reklama

Prevádzkovatelia letných terás zaplatia mestu za prenájom pozemkov len symbolické jedno euro

Zmierniť negatívne následky obmedzení súvisiacich s uzatvorením prevádzok barov, kaviarní a reštaurácií v Trnave kvôli pandémii koronavírusu pomôže mesto prevádzkovateľom formou symbolického nájomného za vonkajšie terasy.

Mestské zastupiteľstvo v utorok 28. apríla 2020 jednohlasne podporilo návrh mestskej rady o symbolickom nájomnom za prenájom pozemkov vo vlastníctve mesta Trnava za účelom zriadenia a prevádzkovania exteriérových sedení.

Ilustračné foto

Prevádzky, ktoré museli byť kvôli rozhodnutiu Vlády Slovenskej republiky, respektíve Ústredného krízového štábu SR, povinne zatvorené, zaplatia za obdobie od 1. marca 2020 do ukončenia prevádzky exteriérových sedení v roku 2020 nájomné vo výške symbolického 1 eura.

Pre tých prevádzkovateľov, ktorí zaplatil nájomné za mesiac marec pred dňom 16. marca 2020, bude táto úhrada považovaná za preplatok na nájomnom.

Mesto k tomuto kroku pristúpilo z dôvodu mimoriadnej situácie vyhlásenej vládou v súvislosti s ochorením COVID-19 a s tým súvisiacim povinným uzatvorením alebo zásadným obmedzením fungovania prevádzok kaviarní, barov a reštaurácií.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2020 7:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prevádzkovatelia letných terás zaplatia mestu za prenájom pozemkov len symbolické jedno euro”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.