reklama

Historickej budove sušiarne vdýchli nový život a vybudovali City dom. Komplex nájomných bytov Prestige Park sa tak rozrástol o 57 bytov

Prestige Park – komplex nájomných bytov v dotyku historického centra Trnavy – sa rozrástol v januári 2020 o tretí objekt. Po Apartmánovom dome a Prestige dome vybudoval majiteľ Martin Mäsiar v areáli Trnavských sladovní novučičký City dom s 57 bytmi. Celkom tak dnes úspešný projekt Prestige Park disponuje už takmer 140 nájomnými bytmi.

Martin Mäsiar zdôrazňuje, že cesta k novému City domu sa nerodila ľahko a vyžiadala si veľa úsilia, kvalitnej a poctivej práce, ale aj zručnosti.

Ku cti vlastnkovi areálu totiž slúži skutočnosť, že sa nerozhodol ísť možno jednoduchšou cestou zbúrania a zničenia starého a výstavby nového.

Rozhodol sa bojovať, zachovať v spolupráci s úradmi a odborníkmi pôvodný objekt a vdýchnuť mu nový život.


Exteriéry nového City domu

Modernú súčasnosť spojili s históriou

“Táto lokalita dýcha históriou. Už v roku 1813 v týchto miestach založili vinárstvo a preslávili sa okrem iného tým, že si nechali vybudovať najväčší vínny sud v Európe. Podľa dobových správ mal objem asi 120-tisíc litrov a stal sa obrovskou atrakciou v celom Rakúsko – Uhorsku,” načrel do dve storočia starej minulosti Mäsiar.

Okolo roku 1875 sa tu začal vyrábať slad. Z tohto obdobia pochádza aj budova, v ktorej boli umiestnené hvozdy, teda zariadenia na sušenie sladu.

“V roku 2018 sme sa rozhodli, že bývalú sušiareň prestaviame na ďalší objekt určený na nájomné bývanie. Rekonštrukcia začala v januári 2019 a trvala do jesene toho istého roku. Práce sa predĺžili o tri mesiace a to najmä z toho dôvodu, že napokon neišlo o rekonštrukciu, ale totálnu prestavbu. Keďže išlo pôvodne o výrobný objekt, museli sme vybudovať nové stropy, dokonca aj samotné základy. Išlo o veľmi náročný projekt, ale keď dnes vidím výsledok, musím povedať, že som na všetkých, ktorí sa na ňom podieľali, pyšný,” uviedol na slávnostnom otvorení City domu Martin Mäsiar.

Budova nájomného domu je skĺbením pôvodného historického a pamiatkovo chráneného objektu s najmodernejšími technológiami.

Investor kládol dôraz na špeciálne priečky garantujúce zvukovú odolnosť a zachovanie súkromia nájomníkov. V objekte je nainštalovaná moderná telekomunikačná technika, vzduchotechnika, izolácie.

“Je to veľmi vydarená stavba, funkčne aj dizajnovo. Chcem poďakovať všetkým kolegom, dodávateľom a mojej rodine, ktorá ma v tejto myšlienke podporovala,” povedal Martin Mäsiar so želaním, aby aj najnovší prírastok Prestige Parku takpovediac zapadol do úspešného príbehu komplexu nájomného bývania v dotyku centra Trnavy.


Slávnostné otvorenie

Kompletne zariadené a vybavené byty

V City dome sa nachádza 57 bytov, z toho 22 garsóniek, 21 jednoizbových a 14 dvojizbových bytov.

Všetky byty sú plne zariadené, vo výbave nechýba vlastná kompletne zariadená kupeľňa s toaletou a vzduchotechnikou, kuchyňa na mieru so zabudovanou varnou doskou, rúrou na pečenie, digestorom, chladničkou, mikrovlnnou rúrou a rýchlovarnou kanvicou, TV s káblovkou, práčka, skrine, stoličky, postele.

Nájomníci môžu využívať súkromné parkovisko, služby inštalatéra, terasu, detské ihrisko, úschovňu bicyklov a kočíkov, pivnice a ďalšie služby pre pohodlné a spokojné bývanie.

“Od roku 2006 prevádzkujeme Apartmánový dom a Prestige dom. Ukázalo sa, že projekt Prestige Park je veľmi životaschopný. A čo je najdôležitejšie, ľudia, ktorí tu bývajú, sú vo veľkej väčšine spokojní. Už len preto, že neponúkame len ubytovanie, ale do veľkej miery ľuďom dávame domov. Garantujeme im pokoj, príjemné susedské vzťahy a slušných ľudí, ktorých budú mať okolo seba. Toto je veľkou devízou Prestige parku,” uzavrel Martin Mäsiar.

(PR článok)

GALÉRIA:


Ulož ako PDF
Napísal 14. februára 2020 6:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.