reklama

Študenti vymodelovali Trnavu v hre Minecraft

Na začiatku júna vyhlásila stredná odborná škola DSA súťaž o najlepší model ľubovoľnej časti mesta Trnava, vytvorenom v prostredí počítačovej hry Minecraft. Deti tak mohli vyhrať 100 eur na nákup počítačových hier, cenu mesta Trnava a získať študijnú prax v najväčších regionálnych podnikoch ako sú Figaro, Sedita, DHL a ďalších.

Do súťaže sa zapojilo tridsať študentov od 11 – 16 rokov. Odborná komisia v piatok 3. júla 2020 vybrala víťaza – je ním 14-ročný Martin Hečko, ktorý vymodeloval Trojičné námestie.

Martin o svojej práci napísal: “Neušiel mi ani jeden detail. Dokonca som sa snažil, aby bol model v reálnych rozmeroch. Modelovanie mi trvalo 3 týždne. Modeloval som som to cez Minecraft: PlayStation ®4 Edition, takže tam nie sú žiadne podvody ani nič podobné. Všetko je vymodelované poctivo.”

Počítačová hra Minecraft patrí k najobľúbenejším súčasným hrám na svete.

V zahraničí ju využívajú učitelia moderných škôl aj na edukatívne účely. “Sme úprimne nadšení, aké šikovné technologicky zdatné a pracovité deti v Trnave máme. Vybrať najlepšiu prácu bolo náročné, a preto sme sa rozhodli odmeniť ešte jedného súťažiaceho 50 eur. Vybrať ho môžete spolu s nami, hlasovaním na Facebook-u. Len sa pozrite, aké úžasné diela vypracovali mladí Trnavčania,” vyzýva Roman Michalička, riaditeľ školy.

Stredná odborná škola DSA v spolupráci s mestom Trnava vybrala 5 najlepších prác, za ktoré je možné hlasovať vo fotogalérií na ich facebookovej stránke.

Nájdete tam model Štadióna Antona Malatinského, Bernolákovej brány aj kostola sv. Jakuba.

Hlasovať za najlepšiu prácu môžete do konca nasledujúceho týždňa (12. 7. 2020) ťuknutím na “Like/Páči sa mi to” vo fotogalérii na facebookovej stránke strednej odbornej školy DSA.

Ďalšie súťažné práce:

Ulož ako PDF
Napísal 5. júla 2020 8:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.