol spoluorganizátor výstavy ModelCon Milan Kánya.

Hlavné body programu:
– výstava a súťaž plastikových modelov a miniatúr (nielen „výstavných“ miniatúr, ale aj „herných“ miniatúr, využívaných na strategické stolové hry),
– predvádzanie stolových hier s miniatúrami,
– predvádzanie historicky verných funkčných modelov,
– predvádzanie, testovanie a poradenstvo pri práci so striekacími pištoľami rôznych typov,
– výstava ťažkej vojenskej techniky, prerobenej na záchranársku a hasičskú techniku,
– prezentácia súkromnej zbierky z obdobia 2. sv. vojny a ČSLA,
– predaj modelov a príslušenstva

Do súťaže sa môže prihlásiť každý, kto si postavil plastikový model. Stačí ho zaregistrovať v súťaži a stretnúť s modelármi na ModelCon v Trnave.

No nemusíte byť aktívnym modelárom, aby ste si návštevu výstavy užili. Podujatie je určené pre verejnosť v čase od 9. do 16. hodiny.

Okrem vyššie spomínaných modelov všetkého druhu uvidia návštevníci ukážku 3-metrového modelu vrtuľníka Bell 230, ktorý je plne funkčný a identický s originálom.

Zoznámia sa aj s naozaj širokou a bezkonkurenčnou ponukou modelov a príslušenstva, ktorú priviezie do Trnavy takmer 20 predajcov zo Slovenska, Česka a Maďarska.

„ModelCon prinesie aj ukážky špeciálne upravených kusov vojenskej techniky, prerobené na záchranársku a hasičskú techniku. Túto techniku reálne využíva pri zásahoch Dobrovoľné hasičské združenie Pole. Z historických kúskov bude na výstave napríklad samohybný protiletadlový komplex PLDvK ‚Ješterka‘, umiestnený pred hlavným vchodom do športovej haly, ako aj ďalšie artefakty v interiéri športovej haly,“ priblížil Kánya.

Na svoje si prídu aj priaznivci moderných technológií.

Fakulta masmediálnej komunikácie UCM ponúkne možnosť vyskúšať si v digitálnej hernej zóne virtuálnu realitu a vojenský simulátor.

Jeden z výhercov súťaže modelárov získa špeciálnu cenu Leteckých opravovní Trenčín.

„Je ňou VIP návšteva vrtuľníkového krídla Prešov. Počas návštevy bude mať výherca možnosť reálne vyskúšať letecký simulátor vrtuľníka Mi-17 a bude mať k dispozícii statickú ukážku vrtuľníka slovenskej armády UH-60M Black Hawk,“ prezradil Milan Kánya.

Viac informácií nájdete na www.modelcon.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 15. januára 2020 10:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.