reklama

Prevádzkovatelia terás budú mať v Trnave symbolické jednoeurové nájomné aj po 1. marci

Prevádzkovatelia exteriérových sedení budú mať v Trnave symbolické nájomné vo výške jedného eura aj po 1. marci 2021.

Mesto Trnava poskytne aj naďalej prevádzkovateľom kaviarní, barov či reštaurácií úľavu za prenájom pozemkov vo vlastníctve mesta za účelom zriadenia a prevádzkovania exteriérových sedení vo forme symbolického nájomného vo výške 1 euro mesačne.

Uznesenie schválili poslanci mestského zastupiteľstva 16. februára 2021.

Trnavská samospráva chce týmto spôsobom pomôcť gastrosektoru v snahe zmierniť negatívne následky pandémie pre prevádzky, ktoré museli byť kvôli rozhodnutiu vlády a krízového štábu výrazným spôsobom obmedziť svoju činnosť.

Ilustračné foto

Jednoeurové nájomné za pozemky pod terasami schválilo mestské zastupiteľstvo v Trnave po prvý raz už v apríli 2020 s platnosťou od 15. novembra.

V novembri minulého roka mesto predĺžilo platnosť uznesenia do konca februára 2021, aktuálne platí od 1. marca 2021 do odvolania.

Ulož ako PDF
Napísal 16. februára 2021 18:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Prevádzkovatelia terás budú mať v Trnave symbolické jednoeurové nájomné aj po 1. marci”

 1. 1
  peter says:

  OK. Vitam tuto iniciativu mesta. Je to ludske a spravne rozhodnutie.
  V tom pripade a nielen preto treba dat ulavu aj z vyberu dane z nenutelnosti . Ma to absolutne logicku suvislost, nakolko prenajimatelia iných nebytovych priestorov v meste vychadzaju v ustrety svojim nájomcom a odpustaju najmy v plnej vyske resp. min.na 50%.
  Ich fixne poplatky a dane vsak nikto doteraz neriesi .
  Dakujeme za pochopenie!

  • 1.1
   sekera says:

   Na to zabudni ! Nero má totiž sekeru v rozpočte cca 4.000.000 € a k tomu skrytú vatu. Peniaze rozhadzuje krížom krážom. Rezerva je dávno fuč.
   Takže dane budeš platiť veselo alebo smutne ďalej.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.