reklama

Trnavská nemocnica má za sebou finančne úspešný prvý polrok

Fakultná nemocnica Trnava má za sebou mimoriadne úspešný prvý polrok 2014.

Aj napriek mnohým investíciám do prístrojového vybavenia, personálneho zabezpečenia a zavedenia nových medicínskych výkonov, sa podarilo vedeniu FN Trnava v prvom polroku 2014 dosiahnuť kladný hospodársky výsledok 61 975 eur bez započítania výnosov z predaja majetku, informoval mediálny zástupca nemocnice Matúš Stračiak.

Počas prvých šiestich mesiacov tohto roka Fakultná nemocnica (FN) zároveň znížila dlh voči Sociálnej poisťovni o 172 909 eur.

nemocnica-tt

Ilustračné foto

S cieľom zvýšenia kvality zdravotnej starostlivosti bola zároveň vybudovaná nová operačná sála v Pavilóne chirurgických disciplín a obstarané viaceré prístroje ako napríklad cholangioskop, laparoskopická veža, anestéziologický prístroj a servoventilátor.

V prvom polroku 2014 FN Trnava investovala do modernizácie a nákupu nového vybavenia 542 953 eur.

„Cieľom manažmentu nemocnice je vybudovať moderné zdravotnícke zariadenie, ktoré bude poskytovať kvalitnú zdravotnú starostlivosť pre svojich pacientov pri súčasnom efektívnom hospodárení. Je veľmi motivujúce, že sa nám tento cieľ darí napĺňať a zároveň dokazujeme, že je možné, dokonca aj potrebné, klásť dôraz tak na spokojnosť pacientov, ako aj na zodpovedné hospodárenie,“ povedal riaditeľ FN Trnava Martin Tabaček.

Na základe zisteného dopytu zo strany pacientov sa pristúpilo aj k zlepšovaniu ubytovacích a stravovacích služieb.

„Došlo k rekonštrukcii a rozšíreniu psychiatrického oddelenia, rekonštrukcia sa tiež realizovala na kožnom oddelení a metabolickej jednotke intenzívnej starostlivosti na internej klinike. Na psychiatrickom oddelení, kožnom oddelení a infekčnej klinike boli vybudované nadštandardné izby,“ doplnil Stračiak.

Od mája 2014 na základe koncesnej zmluvy zabezpečuje stravovanie pacientov a personálu súkromný subjekt, ktorý v rámci stravovacej prevádzky postupne preinvestuje 2,5 mil. eur. Prvým významným krokom bola rekonštrukcia nemocničnej jedálne a zvýšenie kvality jedla.

Vďaka cezhraničnému projektu spolupráce s Česku republikou (Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocncie u sv. Anny Brno, Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje) boli zabezpečené nové komunikačné technológie pre urgentný príjem.

Tie majú významne zjednodušiť zostavenie zdravotníckych tímov, zlepšenie koordinácie procesov, prípravu na prijatie a ošetrenie pacienta a odstraňovať možné komunikačné šumy. O projekte sme informovali tu.

Vedenie nemocnice v súčasnosti pracuje tiež na štúdii výstavby nového pavilónu a celkovej modernizácii FN Trnava (viac informácií sme priniesli v tomto článku).

Tento významný projekt by mal zabezpečiť kryté prepojenie oddelení, kliník a ostatných pracovísk zdravotníckeho zariadenia. Vzniknúť by malo tiež nové neurochirurgické oddelenie a jednotky intenzívnej starostlivosti v odboroch neurológia a neurochirurgia.

Projekt má byť financovaný viaczdrojovo – zo štrukturálnych fondov v programovom období 2014 – 2020, z výnosu z predaja majetku a z prostriedkov z vlastnej činnosti nemocnice.

Ulož ako PDF
Napísal 14. augusta 2014 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská nemocnica má za sebou finančne úspešný prvý polrok”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.