reklama

Pacient s koronavírusom žije v Dolnom Dubovom, vzorky odobrali 10 ľuďom z jeho okolia

Prvý prípad koronavírusu v trnavskom regióne je v Dolnom Dubovom. O prípade informoval starostu obce Jozefa Čapkoviča Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trnave v piatok 13. marca 2020 o 19.30 hodine.

Ochorenie Covid-19 diagnostikovali mužovi, ktorý je cudzím štátnym príslušníkom, vo Fakultnej nemocnici Trnava. Liečiť sa mal v domácej izolácii, pretože jeho zdravotný stav si nevyžadoval hospitalizáciu.

Priestor a okolie bydliska chorého na okraji obce v okolí čerpacej stanice navštívili v piatok večer pracovníci RÚVZ Trnava, zdravotníci a polícia v sprievode starostu.


Karanténa v Dolnom Dubovom

FOTO: FB Jozef Čapkovič

„Tím z RÚVZ odobral všetkým potenciálne nakazeným vzorky a prikázal im 14-dňovú karanténu. Celkovo išlo o 10 ľudí, ktorí buď boli v priamom kontakte alebo nepriamom – tzn. nestretli sa s chorým priamo, ale obývajú spoločnú nehnuteľnosť, alebo stretli ľudí z prvého kontaktu. Výsledky budú známe pravdepodobne v pondelok,“ informoval starosta Jozef Čapkovič v oficiálnom stanovisku na obecnej stránke.

Obec Dolné Dubové objekt označila prenosnými dopravnými značkami s nápismi „karanténa“, počas trvania karantény bude tiež monitorovaný členmi policajného zboru.

„Záchranná zdravotná služba odviezla chorého muža do nemocnice, kde sa podrobí liečbe,“ píše starosta.

Podľa slov J. Čapkoviča „organizačne bol zásah dobre zvládnutý. Je predčasné robiť unáhlené závery, kým sa nepotvrdí ďalší nakazený, ktorý sa dostal do kontaktu s postihnutým pánom“.

Obec Dolné Dubové ďakuje všetkým prítomným za zvládnutie situácie, členom Policajného zboru SR, RÚVZ, Zdravotnej záchrannej službe a obecným pracovníkom.


Pracovníci RÚVZ odoberajú vzorky ľudom z okolia chorého muža

FOTO: FB Jozef Čapkovič

Ulož ako PDF
Napísal 14. marca 2020 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.