reklama

Trnavská nemocnica pripravuje spustenie vlastnej magnetickej rezonancie

Fakultná nemocnica Trnava pripravuje rekonštrukciu priestorov v Pavilóne chirurgických disciplín. Dôvodom stavebných prác je spustenie nového pracoviska magnetickej rezonancie.

V Trnave pribudne tretí prístroj na vyšetrenie magnetickou rezonanciou. V súčasnosti v meste fungujú dve súkromné pracoviská – v priestoroch Mestskej polikliniky na Starohájskej ulici a vo fakultnej nemocnici.

Trnavská nemocnica doposiaľ vlastné pracovisko s magnetickou rezonanciou nemá.

Ilustračné foto

„Samotný prístroj je už vysúťažený a bude ho dodávať spoločnosť Siemens,“ uviedol referent pre vzťahy s verejnosťou FN Trnava Matej Martovič.

Nové pracovisko magnetickej rezonancie bude fungovať v budove Pavilónu chirurgických disciplín na ulici Andreja Žarnova.

„Pred samotnou inštaláciou magnetickej rezonancie vo FN Trnava je potrebné vykonať aj stavebné a rekonštrukčné úpravy. Nové pracovisko vznikne v priestore, ktorý v súčasnosti slúži ako zasadacia miestnosť,“ priblížil Martovič.

FN Trnava na konci augusta vyhlásila súťaž na zhotoviteľa stavebných úprav v predpokladanej hodnote 350-tisíc eur s DPH.

Rekonštrukcia by mala začať v priebehu jesene 2020, stavebné práce potrvajú najviac štyri mesiace od podpísania zmluvy s úspešným uchádzačom.

Podľa slov Mateja Martoviča trnavská nemocnica plánuje spustenie novej magnetickej rezonancie na začiatku roka 2021.

Ulož ako PDF
Napísal 7. septembra 2020 9:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.