reklama

Deti budú modelovať Trnavu v hre Minecraft

Práve v tejto chvíli hrá až 2 milióny detí počítačovú hru Minecraft. Obľúbená hra umožňuje deťom realizovať ich predstavy, vedie ich ku kooperácii a určitým spôsobom ich aj vzdeláva. Stredná odborná škola v Trnave vyzýva deti, aby v hre vymodelovali svoje mesto. Tomu najšikovnejšiemu venuje poukaz v hodnote 100 eur na nákup hier a svojim študentom vybaví prax v najlepších firmách v regióne.

Počítačová hra Minecraft je fenoménom najmladšej generácie a svojim hráčom poskytuje otvorené prostredie s veľkým množstvom herných možností.

Deti tu môžu napríklad stavať svoje obydlie, pestovať rastliny, chovať zvieratá a pod. Je vhodná už pre deti od 7 rokov.

Súkromná stredná odborná škola DSA vyhlasuje súťaž o najvernejší model ktorejkoľvek časti mesta Trnava! Vaše dieťa môže získať odmenu 100 € na nákup v predajniach ProGamingShop.sk.

Ak je študentom školy, alebo si do 15. júna podá prihlášku, môže v rámci systému duálneho vzdelávania takýmto spôsobom získať prax vo firmách Sedita, Figaro, DHL, AutoImpex, Autoprofit a ďalších.

“Sme moderná škola, ktorá sa nebráni takýmto experimentom. Touto cestou hľadáme talentované deti schopné uvažovať technologicky, kreatívne a samostatne. Presne takéto deti na našej škole najrýchlejšie napredujú a už v 15 rokoch zvládnu ovládať robotické ramená, rezať automobilové súčiastky laserom alebo vytlačiť rúško na 3D tlačiarni. Náš pracovný trh potrebuje technologicky zručných ľudí, štatisticky sa preto hneď po škole až 90 % absolventov bez problému zamestná s nástupným platom aj 1100 eur,” hovorí Ing. Roman Michalička, riaditeľ školy.

(ts)

Pravidlá súťaže:

Deti sa do súťaže môžu zapojiť jednoducho. Stačí vymodelovať v prostredí hry Minecraft ktorúkoľvek časť Trnavy a poslať dve fotky na email sosptt@gmail.com. Na prvej fotke by mala byť predloha a na druhej model. Súťaž končí 30. júna 2020.

Viac informácií nájdete na webe školy: https://sospolytechnicka-tt.edupage.org/news/#news-457

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2020 7:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.