reklama

Radnica aj túto zimu umožní podnikateľom prevádzkovať exteriérové sedenia za symbolické euro

Mesto Trnava už tretí rok pokračuje v symbolickej pomoci prrevádzkovateľom kaviarní a reštaurácií v podobe povolenia prevádzkovania tzv. letných terás. Tie budú môcť byť zriadené aj po štandardnej sezóne – v osobitnom období od 16. novembra 2022 do 28. februára 2023, pričom ich prevádzkovatelia zaplatia nájomné iba v symbolickej výške jedno euro na sedenie za mesiac.

Tento prístup zvolila trnavská radnica aj počas dvoch pandemických sezón v rokoch 2020 a 2021, aktuálne umožní mesto prevádzkovať exteriérové sedenia za 1 euro na mesiac v snahe pomôcť podnikateľom prekonať ekonomické dopady energetickej krízy.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Prevádzkovatelia terás musia predložiť mestu žiadosť o prenájom pozemku.

Vzhľad exteriérového sedenia podlieha súhlasu odboru územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave.

„Povolené sú iba prekrytia v bielom alebo inom veľmi jemnom pastelovom odtieni, minimálne 50 percent plochy bočných stien prekrytia musí tvoriť priehľadný transparentný materiál a limitované sú aj plochy na reklamu,“ pripomenula radnica.

Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2022 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.