reklama

V trnavskej nemocnici pribudol v nedeľu druhý pozitívny test na koronavírus. Muža prevezú do Bratislavy

AKTUALIZOVANÉ 15. 3. 2020 o 19:43 hod.

Podľa vyjadrenia Petra Pellegriniho v RTVS, jeden z nových prípadov koronavírusu je z Trnavy.

Na Slovensku v nedeľu 15. marca 2020 pribudlo sedemnásť nových prípadov.

Na Slovensku bolo k 15. marcu celkovo 61 potvrdených prípadov ochorení COVID-19, negatívnych je 1375 vzoriek.

Ilustračné foto

Úrad verejného zdravotníctva SR v nedeľu večer informoval, že nové prípady dnes potvrdili v Trenčíne (5 osôb), v Bratislave (5), Nitre (3) a po jednom novom potvrdenom prípade je v Trnave, Martine, Nových Zámkoch a v Banskej Bystrici.

„Vo Fakultnej nemocnici Trnava bol hospitalizovaný mladý muž, u ktorého na základe laboratórnych výsledkov bol potvrdený koronavírus COVID-19. Pacient má pozitívnu cestovateľskú anamnézu, je v stabilizovanom stave a bude po dohovore s Univerzitnou nemocnicou prevezený do Bratislavy,“ informovala Fakultná nemocnica Trnava.

Trnavská nemocnica prosí verejnosť, aby prísne dodržiavala pokyny Vlády SR a opatrenia, ktoré boli prijaté krízovým štábom. „Čím disciplinovanejší budeme, tým skôr sa môžeme vrátiť do bežného života,“ pripomenula FN.

„Príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva v SR zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia na elimináciu rizika šírenia ochorenia. Potvrdené prípady COVID-19 evidujeme k dnešnému dňu už vo všetkých krajoch, najviac v bratislavskom,“ uvádza Úrad verejného zdravotníctva SR.

Ulož ako PDF
Napísal 15. marca 2020 12:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.