reklama

V trnavských reštauráciách McDonald’s je bezpečne, potvrdzuje regionálny úrad verejného zdravotníctva. Obe prevádzky plánujú rekonštruovať

Trnavské reštaurácie McDonald’s na Hlbokej a Novej ulici sú pre zákazníkov bezpečné. Tak znie verdikt protiepidemického oddelenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave po tom, čo tento týždeň prebehla komplexná a hĺbková dezinfekcia všetkých priestorov reštaurácií McDonald’s profesionálnym poskytovateľom upratovacích služieb. Išlo o reakciu na predchádzajúce zistenie, že u troch zo zamestnancov bol potvrdený pozitívny test na Covid-19, pričom k prenosu nákazy v tomto prípade nedošlo v reštauráciách, ale podľa Úradu verejného zdravotníctva prípady súviseli s rodinnou oslavou. Ďalšie plánované uzatvorenie je plánované kvôli rekonštrukciám oboch prevádzok na reštaurácie novej generácie, povedala hovorkyňa McDonald’s Slovakia Lucia Poláčeková.

„Môžeme potvrdiť, že všetkých 47 zamestnancov, ktorí ostali z preventívnych dôvodov v karanténe od uzavretia trnavských reštaurácií, majú k dnešnému dňu negatívne výsledky na COVID-19. Najbližšie uzavretie priestorov oboch reštaurácií od konca augusta 2020 bude súvisieť s plánovanými rekonštrukciami vnútorných i vonkajších priestorov. Zákazníci trnavských reštaurácií sa tak v blízkej dobe môžu tešiť na vynovené reštaurácie novej generácie,“ uviedla Poláčeková.

Prebehla hĺbková dezinfekcia všetkých priestorov

Trnavské reštaurácie McDonald’s pristúpili ihneď k riešeniu neočakávanej situácie transparentne, zodpovedne a s maximálnym nasadením.

„V daný moment sme okamžite začali spolupracovať s odborníkmi z regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave, ktorí odoslali všetkých zamestnancov, ktorí boli či mohli byť v priamom kontakte s nakazenými kolegami, do karantény. Zároveň sme obidve reštaurácie uzavreli, a k opätovnému otvoreniu sme pristúpili až po komplexnej hĺbkovej dezinfekcii všetkých priestorov. Vyjadrenie hygienickej stanice je, že naše reštaurácie sú pre zákazníkov a zamestnancov po otvorení bezpečné,“ hovorí Anton Novotný, prevádzkovateľ oboch reštaurácií McDonald’s v Trnave.


McDonald’s na Novej ulici v Trnave

Ilustračné foto

Neustále používanie ochranných pomôcok

„Hygienické opatrenia vo všetkých reštauráciách McDonald’s sú odjakživa na nadštandardnej úrovni, o to viac si na nich reštauračná sieť zakladá počas aktuálnej epidémie,“ pripomenula Lucia Poláčeková.

Medzi tie hlavné patrí – dostatok dezinfekcie na ruky na mnohých miestach v priestoroch reštaurácie, zvýšená frekvencia dezinfikovania stolov a stoličiek, pravidelná dezinfekcia zábradlí, displejov objednávkových kioskov, kľučiek na dverách, povrchov dávkovačov dezinfekcie
a samozrejmosťou je dezinfekcia každého použitého podnosu.

Na stoloch a stoličkách sú umiestnené samolepky, ktoré zákazníkom pre zmenu umožňujú dodržiavať požadované fyzické odstupy. Od začiatku epidémie všetci zamestnanci používajú ochranné pomôcky, akými sú rúška, rukavice a dezinfekčné prostriedky.

Zdravotný filter pre zamestnancov

Rovnako tak samolepky na zemi vyzývajú návštevníkov k dodržiavaniu rozstupov u kioskov a pri hlavnom pulte. Pre zvýšenie bezpečnosti sa zákazníkom tiež častejšie ponúka donáška objednávky priamo k stolu, obsluha takisto zákazníkom pomáha s navigáciou k voľným stolom.

„V priestoroch pre zákazníkov a zamestnancov sú v reštauráciách McDonald’s umiestnené informácie ohľadom správneho umývania rúk a dodržiavania vládnych odporúčaní. Zamestnanci pred nástupom na zmenu prechádzajú zdravotným filtrom, vypĺňajú vyhlásenie o zdravotnom stave, s vysokou frekvenciou si umývajú ruky dezinfekčným mydlom a samozrejmosťou je meranie telesnej teploty aj v prípade potreby. Práve kombinácia všetkých týchto zavedených a účinných hygienických opatrení zaisťuje maximálnu možnú prevenciu pred výskytom či prenosom akéhokoľvek vírusového ochorenia,“ dodáva hovorkyňa McDonald’s Slovakia Lucia Poláčeková.

Plánované zatvorenie prevádzok McDonald’s z dôvodu rekonštrukcie

„Radi by sme našich zákazníkov tiež informovali, že v nadchádzajúcom období budeme tieto trnavské reštaurácie uzatvárať z dôvodu plánovaných rekonštrukcií, ktoré prinesú nielen skvalitnenie a zmodernizovanie služieb, ale tiež mnohé ďalšie zákaznícke benefity. Obidve reštaurácie postupne prejdú stavebnými úpravami, pričom v reštaurácii na Hlbokej  ulici v Trnave  bude prebiehať niekoľko týždňov rozsiahla rekonštrukcia interiéru a exteriéru prevádzky. Zákazníci sa tak v nasledujúcom období môžu tešiť na väčšie a modernejšie priestory, ktorých súčasťou bude napríklad aj McCafe a nové interiérové detské ihrisko. Trnavské prevádzky sa takto zaradia medzi ďalšie reštaurácie novej generácie McDonald´s na Slovensku,“ konkretizoval Anton Novotný.

Ulož ako PDF
Napísal 27. augusta 2020 16:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.